2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Şakayık Çiçeği İle Cilt Lekelerine Elveda

November 04, 2020

Baharı hatırlatan hoş kokusuyla içini aydınlatan şakayık çiçeği, nisan, mayıs ve haziran aylarında yetişen bir çiçektir. Taç yapraklarının katmerli olması sebebiyle güle benzetilen şakayık; Avrupa, Amerika ve Asya'da hayat sürdürebilir. Soğanlı bir bitki türü olan şakayık, beyaz, pembe, lila, sarı gibi farklı renkleriyle bulunduğu her alana estetik bir değer katabilir. Peki şakayık çiçeğinin cilt üzerinde yarattığı harikaları biliyor musun? Şakayık nasıl yetiştirilir ve bakımı nasıl yapılır, öğrenmek istiyorsan senin için hazırlanan bilgileri okuyabilirsin.

Şakayık Çiçeği ile Yaza Hazır Ol 

Bahar süresince dallanıp budaklanan şakayık çiçeği, yaz başlarken çiçek açmak için hazırdır. İlkbaharın soğuk ve az güneşli enerjisini seven şakayık, bahar boyunca çiçeksizdir. Yaz ayları geldiğinde ise kendisini yeterince geliştirdiği için çiçeklenmeye başlar. Çiçek açtıktan sonra sıcaklığı seven şakayık, aşırı sıcak ya da soğuk ortamlarda bırakılmamalıdır. Çünkü şakayık güneşi çok sevse de aşırı sıcak onun yapraklarını dökmesine yetecektir. Ayıgülü adıyla da anılan şakayık çiçeği, köklerinin serin kalmasını ister. Özellikle yaz aylarında toprağını sürekli kontrol ederek nemli kalmasına özen göstermelisin.

Şakayık çiçeği cereyan olan ortamlarda bırakılmamalıdır. Eğer gübreleme yapılırsa çiçeğin gövde boyları uzun, yaprakları daha gür ve iri olabilir. İki yıl içerisinde bir defa gübreleme yapılması yeterli olabilir. Şakayık çiçeğinin yerini sık sık değiştirmemelisin. Güzel büyüdüğü bir alanda sürekli kalmasında sakınca yoktur. Dikme işlemi sırasında ise çiçek soğanları arasında boşluk bırakman önemli... Şakayık çiçeğini soğan bölümlerinden saksılara bölerek çoğaltabilirsin. 

Şakayık ve Cilt Lekelerinin Görünümü Üzerindeki Etkisi 

Ciltte renk eşitsizliği görünümünde etkili içeriklerden biri olabilen şakayık çiçeği özü, cilt tonu eşitsizliği görünümünü azaltmada yardımcıdır. Oldukça dayanıklı bir çiçek türü olan şakayık, dalından koparılsa da uzun süre solmadan durabilir. Şakayık özü, bir diğer adıyla paeonia özü, yaşlanma belirtileri karşıtı etkiler gösteren nadir bir çiçek özüdür. Cilt üzerinde harikalar yaratan şakayık çiçeğini Kiehl's Clearly Corrective serisi ile yakından tanıyabilirsin. Koyu leke görünümü karşıtı serum çeşitlerinden olan Clearly Corrective Dark Spot Solution yaz ayları için de etkin bir kullanım süreci sunar. Cildinde güneş sebebiyle meydana gelebilen koyu leke görünümünü azaltan serum beyaz Huş Ağacı Özü, şakayık özü, salisilik asit, aktive edilmiş C vitamini gibi bileşenlerle zenginleştirilmiştir. 

Clearly Corrective Dark Solution'la Mükemmel Yaz

Seri ürünleri arasında dikkat çeken ürünlerden olan Clearly Corrective Dark Solution, C vitamini içeren koyu leke karşıtı serum çeşitlerindendir. Eğer cildinde koyu leke görünümünden şikayetçiysen bu serumu kullanabilir, şakayık özü içeren serumun muazzam etkisini keşfedebilirsin. Daha ışıltılı ve aydınlık bir cilt görünümü elde etmene yardımcı olan serumu, düzenli olarak kullanırsan koyu leke görünümünde azalmalar olduğunu görebilirsin. Dark Solution cilt tonu eşitsizlikleri karşıtı da etkilidir. 

Clearly Corrective ailesinin en meşhur üyelerinden biri de Clearly Corrective Brightening & Smoothing Moisture Treatment yoğun nemlendirici... Cildini yoğun şekilde arındırdıktan sonra kullanacağın nemlendirici ile cildine bakım yapabilirsin. Etkisi klinik olarak test edilmiş ve kanıtlanmış olan yoğun nemlendiricini yüz temizleme jeli uyguladıktan sonra kullanabilirsin. Cilt bakım suyu olan Kiehl's Clearly Corrective Brightening Soothing Treatment Water ise meyan kökü, aktive edilmiş C vitamini ve Beyaz Huş Ağacı Özü içerir. Cilt bakım suyu ile cildini nemlendirerek daha ışıltılı ve aydınlık bir görünüm kazandırabilirsin.

← Öncesi Sonrası →