Cildini Sonbaharda Nem İle Güçlendir! Her 100 Tl Alışverişte +1 Seyahat Boy Hediye!

Sağlıklı Görünen Bir Cilt İçin Rehberiniz | Kiehl's Blog

Eylül 15, 2019

Cildini aynada pürüzsüz gören bir kadın kendini iyi hisseder. Çalışma hayatının yoğunluğu, olumsuz hava koşulları ve cildin ürettiği dengesiz sebum salgısı gibi nedenlerle ciltteki gözenekler tıkanır, hava alması engellenirse cilt matlaşmaya ve kurumaya başlar.

Çok fazla olumsuz koşul bir araya geldiğinde ciltteki deformasyonlar artar ve bozulmalar meydana gelir. Bu sebeple cilt bakımı son derece önemlidir. Cilt bakımı ile cildin üzerindeki ölü tabaka temizlenmeli ve gözeneklerin açılması sağlanmalıdır. Bakım yapıldığında cilt rahatlayıp, nefes alır ve nem dengesi sağlanan cilt daha parlak ve pürüzsüz olur. Gün içerisinde olumsuz şartlara maruz kalan cildimizi korumak ve bakımını yapmak son derece önemlidir. Cilt bakımı temel olarak 4 aşamadan oluşur. Sağlıklı görünen bir cilde ulaşmak içinuygulamanız gereken adımları senin için derledik. İşte adım adım uyman gereken bakım önerileri.

 

Cilt Bakımında Öncelik; Temizlik

Cilt bakımının ilk adımı cildin temiz olmasıdır. Oluşan fazla yağ ve kir tabakasından cildin arındırılması son derece önemlidir. Bu sayede sağlıklı cilt görünümü oluşur, cilt nefes alır ve parlamaya başlar. Gözeneklerin arındırılmasıyla siyah nokta oluşumunun önüne geçilir.

 

Günde iki kez sabah ve gece olmak üzere cildimizi temizlemeliyiz. Sabah yaptığımız temizleme işlemi ile biriken fazla yağ tabakasından kurtulurken, gece yapılan temizlikle gün içerisinde yaptığımız makyajı temizleyerek cildinin gün içerisindeki yorgun görüntüsünü azaltabilirsin. İyi bir temizleyiciyi uyguladıktan sonra ılık suyla nazikçe yüzünü yıkamalısın.

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-09/15/saglikli-cilt.jpg

Temizlik işleminden sonra sıra tonik kullanımındadır. Cilt tipine uygun, cildi kurutmayan ve tahriş etmeyen bir tonik seçimi son derece önemlidir. Tonik kullanımı sayesinde cildin geniş gözeneklerinin sıkılaşması hedeflenir. Bunun sonucu daha az siyah noktadır. Sıkılaşan cildin daha pürüzsüz ve aydınlık olacaktır.

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-09/15/tonik.jpg

Tonikleme işlemini de yaptığımıza göre sıra geldi onarım kısmına. Daha önce bahsettiğimiz olumsuz şartlar karşısında cildimizde farklı sorunlar baş göstermeye başlar. Güneş lekeleri, gözaltı torbaları ve kırışıklar gibi birçok etkiyle baş etmek zorunda kalabiliriz. Bu sebeple cildimizin ihtiyacına yönelik, yapı taşlarını koruyacak ürünleri seçerek gerekli desteği sağlamalıyız. Gündüz ve gece kremleri, göz çevresi kremleri ve bakım serumları seçeneklerimiz arasında.

 

Nemlendirici Kremlerinizi Doğru Uygulayın

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-09/15/nemlendirici-krem-uygulama.jpg

Tüm bu uygulamadan sonra cildimizi artık şımartmanın zamanı geldi. Tüm gün zorlanan cildimizi nemlendirerek ona gereken önemi verdiğini göstermelisin. Nemlendirme işlemini dekolte, boyun ve yüz masajı ile tamamlamalısın. Yatmadan önce uygulayacağın nem maskeleri ve kremleri sayesinde cildinin su rezervleri dolar ve sabah pırıl pırıl sağlıklı görünen bir cilt ile güne başlarsın.

 

Göz Çevresi Bakımını İhmal Etme

Özellikle yoğun çalışma koşulları içerisinde çok fazla bilgisayara bakmamızı gerektiren günlerin ardından gözaltı morluklarının ve göz çevresi kırışıklıklarının arttığını görürüz. Buna engel olmak ya da bu etkileri azaltmak için günlük rutinimize mutlaka bize yardımcı olacak ürünleri eklemeliyiz. Düzenli kullanım sonucu morluk ve kırışıklar azaldığında yüzümüz daha sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır.

 

İhmal etmememiz gereken diğer bir nokta ise dudaklarımız. Gülüşümüzün etkisini arttırabilmek ve daha pürüzsüz ve parlak bir cilt görüntüsü için de dudaklarımız en fazla ilgiyi hak eden yerlerden biridir. Çatlak bir dudaktaki ruj görüntüsünü kimse sevmez. Bu yüzden günlük bakımımızı yaparken gereken özeni dudaklarımıza da göstermeliyiz.

← Öncesi Sonrası →