2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Siyah Noktalara Veda Edin! Siyah Nokta Temizleme Rehberi | Kiehl's Blog

May 07, 2019
Güzellik kavramı söz konusu olduğunda herkesin ortak algısı pürüzsüz ve kusursuz görünümlü bir cilttir. Pürüzsüz bir cildin en büyük düşmanı ise siyah noktalardır.

“Siyah nokta” adı bile pek hoş olmayan, ciltte en sık karşılaştığımız problemlerdendir. Oksitlenmiş kirler, ölü hücreler ve sebumların gözenekleri tıkaması ile oluşan siyah noktalar, başta yağlı ciltler olmak üzere birçok cilt tipinde görülür. Yani siyah noktalar hepimizin ortak sorunudur! Siyah noktalara topluca veda edeceğimiz bu yazımızda sana etkili bir siyah nokta temizleme rehberi sunacağız. Öncelikle ortak düşmanımızı tanıyarak işe başlayalım:

 

Siyah Nokta Nedir?

Cildin hemen alt tabakasında biriken, cilt görüntüsünü mat ve cansız kılan, ciltteki lekelere siyah nokta diyoruz. Daha çok burun çevresi ve yanaklarda rastlanan siyah noktaların oluşma sebebi; cilt temizliğinin yeterince iyi yapılmaması, gözeneklerin yeterince sıkı olmaması ve çevresel etkenler olarak görülüyor. Sebeplerini öğrendiğimize göre siyah noktaları önlemek ve olabilecek en az seviyeye çekmek bize düşüyor.

 

Düşmanı tanıdığımıza göre ondan nasıl kurtulacağımıza gelin birlikte bakalım.

 

Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir?

Kusursuz ve pürüzsüz bir cilt özgüvenini yükseltir, bu sayede çoğu zaman makyaja bile gerek duymadan doğal bir şekilde gezmene olanak verir. Kusursuz ve pürüzsüz bir cildin anahtarı ise siyah noktalardan kurtulmakta gizlidir! Şimdi siyah nokta temizleme adımlarını tek tek ele alacağız ki; tek bir siyah nokta bile cildimizde kalmasın.

 

  1. Siyah noktalardan kurtulmanın ilk adımı cildi derinlemesine temizlemek ve nemlendirmektir. Siyah noktalar temizlenmediğinde akne oluşumuna da sebep olabilmektedir. Bu yüzden cilt temizliğini doğru ürünlerle yapmak bu noktada büyük önem taşımaktadır. Burada yüz maskeleri bize yardımcı olacak en iyi bakım ürünleri arasındadır. (Yazının sonunda maske konusuna detaylı olarak değineceğiz.)

  2. Çok yoğun makyaj yapmak ve bu makyaj kalıntılarını yeterince iyi temizlememek gözeneklerin tıkanmasına sebep olacak bu da siyah nokta oluşumunu hızlandıracaktır. Bu yüzden makyaj sonrası cilt temizliğine ekstra özen gösterilmelidir.

  3. Yaz aylarında güneşle yoğun temas siyah nokta oluşumunun bir başka nedenidir. Güneş koruyucular ile cildi desteklemek güneş kaynaklı siyah nokta probleminden bizi kurtaracaktır.

  4. Maske ve peeling bakımlarını düzenli aralıklarla yapmak siyah noktalar ile savaşırken neredeyse en önemli adımlardan biridir. Doğal çözümler sunan siyah nokta maskeleri ile gözeneklerini sıkılaştırabilir, siyah noktalarından kolayca kurtulabilirsin.

  5. Siyah nokta sıkma asla önerilmeyen ve uygulanmaması gereken adımlardan biridir. Bu onların daha da kötüleşmesine sebep olacağından cildi 2 haftada 1 buhara tutmak cildinizi yumuşatacak ciltteki yağı ve kiri dışarı atacaktır.

 

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-06/10/amazon-beyaz-kili.jpg

 

Siyah Noktalar İçin Doğal Çözüm: Amazon Beyaz Kili!

Sıra geldi siyah noktalara son darbeyi vuracak muhteşem adımımıza. En sona sakladığımız bu adımda  siyah nokta temizleme ürünlerinin en önemlisi olan kil maskesine değineceğiz. Fakat burada biraz farklı bir kil maskesinden bahsedeceğiz. Diğer kil maskelerinden ayrılan bu maske ile henüz tanışmadıysan ve siyah noktalarından şikayetçiysen, Kiehl’s’ın en sevilen ürünü Rare Earth Deep Pore Cleansing Masque’ı sana gururla takdim etmek istiyoruz!

 

  

Amazon Nehri’nden belli zamanlarda çıkarılan, Amazon beyaz kili içeren formülü ile oldukça ayrıcalıklı olan bu ürün, cildini derinlemesine arındırması ile dikkat çekiyor. Ciltteki ölü yüzey hücreleri ve kirlerin temizlenmesine yardımcı olan ürün gözenekleri de daha sıkı bir görünüme kavuşturarak siyah noktalara elveda dedirtiyor! İçeriğinde bulunan Aloe Vera sayesinde de uygulama sonrası cildin yumuşacık oluyor.

← Öncesi Sonrası →