2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Vücut Nemlendirme ve Bakım Önerileri | Kiehl's Blog

Temmuz 24, 2019

Susuzluktan hava koşullarına kadar, maruz kaldığımız her şeyden etkilenen vücudumuz gün içinde kaybettiği nemi ne yazık ki desteğimiz olmadan kendi kendine tam anlamıyla yenileyemiyor.

Vücudumuzun ve cildimizin kaybettiği nemi sağladığımız zaman daha genç ve canlı bir görünüme sahip oluyoruz. Vücudunuzu adeta bebek cildi gibi yumuşacık, nemli ve canlı görünüme kavuşturacak ipuçlarını senin için hazırladık.

 

Minik Kutuları Yanınızdan Ayırmayın!

Gün içinde hangi hava şartlarına, hangi ortama ve nasıl bir kirliliğe maruz kalacağını tam anlamıyla bilemezsin. Bu nedenle rutin olarak kullandığın bakım ürünlerinin seyahat boy kutularını çantanda bulundurabilirsin. Bazı cilt tipleri nemi daha çabuk hapsederken bazı ciltler gün içinde nem takviyesi almaya ihtiyaç duyuyorlar. Bu nedenle yüz nemlendirici krem, el ve vücut losyonlarını çantanda; çalışma masanın çekmecesinde bulundurmanı tavsiye ediyoruz.

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/24/buttermask-1563976028.jpg

Editör Öneriyor: En sevdiğin bakım ürünlerinin deneme boyu yoksa ufak seyahat kutularına doldurarak yanına alabilirsin.

 

Nemi Vücuduna Hapset!

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/24/calendula-mask-1563976711.jpg

Vücudu nemlendirmek kadar nemi vücutta tutmak da önem taşıyor. Cildin üst bariyerini onarmak vücudun barındırdığı nemin dışarı kaçmasını engelliyor. Nasıl ki meyvelerin kabukları içine su geçirmez fakat meyvenin iç kısmını canlı tutarken kesildiği ya da çürüdüğü anda kurumaya ve bozulmaya başlarsa, cildimiz de güçlü bir bariyere sahip olmadığında nemliliğini koruyamıyor. Kuru ve soyulan bölgelerin nemlendirilmesi, yağ ve nem dengesinin sağlanması, gözeneklerin sıkılaştırılması başlıca cilt bakımları arasında yer alıyor.

 

Editör Öneriyor: Banyo sonrasında vücuduna nemlendirici uygulamak cildin nemi daha çok emmesini ve hapsetmesini sağlıyor.

 

Biraz Masaja Kim Hayır Diyebilir ki?

Hepimiz gün boyunca mimiklerimiz ile yüzümüzü yeterince hareket ettiriyoruz. Aynı şekilde vücudumuz ve ellerimiz de her an hareket halindeler. Nemlendiricinizi uygularken masaj yapman cildinin rahatlamasına ve daha güzel etki göstermesine yardım ediyor.

 

Cildini Kurutan Ürünlere Veda Edin!

Sırf güzel kokması için aşırı kimyasal içeren sabunlar cildin kurumasına neden olabilir. Kimyasal bakım ürünlerini doğal kaynaklı içerikli formüllere sahip bakım ürünleri ile değiştirerek vücudunun nem kaybetmesini önleyebilirsin.

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/24/gently-exfoliating-body-scrub-soap-1563977279.jpg

Editör Öneriyor: Bulaşık yıkarken ve temizlik yaparken ellerinin kimyasal formüllere maruz kalmasını engellemek için doğal kaynaklı içerikli temizlik malzemeleri veya nemlendiricili eldivenler kullanabilirsin. Eldivenleri çıkardıktan sonra ellerine nemlendirici krem uygulamayı unutma.

 

Buhar Banyosu İle Çabuk Etki

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/24/buhar-banyosu.jpg

Buhar banyosu vücudunun nemi kolayca almasını ve gözeneklerinin açılmasını sağlıyor. Gözenekler açıkken uyguladığın bakım ürünleri ise daha hızlı etki gösteriyor.

 

Cilt Yanmadan da Temizlenebilir

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/24/dus-fiskiye.jpg

Sıcak su ile duş almak senin için büyük bir keyif olabilir fakat cildimiz sıcak suyu o kadar da çok sevmiyor. Özellikle yüzünü soğuğa yakın ılık su ile yıkadığında canlılığını ve nemini koruman daha kolay oluyor.

 

Dudakların Çağrısına Kulak Verin

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/24/catlayan-dudaklar.jpgCildin kurumaya başladığında öncelikle dudaklar alarma geçiyor ve çatlamaya başlıyor. Dudakların çatlamaya, kurumaya başladığı anda yüzüne ve vücuduna nemlendirici bakım uygulaması yaparak kurumaların önüne geçebilirsin.

 

Vücudu Neme Doyuran Yol Mideden Geçer

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/24/nem.jpg

Her şeyin başı su, nemli bir vücudun da. Bu nedenle günde en az 8 bardak su içmeye dikkat etmen gerekiyor. Yeterince su tüketmenin yanı sıra tükettiğin besinler de vücudunun ihtiyacı olan nemi almasına yardımcı oluyor. Zeytinyağı, avokado, somon, ton balığı, hamsi, ceviz ve bademi öğünlerine eklemeni tavsiye ediyoruz.

 

Editör Öneriyor: Cilt tipine uygun nemlendiriciler kullanman vücudunun nemlenmesinin en önemli adımıdır. Vücut bakımı ürünlerini seçerken cildini iyi tanıman ve nem kaybının sebebini analiz etmen oldukça önem taşıyor. Doğru beslenme ve cildine uygun bir vücut nemlendirici ile sağlıklı görünen bir cilt bariyerine sahip olmak kolaylaşıyor.

← Öncesi Sonrası →