2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Vücut Peelingi için En Uygun Mevsim Hangisi?

August 23, 2020

 Cildini etkili şekilde arındıran peeling, cildinin daha bakımlı görünmesini sağlıyor. Peki, vücut peelingi için en uygun zamanın hangisi olduğunu biliyor musun? 

Çevrende olup biten her şey, sen fark etmesen de cildinde birtakım değişikliklere neden oluyor. Özellikle de toz, duman ve çeşitli kimyasalların karışımından oluşan hava kirliliği, cildinde olumsuz etkilere yol açıyor. Buna makyaj kalıntıları ciltte biriken kir de eklenince, cilt zamanla sağlıklı görünümünü yitirebiliyor.

Dolayısıyla cildini etkili şekilde arındırmak amacıyla, cilde düzenli olarak peeling yapmak gerekiyor. Peki, peeling uygulaması için en doğru zaman hangisi? İşte biz de bu noktada seni aydınlatalım istedik ve aşağıda senin için çok faydalı bilgilere yer verdik. O zaman hazırsan, başlayabiliriz!

Neden Peeling Yapmalısın?

Makyaj ve hava kirliliği gibi etkenler cildin rahat nefes almasını önleyip gözenek görünümüne sebep olabiliyor.. Cildini kalıntılardan arındırmanın en etkili yollarından biri ise peeling yapmaktan geçiyor. Cilt, peeling sayesinde daha pürüzsüz ve canlı görünürken, diğer bakım ürünlerinden de daha iyi verim alabiliyor.

Peeling Ne Zaman Yapılmalı?

Cilt kire ve kimyasallara sürekli olarak maruz kaldığından, peeling işleminin düzenli olarak yapılması gerekiyor. İhtiyaca göre haftada bir veya iki kez yapabileceğin peeling uygulaması ile sen de cildindeki mükemmel değişimi görebilirsin. Tabii yılın bazı dönemlerinde peeling’e olan ihtiyaç ve bu işlemden alınan olumlu sonuç daha da belirgin oluyor. İşte bundan dolayı kış ayları, vücut peelingi için en doğru zaman!

Yaz boyunca bol bol güneşte kalan cildin için özellikle kış aylarında peelingi aksatmamalısın. 

Yazdan Kalan İstenmeyen Görünümden Kurtul

Yaz sonunda ulaştığın mükemmel bronzluk bugünlerde cildinde koyu ve kirli görünen bir katmana dönüşerek canını mı sıkıyor? Öyleyse aromatik peeling ürünleriyle bu durumu büyük bir keyfe dönüştürebilirsin. Kiehl’sın birbirinden cezbedici kokulara sahip Gently Exfoliating Body Scrub aromalı vücut peelingleri, bu konuda sana hem arınmış bir cilt hem de keyifli bir cilt bakımı vadediyor.

Kişnişgreyfurt ve lavanta olmak üzere üç farklı koku seçeneği bulunan Gently Exfoliating Body Scrub vücut peelingi, aşırı nem kaybına neden olmadan cildini arındırıyor. Kayısı çekirdeği tozu parçacıkları içeren ürün cildin pürüzsüz bir görünüme yardımcı olurken, özellikle vücudun arındırması en zor kısmı olan bacaklar için peelingde de etkileyici sonuçlar veriyor. Eğer sen de cildinin ipeksi bir yumuşaklığa ve pürüzsüz bir görünüme sahip olmasını istiyorsan, kış bakım rutinine bu body scrub’ları eklemek için geç kalma!

← Öncesi Sonrası →