2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Uyumadan Önce 3 Adımda Cilt Bakımı | Kiehl’s Blog

April 13, 2020

 Gece ile gündüz, dünyadaki tüm yaşam için dengeleyici bir role sahip. Sen de cildin için bu dengeyi kaçırmamak adına, gece uyumadan önce cilt bakımını ihmal etmemelisin. 

Sabahın erken saatlerinde başladığın koşuşturmaca, seni etkilediği kadar cildini de etkiliyor. Hafif bir makyaj yapsan dahi tenine uyguladığın renklendirici ürünlerin tümü, cilt gözeneklerinin nefes almasını zorlaştırabilir. Bunun yanı sıra güneş ışınları, hava kirliliği ve açık-kapalı ortamlardaki ısı değişimi gibi faktörler de cilt kusurlarına zemin hazırlayabilir. Cildini gün boyu olumsuz etkileyen tüm bu etmenleri hafifletmek için yapman gereken şey çok basit: gece cilt bakımı!

Sen Uyurken Cildin Yorulmasın

Biliyoruz ki güzel bir uyku, tüm zihin yorgunluğunu alıp götürmeye yetiyor. Ancak cildin, uyku öncesi bakımını ihmal ettiğinde güne senin aksine yorgun başlayabiliyor. Oysa cildinin de bir sonraki güne senin gibi tazelenmiş olarak başlaması gerekmez mi? Unutma; senin uykuya geçmen, cilt tazelenmenin başlıyor olması demek. Bu nedenle yatmadan önce cilt bakımı yapman çok önemli. Öyleyse gece uyumadan önce cilt bakımını üç pratik adımda tamamlaman için önerilerimize göz atmaya ne dersin?

1.   Adım: Temizleme

Cildini geceye hazırlamak için ilk ve en önemli adımı, şüphesiz yoğun bir şekilde temizleme işlemi oluşturuyor. Çünkü cildinin iyi temizlenmemesi, cildinin görünümünün yenilenme sürecini aksatarak gözeneklerin genişlemesini tetikliyor. Genişlemiş gözenekler ise başlı başına bir cilt kusuru olmakla birlikte, birçok probleme davet çıkarıyor. Bu nedenle özellikle gece bakımında, cildini hem nazik hem de etkili şekilde temizleyen bir ürün tercih etmen gerekiyor.

Eğer sen de normal veya yağlıya dönük bir cilt tipine sahipsen, yatmadan önce cilt temizliği için Rare Earth Deep Pore Daily Cleanser’ı deneyebilirsin. Amazon beyaz kili, yulaf çekirdeği tozu ve aloe vera içeren bu ürün, gözeneklerin görünümünü azaltmaya yardımcı oluyor. Böylece cildini arındırırken berrak ve pürüzsüz bir görünüme ulaşmasını sağlıyor.

2.   Adım: Tonikleme

Cildindeki makyaj ve kiri temizledikten sonra nemlendiriciye hazır hale getirmek için, tonik kullanımını atlamaman gerekiyor. Ciltteki fazla yağı, kiri ve makyaj kalıntılarını temizleme özelliğine sahip olan tonikler, dengeleyici özelliğiyle daha verimli bir cilt bakımı sağlıyor. Bu nedenle özellikle uyumadan önce cilt bakımında tonik kullanımı önem taşıyor. Tonik, cildinin gece boyunca yenilenmiş bir görünüme sahip olmasına yardımcı oluyor.

Cildini etkili bir şekilde arındırırken, dinlendiren ve hafif sıkılaştıran bir tonik arıyorsan Kiehl’sın Cucumber Herbal Alcohol-Free Toner’ı tam sana göre! Salatalık özlü  Cucumber Herbal Alcohol-Free Toner, cildinin nemini kaybetmeden nazik bir şekilde temizlenmesini sağlıyor. Üstelik cildine yatıştırıcı ve serinletici bir bakım yapıyor.  

3.   Adım: Nemlendirme

Cildinin sağlıklı bir görünüme kavuşması adına nemlendirme hem gündüz hem de gece bakımının ayrılmaz bir parçası. Ancak gece, nemlendiricilerin en sevdiği zaman dilimini oluşturuyor. Neden mi? Çünkü geceleri cildin kesintisiz olarak makyajsız ve temiz kalıyor. Tabii kullandığın nemlendiricinin yastığına geçmemesi ve cildini yağlandırmaması da önemli. Bu nedenle gece cilt bakımı için tercihini, özellikle su bazlı ve çabuk emilen bir nemlendiriciden yana yapman gerekiyor.

Normalden yağlıya dönük ciltler için formüle edilen Ultra Facial Oil-Free Gel Cream, jel yapısı ve sebumu azaltıcı etkisiyle gece boyunca cilt bariyerinin dengelenmesini sağlıyor. Antarktika’dan elde edilen buzul proteinleri, çöl bitkisi ve salatalık özü içeren bu krem sayesinde, cildin iç ve dış olumsuz etkenlere karşı hazır! Şimdi rahatça uyuma vakti! 

Her An Bakımlı Bir Cilt için…

Cildini onarmak adına yaptığın gece bakımının yanı sıra gündüz de cildini korumalısın. Bu nedenle cilt bakımını, sabah uyandığın andan itibaren ve gün içinde de ihmal etmemen gerekiyor. Daha bakımlı ve sağlıklı bir görünüm için Kiehl’sın her cilt tipine uygun etkin çözümleri seni bekliyor!

← Öncesi Sonrası →