2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Vücut Peelingi Ne Sıklıkla Yapılmalı? | Kiehl's Blog

Temmuz 31, 2019

Son yıllarda sıkça duyduğun peeling ile yoksa sen hala tanışmadın mı? Cildinin görünümünü yenileyerek daha pürüzsüz bir hale getiren peeling uygulamasını tüm vücuduna yayarak nasıl daha genç ve canlı bir cilt görünümüne kavuşacağını açıklıyoruz!

Peeling uygulamaları son zamanların popüler trendlerinden. Eğer sen de konuya hala yabancı olanlardan isen önce "peeling nedir?" , "peeling ne işe yarar?" bunlardan kısaca bahsedelim. Peeling, mikro tanecikli ürünler aracılığı ile bir cilt temizleme ve arındırma uygulaması aslında. Onu bu kadar muhteşem kılan ise tanecikli yapısı! Cilt gözeneklerini tanecikli yapısı sayesinde derinlemesine temizleyen ve temizlik sonrası cildin yenilenmesine katkı sağlayarak daha parlak ve canlı bir görünüme kavuşturan peeling, cilt için oldukça önem taşıyor.

 

Günlük yüz temizleyicileri ile gözeneklerin içine biriken kirleri tamamen yok edemediğimiz için peeling aracılığı ile gözenekleri kolay bir şekilde temizleyebiliyoruz. Böylece ciltte oluşabilecek siyah noktaların da önüne geçmiş oluyoruz. Yani peeling ne işe yarar sorusunun cevabı da kısaca cildi kir ve ölü deri tabakalarından arındırarak yenilenmesine katkı sunması oluyor.

 

Peki, Peeling Sadece Yüze Mi Uygulanıyor?

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/31/peeling.jpg

Hayır, vücudun her yerine peeling yaparak cildini bir bütün olarak genç ve canlı görünür kılabilirsin. Tabii bunun için vücut peelingi olarak özel hazırlanmış ürünlerden destek alman şart. Şimdi sana vücut peelingi ile ilgili tüm püf noktaları vereceğiz. Mr. Bones da her zamanki gibi ürün önerileri ile bize eşlik edecek.

 

 

Vücut Peelingi Nasıl Yapılmalı?

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/31/vucut-peelingi-nasil-yapilmali.jpg

Vücut bakım ürünleri arasında sıkça rastlamaya başladığımız; peeling etkili arındırıcı sabunlar, vücut peeling ürünleri sende de merak uyandırıyor mu? Nereden başlayacağını bilmiyor ve bu yüzden bu ürünlere çekimser kalıyorsan endişelenme, doğru yerdesin. Oldukça kolay olan vücut peelingini yapmaya başlamadan önce dikkat etmen gerekenleri senin için araştırdık

 

•  Peeling uygulaması için öncelikle cilt tipine uygun bir ürün seçerek işe başlamalısın. Yani cildin hassas ise içeriğinde çok büyük taneler olan peelinglerden cildini çizmemek adına uzak durmalısın.

•  Uygulamaya vücudunun en çok kuruyan bölgelerinden başlayarak yapabilirsin. Bacaklar vücudumuzun en çok kuruyan bölgelerinden olduğu için duş sonrası gözenekler hazır açılmış iken bacaklarına peeling yaparak pürüzsüz bir görünüme sahip olabilirsin.

•  Peeling yapmadan önce uygulayacağın bölgenin ıslak olmasına dikkat etmelisin. Duş sonraları en uygun zamanlar olduğu için peeling bakımını mutlaka duş sonrasına denk getirmeye çalışmalısın.

•  Cildin kendini koruma fonksiyonunu bozmamak için peeling uygulamasını haftada en fazla 1-2 kere yapmalısın.

•  Vücut peelingini banyoda veya duşta yukarı doğru dairesel masaj hareketleri ile uygulayabilirsin.

 

Mr.Bones’un önerisi: Gently Exfoliating Body Scrub

Kayısı çekirdeği tozu parçacıkları ve cildin pürüzsüz olmasına yardımcı olan yumuşatıcılar ile formüle edilmiş bu vücut peelingi, cildini ölü hücrelerden arındırırken aynı zamanda hoş bir koku bırakıyor. İpeksi bir yumuşaklık ve pürüzsüzlük için eşsiz olan bu ürün ile tanışmak için hemen Kiehl’s’mağazasını ziyaret et ve duş sonraları keyifli bir vücut bakımı ile cildini şımartmanın tadını doyasıya çıkar.

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/31/vucut-peelingi.jpg

Daha pürüzsüz bir ten ve sağlıklı görünen vücut için mutlaka haftada bir vücut peelingi yapmayı ihmal etme. Vücuttaki ölü deriyi atmanın en iyi yollarından olan vücut peelingleri ile daha genç ve canlı cilt görünümünün keyfini çıkarmak için hemen Kiehl’s aromalı vücut peelinglerini incele!

← Öncesi Sonrası →