Cildini Sonbaharda Nem İle Güçlendir! Her 100 Tl Alışverişte +1 Seyahat Boy Hediye!

Uzun Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Mart 21, 2021

En zor olan saç tiplerinden olan uzun saçlar, her zaman özenli bakım işlemlerine ihtiyaç duyar. Uzun saçlara gerekli özen gösterilmediğinde kırık oluşumunda artış gözlenebilir ve saç dökülmesi gibi belirtiler meydana gelebilir. Ayrıca saçların canlılığı ve parlaklığı azalarak saç yapısında matlaşma, solma gibi problemler ortaya çıkabilir. Peki uzun saç bakımı nasıl yapılır biliyor musun? Senin için hazırlanan püf noktalarına göz atarak uzun saçlarını dış etkilerden koruyabilir, harika görünen daha dolgun ve parlak görünümlü saçlara sahip olabilirsin. Saç bakımında dikkat etmen gereken birkaç öneriye göz atabilirsin. 

Uzun Saç Bakımı: Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uzun saç türleri, diğer saç türlerine oranla daha fazla bakım ister. Düzenli olarak bakım yapılmayan saçlar, toz, zararlı güneş ışını, ısıl işlemler, şekillendirme işlemleri gibi etkenlere karşı savunmasız bir hâle gelebilir. İyi bir bakım rutini sayesinde uzun saçlarını güne hazırlayabilirsin. Peki hangi püf noktaları saçlarının canlı görünümünü ve parlaklığını korumasına yardımcı olur? İşte dikkat etmen gerekenler... 

A picture containing person

Description automatically generated

 • Saçlarını ve saç derini sıcak suyla yıkamaktan kaçınmalısın. Sıcak su, boyalı saçlarda saç renginin akmasına, parlaklığını yitirmesine ve saçların güç kaybetmesine sebep olabilir.
 • Saçlarını yıkarken ılık ve az tazyikli su tercih etmelisin. 
 • Saçlarını yıkarken saç tipine uygun bir şampuan kullanmalı, kendi saç tipine uygun olmayan şampuanlardan kaçınmalısın. Özellikle onarıcı ve yeniden yapılandırıcı şampuanlar kullanarak saçlarını koruma altına alabilirsin.
 • Yıkama işlemi sırasında saç diplerine nazikçe masaj yapmalısın. Masaj işlemini sert bir şekilde yaptığında zayıf saç kökleri zarar görebilir ve erken dökülme problemleri oluşabilir. 

 • Her yıkamadan sonra saç tipine uygun olan bir saç kremi kullanmalısın. Saç kremleri saçlarının kaybettiği nemi geri kazandırmada ve yumuşatmada önemli bir işleve sahiptir. Saç kremleri saçlarının daha kolay taranmasına da yardımcı olabilir. 
 • Saç kremini uygularken saçlarının dip bölümlerine kesinlikle temas ettirmemelisin. Kremi saçlarının yalnızca boy ve uçlarına uygulamalısın. Saç kremini iki dakikadan fazla bekletmemeli, işlem bitiminde nazikçe durulamalısın. 

A picture containing text, indoor

Description automatically generated

 • Saçlarını her gün yıkamaktan kaçınmalısın. Her gün saç yıkamak saçlarında bulunan doğal ve faydalı yağların yok olmasına sebep olabilir. Bu durum saçlarının daha cansız ve güçsüz görünmesine zemin hazırlayabilir. 
 • Kiehl's'in mükemmel formülü amino asit zengini şampuan ile saçlarına harika bir bakım yapabilirsin. Nemlendirici özellikleri bulunan ve Hindistan cevizi yağı içeren şampuan, saçlarını yumuşatarak daha parlak görünüm sağlar. Şampuanın ardından Kiehl's besleyici saç kremi ürününü kullanabilir, zayıf ve güçsüz saçlara bile nem kazandırabilirsin.

Doğru Tarak Seçimiyle Saçlarını Koru!

A picture containing brush, tool, indoor, several

Description automatically generated

 • Saç tipine göre tarak kullanımı oldukça önemlidir. Saçların sönük bir durumdaysa ve hacimsiz olmalarından şikayetçiysen ahşap saplı, geniş aralıklı ve sert dişlere sahip olan fırça taraklar tercih edebilirsin. Bu taraklar şikayetlerini azaltabilir. 

A picture containing person, wall, clothing, indoor

Description automatically generated

 • Saçların permalı ya da kıvırcıksa geniş diş aralıklarına sahip olan ahşap tarakları kullanabilirsin. Fırça taraklar yerine düz tarakları kullanman daha doğru olabilir. İnce telli saçlar ise yıpranmaya karşı güçsüz olduklarından bu saç tipinde doğal materyallerden üretilmiş olan hassas taraklar kullanabilirsin. 
 • Banyo sonrası bakım işlemleri de uzun saçlar için kritik bir nokta... Saçlarının kolay taranması için saç tarama spreyleri kullanabilir, durulanmayan bakım serumları uygulayabilirsin. 

Uzun Saçlarını Kiehl's ile Destekle!

Haftada bir gün mutlaka saç maskesi uygulaması yaparak saçlarını desteklemelisin. Saç maskeleri, saçlarını onararak kırıklarını azaltmana yardımcı olabilir. Ayrıca saç maskeleri saçının nem kazanmasında da ve kolaylıkla şekillenmesinde de etkilidir. Kiehl's saç bakım ürünleri ile saçlarını güçlendirmeye yardımcı olabilir, daha ışıltılı bir görünüm verebilirsin. Kiehl's'in hyaluronik asit ve seramidler içeren saç kremi ısıl işlem görmüş saçlarda üstün performans gösterir. Saçı güçlendirmeye yardımcı özelliği olan Kiehl's saç serumu ile saçlarına bakım yapabilir, Moringa Ağacı yağı içeren formülü ile saçlarının nemlenmesini sağlayabilirsin. Haftada bir gün Kiehl's onarıcı saç maskesi uygulaması yaparak ise yıpranan saçların onarılmasına yardımcı olabilirsin. Kimyasal işlem görmüş saçlarda dahi etkisini gösteren saç maskeleri, saçlarının rengini de korumaya yardımcı olanbilir.

A picture containing text, table, vegetable

Description automatically generated

← Öncesi Sonrası →