Cildini Sonbaharda Nem İle Güçlendir! Her 100 Tl Alışverişte +1 Seyahat Boy Hediye!

Sonbahar Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Haziran 14, 2021

Yaz boyunca güneş ışığı ve sıcak havaya maruz kalan cildin, sonbahar geldiğinde de serin ve yağmurlu havaya ayak uydurmak zorunda. Ancak sonbahara daha kolay uyum sağlaması için cildine destek olman gerekir. Bunu yapmanın en iyi yolu ise, cilt bakım rutinini mevsime uygun hale getirmektir. Böylece yoğun güneş ışınlarından kurtulan cildini havaların yavaş yavaş serinlediği günlerde rahatlatabilir ve tazeleyebilirsin. 

Temizlik

Cilt bakımı için yoğun şekilde temizlik her zaman büyük önem taşır. Ancak sonbaharda cilt bakımı için temizliğin yeri biraz daha farklıdır. Yaz boyunca güneş ışınlarına ve sıcağa karşı terleyerek tepki gösteren cilt, yağ üretimini de hızlandırır. Bakım rutininde cilt temizleme adımını doğru bir şekilde tamamlamazsan, biriken yağ, gözeneklerin tıkanmasına ve hatta cildinde gözle görülür yağ butonları oluşmasına neden olabilir. 

A picture containing text, holding, toiletry, hand

Description automatically generated

Bu nedenle yazdan çıkarken cilt temizliğine ve bakımına özen göstermeli ve cildini yoğun şekilde arındırmalısın. Kiehl’s Clearly Corrective Brightening & Exfoliating Daily Cleanser yüz temizleme jeli, cildin nem dengesini korumasına da imkan verir. Beyaz huş ağacı özü ve inci taşı içeren yüz yıkama jeli, canlı ve aydınlık bir görünüme kavuşmak için en büyük destekçilerin arasında yer alır. Kiehl’s Clearly Corrective serisi ile pürüzsüz cilt vadeder. 

Peeling

Mevsim geçişlerinde sıcaklık farkları cildin üst kısmında kalınlaşmaya neden olabilir. Bunun önüne geçmek için alabileceğin en basit önlem peeling yapmak olabilir. Haftada 2 defa yüz peelingi yaparak, cildinin arınmasını sağlayabilirsin. Peeling hem cildinin ölü hücrelerden arınmasına yardımcı olur hem de cilt dokusunun görünümünün yenilenmesini sağlar. Ayrıca güneş lekesi ya da farklı cilt lekelerinin görünümü için de evde düzenli olarak peeling yapabilirsin. 

Nem

Nem sadece sonbahar cilt bakımı için değil, her koşuldaki cilt için gereklidir. Ancak soğumaya başlayan havalarda cildin neme olan ihtiyacı çok daha fazla olur. Bu nedenle sonbahar cilt bakımı için yazın kullandığın ve daha ince yapıdaki nemlendirici krem ürünleri yerine daha yoğun nemlendirici yüz kremi çeşitlerini tercih etmelisin. Yüz nemlendirici ürünlerin seçiminde cilt tipini de göz önünde bulundurmalısın. 

A picture containing green, plant, vegetable, bean

Description automatically generated

Yağlı bir cildin varsa, cildinin yağ dengesini korumasına yardımcı olan su bazlı nemlendirici kremleri tercih etmelisin. Kiehl's Ultra Facial Cream zorlu hava koşullarında bile cildin nemini korumasına olanak tanır. Tüm cilt tipleri için uygun olan Kiehl's krem, gün boyu süren nemlendirme etkili formülü sayesinde yumuşak ve pürüzsüz bir cilde kavuşmanı sağlar. Ayrıca Avocado Nourishing Hydration Mask ile de cildinin nem gereksinimini karşılayabilirsin. Kremsi bir dokuya sahip avakado maskesi, cildini besler ve yoğun bir şekilde nemlendirir. İnce bir şekilde Göz çevresi hariç cildinize uygulayın. 15 dakika bekledikten sonar ılık suyla durulayarak, cildinizi yumuşak bir havlu yardımıyla kurutun

Su İçin

Cildin nem dengesi için su içmek büyük önem taşır. Su, cilt esnekliğini de artırır. Bu nedenle cilte bulunan su miktarının azalması, cilt kuruluğuna sebep olabilir. Susuzluk, farklı cilt kusurlarına da davetiye çıkarır. Dolayısıyla, cildin günlük su ihtiyacının mutlaka karşılanması gerekir. Uzmanlar günde ortalama 2 litre su tüketilmesini önerir. 

Meyve Sebze Tüketimi Artmalı

Meyve ve sebze tüketimi de su içmek gibi cildin sağlıklı görünümünü destekleyen faktörlerden biridir. Meyve ve sebzeler, içerdikleri vitaminler sayesinde zarar görmüş cilt yapısının onarılmasına imkan verir. Çeşitli meyve ve sebzelerde bulunan A, C ve E vitaminleri, antioksidan olma özelliği göstermeleri nedeniyle cildin güneşin zararlarından korunmasına katkı sağlar. Ayrıca vitamin ve mineraller, erken yaşlanma belirtileri ile mücadeleni de güçlendirir.

Kiehl’s ciltte leke görünümü, doku dengesizliği, renk eşitsizliği gibi birçok cilt endişesi için doğal kaynaklı içeriklere sahip cilt bakım ürünlerini beğenine sunar. Sen de cilt bakımın için ihtiyaç duyduğun cilt bakım ürünlerini Kiehl's markasında bulabilirsin.

← Öncesi Sonrası →