Cildini Sonbaharda Nem İle Güçlendir! Her 100 Tl Alışverişte +1 Seyahat Boy Hediye!

Şehir Temposunda Göz Çevresi Bakımı Nasıl Olmalı?

May 28, 2020

 Şehir hayatının yoğun temposu seni de oldukça yoruyor olmalı. Ve yorgunluğun en çok da gözlerinden okunuyor değil mi? O halde senin için hazırladığımız göz bakımı önerilerini incelemeye ne dersin? 

Şehir hayatı dopdolu ve eğlenceli olduğu kadar yorucu bir tempoya sahip. Bu nedenle bir yandan ondan kopamazken, diğer yandan dur durak bilmez bir koşuşturma içerisinde yaşıyorsun. Her ne kadar uyku düzenine dikkat etsen de stres, yorgunluk, yanlış beslenme ve az su tüketimi gibi nedenler; seni dinç bir görünümden uzaklaştırabiliyor.

Gün içinde çay ve kahve ile enerjini sürekli tazeliyor olabilirsin. Ancak göz çevrendeki koyu halkalar ve şişkin görünüm seni ele vermeye devam ediyor. Dolayısıyla bir şehir insanı olarak daima canlı bir görünüme sahip olmak adına, göz çevresi bakımını ihmal etmemende fayda var. Peki, etkili bir göz çevresi bakımı nasıl yapılır? İşte biz de bu sorunun cevabı için buradayız! Öyleyse şimdi tüm dikkatini buraya topla, mükemmel görünen bir göz çevresi için yapman gerekenler, bu yazıda seni bekliyor.

Adım 1: Günlük Rutinini Gözden Geçir

Uyku düzenine dikkat ediyor olabilirsin ancak kaç saat uyuduğun da önemli. Örneğin; her sabah yataktan kalkmak için büyük bir efor sarf etmen gerekiyorsa uyku süren sana yetmiyor olabilir. Bu nedenle hem vücut hem de göz çevresi sağlığın için artık uykuya biraz daha fazla zaman ayırman gerekebilir.

Göz çevresine yansıyan bir diğer faktör de az su tüketimi. 2 litreyi belki fazla buluyor olabilirsin, ancak günde en azından 1.5 litre su içmeye özen gösterebilirsin. Bunun haricinde beslenme de sağlıklı görünen bir göz çevresi için su kadar önem taşıyor. Klasik bir ifade olacak ama, öğünlerinde tüm besin gruplarının yer alması gerekiyor. Ayrıca vitamin ve mineral içeren gıdaların tüketimini de ihmal etmemelisin. Zararlı alışkanlıklarını bırakman gerektiğini hatırlatmaya ise hiç gerek duymuyoruz.

Adım 2: Geçici Çözümler, Kalıcı Sorunlara Yol Açmasın

Geçici çözümlerle ne kastettiğimizi anlamış olmalısın. Evet, konumuz makyaj. Özellikle göz çevrendeki koyu halkaların görünümlerini gizlediğin kapatıcı ve farlar, göz çevreni uzun vadede olumsuz etkileyebiliyor. Renklendirici tercihini, göz çevrenin hava almasını sağlayan ve bakım yapan bir üründen yana yapabilirsin. Gece uyumadan önce ise göz makyajını tamamen arındırmış olman gerekiyor. Bunun için ise makyajını nazik ama etkili şekilde arındıran bir makyaj temizleyicisi kullanabilirsin. 

Adım 3: Göz Çevresi Bakımı için Etkili Bir Nemlendirici Edin

Uyku, beslenme ve cilt temizliği konusunda dikkat etmen gereken tüm adımları sağladıktan sonra sıra, göz çevresi bakımına geliyor. Göz çevresi, daha önce de değindiğimiz üzere hassasiyet gösterilmesi gereken bir yapıya sahip. Bu nedenle göz çevrende; tüm yüzün için kullandığın ürünleri değil, göz çevresi için özel geliştirilen bakım ürünlerini kullanman gerekiyor.

Nedenleri konusunda biraz daha detaya inecek olursak; daha ince bir yapıya sahip olan göz çevren, yüzüne göre farklı bir bakıma ihtiyaç duyuyor. Ayrıca kullandığın ürünün gözüne nüfuz etmemesi için yoğun bir yapıya sahip olması da büyük önem taşıyor. Bu konuda bizim önerimiz, Kiehl’s göz çevresi bakımının en sevilen ürünü Creamy Eye Treatment with Avocado

Avokado Göz Kremi ile Canlı Görünüm!

Mükemmel yapısıyla avokado göz kremi, göz çevreni yoğun bir şekilde nemlendirerek daha canlı bakışlara sahip olmanı sağlıyor. Yağ içinde su molekülü şeklindeki formülüyle zengin bir dokuya sahip olan bu göz çevresi nemlendiricisi, göz çevrene nem bombardımanı sağlıyor. Avokado yağının yanı sıra beta karoten ve shea yağı içeren bu krem ile sen de gözlerindeki ışıltıyı ortaya çıkar! Şimdi şehir düşünsün!

← Öncesi Sonrası →