Cildini Sonbaharda Nem İle Güçlendir! Her 100 Tl Alışverişte +1 Seyahat Boy Hediye!

Sonbaharda Güneş Koruyucu Kullanılmalı Mı?

Haziran 14, 2021

Güneşin yıpratıcı etkisi rüzgarla birleşince, cildinin sağlıklı görünümünü korumak zor gelebilir. Sonbahar aylarında yapılabilecek en büyük hatalardan biri UV ışınlarını yok sayıp güneş kremi kullanmayı ihmal etmektir. Uzmanlara göre güneşin cilt üzerindeki etkileri hiçbir zaman tam olarak silinmez. Birikerek zaman içinde kırışık ve leke görünümü gibi cilt kusurlarının ortaya çıkmasına neden olabilir. Cildinin ışıltısını korumak için güneş ışınlarının yoğun olmadığı sonbahar aylarında bile UV filtreli bakım ürünlerini kullanmaya devam etmelisin. Eşsiz renklerin dansına sahne olan sonbaharda, özellikle yüz ve el bakımında güneş koruyucu ürünler kullanarak sağlıklı cilt görünümüne merhaba diyebilirsin.

UV Korumalı Bakım Rutini Nasıl Olmalı?

Sonbaharın gelişi, tatil sonu ve iş rutinine dönüşün habercisidir. Yaz boyu cilt bakımına ayırdığın zamanı bulmakta artık zorlanabilirsin. Bu yüzden daha pratik ve etkili ürünler kullanarak cilt bakımına ayırdığın süreyi minimuma indirgeyebilirsin.

Text

Description automatically generated

Makyajına başlamadan yaklaşık yarım saat önce, yüz güneş kremi uygulayarak cildine pürüzsüzlük kazandırırken cilt kusurlarının önüne geçebilirsin. Makyaj öncesinde kullanacağın güneş kremi, hafif bir dokuya sahip olmalı ve cildinin nefes almasını engellememeli. Ultra Facial Cream SPF30 cildinin nem dengesini gün boyu korur. Hafif formu cilt bakım rutinine dahil etmek için ideal bir yapıya sahiptir. Yüz bakımın için güneş korumasıyla, yaşlanma karşıtı etkiyi aynı potada eriten bir ürün arıyorsan, Super Multi Corrective krem tam sana göre. Super Multi-Corrective Cream SPF 30, jasmonik asit içeren formülü sayesinde cilt elastikiyeti için güçlendirici bir güneş koruyucu yüz kremidir. Aydınlık cilt görünümü sağlayan krem, kayın ağacı özü yardımıyla kırışıklık görünümünü gözle görülür oranda hafifletir.

Yaşını Ele Verme: Ellerini Güneşten Koru

Güneş kremi kullanırken, en sık yapılan hatalardan biri de elleri ihmal etmektir. Bakımlı eller, güzelliğin detaylarda saklı olduğunun ispatı gibidir. Sonbaharda ellerinde leke ve kırışıklık görünümünü engellemek için leke karşıtı güneş kremi kullanabilirsin. UV ışınlarının etkisinin birikmesinin önüne geçerek ellerinde pürüzsüz cilt hissinin tadını çıkarmaya ne dersin? Bunun için tek yapman gereken seçtiğin güneş koruyucu ürünü düzenli olarak ellerine uygulamak. Ultra Light Daily UV Defense Mineral Sunscreen SPF 50 PA+++ yağlandırmayan hafif formülüyle günlük el ve vücut bakımın için etkili bir formül. Rüzgarla artan güneşin zararlı etkisinden ellerini korumak için günde 2 defa ellerini UV koruyucu bir ürünle güçlendirebilirsin.

A picture containing text, plate, blue

Description automatically generated

Cilt Tonuna Uygun Güneş Koruyucu Seçimi

Sonbaharda güneşin iyileştirici etkisini hissederken, sağlıklı cilt görünümünden ödün verme. Günlük cilt bakımına dahil edeceğin güneş koruyucuları seçerken ilk dikkat etmen gereken cilt tonu. Açık cilt tonuna sahipsen tercih edeceğin güneş kremi 50 faktör olmalı. Buğday ya da esmer cilt tonunda ekstra bir güneş hassasiyeti yoksa güneş kremi 30 faktör yeterli olur. 

Cilt Tipine Göre Güneş Koruyucu Bakım

A picture containing indoor

Description automatically generated

Cildin için gereken koruma faktörünü seçtikten sonra kullandığın ürünün formuna karar verebilirsin. Leke görünümü oluşumuna yatkın, hassas bir cildin varsa UV koruyucu bakım ürünlerini, leke karşıtı güneş kremi çeşitleri arasından seçmelisin. Ultra Light Daily UV Defense Sunscreen SPF 50 PA++++ hafif losyon formuyla cildini güneşten korumanın yanında, cildin hava kirliliği gibi faktörlerden etkilenmemesini sağlar. Leke ve kırışık görünümü oluşmasını engeller.

Yağlı ya da karma yapıda bir cildin varsa cilt kusurlarının önüne geçmek için daha hafif formda, yağlandırmayan ürünler arasından tercih yapabilirsin. Kırışıklık görünümünü azaltmak için cilt sıkılaştırıcı ürünler kullanarak güneşin yaşlanma etkisini durdurabilirsin. 

Unutma, UV ışınları sonbaharda da serbest radikal oluşumunu tetiklemeye devam eder. Cildini bu serbest radikallerin etkisinden korumak için cilt bakım ürünlerinde güneş koruyucu içeriklere yönelmen yeterli. Cilt tipine en uygun koruyucularla sonbaharda da güneşin tadını çıkar.

← Öncesi Sonrası →