Cildini Sonbaharda Nem İle Güçlendir! Her 100 Tl Alışverişte +1 Seyahat Boy Hediye!

Suyla Gelen Canlılık: Cilt Bakımında Su Tüketimi | Kiehl's Blog

Eylül 28, 2021

Sağlıklı bir insan vücudunun en önemli yapı taşlarından biri olan su, içerdiği bileşenler sayesinde vücudun ihtiyaçlarını etkili bir şekilde karşılar. Ayrıca hücrelere ihtiyaç duyulan maddelerin taşınması, vücut ısısının düzenlenmesi ve zararlı maddelerin vücuttan atılmasına yardımcı olmak gibi hayati görevler de üstlenen su, sağlıklı bir yaşam için vazgeçilmezdir. Suyun cilt sağlığı üzerindeki etkileri de onu vazgeçilmez kılan bir diğer özelliktir. Sen de bu olumlu etkileri keşfederek çok daha verimli bir cilt bakım rutini oluşturabilirsin.

Etkili Bir Cilt Bakımının Kilit Noktası

Cilt bakım ürünleri cilt sorunlarına karşı savaşmakta ve cildi korumakta son derece etkili olsalar da, yeterli miktarda su almayan bir vücuttaki etkileri yeterli değildir. Vücuttaki hücrelerin sağlıklı bir şekilde çalışmasında etkilidir.   En başta cildin ideal nem oranına sahip olmasına yardımcı olan su, kırışıklık görünümlerinin ve diğer cilt kusurlarının engellenmesi konusunda da önemli bir rol oynar. Bol su içmek, cildin sağlıklı ve güçlü bir görünüme kavuşmasında önemli bir etkendir. Ancak daha verimli bir cilt bakım deneyimi için etkili cilt bakım ürünlerini kullanmayı da unutma. Kiehl's Avocado Nourishing Hydration Mask, cildine suyla kazandırdığın olumlu özellikleri korumak için oldukça etkileyici özelliklere sahiptir. Haftada 3 kez kullanabileceğin avokado içerikli maske, ihtiyacın olan bakım deneyimini elde etmeni sağlar.

Su Tüketiminin Etkisi Sandığından Önemli Olabilir

Yaşamın vazgeçilmez bir parçası olan su, tadı ve kokusu olmayan bir bileşik olsa da cilt ve vücut sağlığın için son derece önemlidir. Dehidrasyon adı verilen susuz kalma durumu cildin üzerinde elastikiyet kaybına, çizgi ve kırışıklık görünümlerinin oluşmasına ve cildin kurumasına neden olur. Cilt yapısından ve esnekliğinden %30 oranında sorumlu olan su, cildinin sağlıklı ve güçlü görünmesinde büyük bir rol oynar. Cilt bakımında sık sık su içmek kadar, kullandığın cilt bakım ürünlerine de dikkat etmelisin. Cildinin nem dengesini koruyan ürünler bakım deneyimin için faydalı bir tercihtir. Kiehl's Ultra Facial Overnight Hydrating Masque gece boyunca cildindeki nem dengesini koruyarak kapsamlı bir deneyim yaşamana imkan tanır. Doğal kaynaklı buzul proteini ve çöl bitkisi içeriğine sahip olan nem maskesi  gece boyunca cildini neme doyurarak  destekleyecek etkili bir bakım ürünüdür.

Güçlü Bir Cilt İçin Yeteri Kadar Su Tüket

Esnek ve güçlü bir cilt için su tüketimi oldukça önemlidir. Cilt hücrelerinin ihtiyaç duyduğu maddeleri sağlayan su, vücudunun her zaman canlı görünmesini sağladığı gibi enerji ihtiyacını da karşılar. Bu sebeple günde en az 1,5 litre su tükettiğinden emin ol. Düzenli su tüketiminin olumlu etkilerini kısa süre içinde cildinde gözlemleyebilirsin. Yüz bölgenin ve göz çevrenin çok daha aydınlık ve ışıltılı bir görünüme sahip olmasına yardımcı olan su, çevresel faktörlere karşı da etkili bir koruma sağlar. Bu etkiyi desteklemek ve göz çevrene çok daha kapsamlı bir bakım uygulamak istersen Kiehl's Creamy Eye Treatment with Avocado göz bakım kremini tercih edebilirsin. Beta karoten, avokado ve shea yağı içeren Creamy Eye Treatment, doğal kaynaklı ve etkili içerikleri sayesinde göz çevrende anında canlı bir görünüm ve cilt yenileme etkisi elde etmeni sağlar.

Cildine Her Zaman İyi Bak

Cildin seni anlatan ve yansıtan en önemli parçandır. Bu nedenle cildine ve vücuduna iyi bakman, mutlu ve sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralar. Gün içinde yeteri kadar su tüketmen, uyku düzenine dikkat etmen ve sağlıklı bir beslenme alışkanlığı kazanman etkileyici ve güçlü bir cilt görünümü kazanmana yardımcı olur. Modern yaşam temposunun getirdiği stres ve karmaşada hedeflediğin cilde ulaşmak için Kiehl's Ultra Facial Cream gibi ürünlerden de büyük bir destek alabilirsin. Kiehl's nemlendirici krem 24 saat etkili formülü sayesinde her koşulda cildinin hak ettiği bakım deneyimini sana sunar.

← Öncesi Sonrası →