2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Skin Fasting Hakkında Tüm Merak Edilenler | Kiehl's Blog

September 28, 2021

Sosyal izolasyon sebebiyle evde kalmak, pek çok insanın yeni hobiler ve uğraşlar edinmesini sağladı. Toplumdan uzak geçen bu günler farklı ve cesur saç kesimlerinin dahi denenmesi için uygun bir ortam yarattı. Peki sosyal izolasyonla birlikte trend olan ''Skin Fasting'' akımını hiç duymuş muydun? Cildinin çok daha sağlıklı bir görünüme kavuşması ve dinlenmesi için uygulayabileceğin bu akımı gözlerden uzak geçen günlerde gönül rahatlığıyla tercih edebilirsin.

Skin Fasting Nedir?

Cilt bakım ürünleri gün içinde cildi korumak ve estetik bir görünüm kazanmak için kullanılır. Sosyal izolasyon döneminde toplumdan uzak kalmak, etkileyici bir görünüm elde etme kaygısını da hissedilir şekilde ortadan kaldırdı. Kendine vakit ayırabileceğin bu sürede, ''Skin Fasting nedir ve nasıl yapılır?'' gibi soruların cevaplarını öğrenerek sağlıklı ve verimli bir deneyim yaşayabilirsin. Dilimizde cilt orucu veya perhizi gibi bir anlam taşıyan Skin Fasting, cildin belirli bir süre için yoğun kimyasallar içeren kişisel bakım ürünlerinden uzak tutulduğu bir rutindir. Bu cilt bakım rutini sayesinde cildini yıpratabilecek veya zarar verebilecek ürünlerden uzaklaşman, cildinin kısa süre içinde gözle görülür bir şekilde toparlanmasına ve çok daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.

Cildini Etkili Bir Şekilde Dinlendir

Skin Fasting hakkında bilgi sahibi olduğuna göre muhtemelen aklında ''Skin Fasting nasıl yapılır?'' sorusu vardır. Uygulaması son derece basit olan Skin Fasting, temel olarak yoğun ve kimyasal içerikli bakım ürünlerinden cildini uzak tutmanı gerektiren bir rutindir. Cilt gözeneklerini tıkayabilen ve sağlıklı işleyişini aksatabilen bu ürünlerin kullanımını bırakmak, cildi dinlendirme ve cilde doğal işleyişini geri kazandırma gibi etkileri elde etmeye yardımcı olur. Ancak bu uygulamayı uzun süre devam ettirmen, cildine yarardan çok zarar sağlar. Bu sebeple cildinin temel ihtiyaçlarını karşılayan doğal kaynaklı içerikli cilt bakım ürünlerinden yardım alabilirsin. Kiehl's Midnight Recovery Botanical Cleansing Oil temizleyici yağ, cildini nazik bir şekilde temizlemen ve rahatlatman için uygun bir tercihtir.

Yoğun Kimyasal İçeriklerden Uzak Dur

Skin Fasting rutininin en önemli püf noktası, yoğun içeriklere sahip kozmetik ve cilt bakımı ürünlerinden uzak durmaktır. Etkili bir cilt bakımı yapmak için doğal kaynaklı içeriklere sahip ürünleri tercih edebilirsin. Kiehl's Ultra Facial Cream, Skin Fasting cilt bakım rutini için ihtiyaç duyduğun doğal kaynaklı içerikleri barındırır ve cildini 24 saat boyunca nemlendirerek cildin dinlenmesine yardımcı olur. Ayrıca göz bakımın için etkili Super Multi-Corrective Eye Opening Serum göz bakım ürününü de tercih edebilirsin. Göz çevresi için kapsamlı ve yoğun bir bakım sunan Kiehl's serum, düzenli kullanımda yaşlanma belirtilerine ve cilt kusurlarına karşı gözle görülür bir etki sağlar.

Bakım İhtiyaçlarını Göz Ardı Etme

Kendine ve cildine daha çok vakit ayırabileceğin şu günlerde Skin Fasting sayesinde sağlıklı ve güçlü bir cilt görünümüne kavuşabilirsin. Ancak yaşlanma belirtileri ve cilt problemleri tekrar ortaya çıkabileceğinden bu akımı 3 günden fazla uygulamaman sağlıklı bir tercihtir. Ayrıca uygun ve destekleyici bir cilt bakımının önemi de Skin Fasting rutininde büyük bir yer tutar. Bu sebeple cildini kimyasal ve yoğun bakım ürünlerinden uzak tutarken doğal kaynaklı bakım ürünleriyle de desteklemeyi unutma. Rutinini çok daha etkili ve özel bir hale getirmek için Kiehl's Rutin Bulucu özelliğini kullanabilirsin. Cilt tipini ve hedeflediğin cilt özelliğini belirterek sana uygun cilt bakım ürünü tavsiyelerini keşfedebilirsin.

← Öncesi Sonrası →