2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Sağlıklı Görünen Bir Cilt İçin 7 Beslenme Önerisi | Kiehl's Blog

May 24, 2019

Günlük aktivitede harcanan enerjinin geri alınması, kilo kontrolü ve cilt güzelliği için doğru besinleri yeterli miktarda almak gerekiyor. Doğanın sunduğu zengin içeriklere sahip doğal besinler vücudumuzun ihtiyacını karşılarken damak tadı için de tam bir şölene dönüşüyor.

 

Cilt bakımında ürün içerikleri arasında yer alan ve cildin daha güzel olmasını sağlayan besinlerin yiyerek tüketilmesi de cildi olumlu yönde etkiliyor. Peki, hangi ürünleri kullanmalıyız ve hangi besin cildimizde nasıl faydalar sağlıyor? Sağlıklı bir cildin olmazsa olmazı besinlerini senin için derledik.

 

1- Zeytinden Gelen Bakım

Hepimizin sofrasının vazgeçilmez sağlıklı besini zeytinin, aslında bir meyve olduğunu biliyor muydun? Küçük meyvelerin içinde bulunan antioksidanlar zeytinin de faydaları arasında yer alıyor. Cildin güneş ışınları ve hava kirliliği gibi olumsuz etmenlerden arınmasını sağlayan zeytin, serbest radikallerin kontrolünde de aktif rol oynayarak cildin kırışıklık görünümünün ve solgunluğunun azalmasına yardım ediyor. A ve E vitaminleri açısından zengin zeytin  içeren formüller cildin daha pürüzsüz ve yumuşak olmasını sağlıyor.

 

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-05/24/jetsetter-carousel-noribbon-2.jpg

 

Zeytinin yağından elde edilen Skualan, Kiehl’s cilt bakım ürünlerinde sıkça kullanılıyor. Daha pürüzsüz, esnek, yumuşak cilde kavuşmayı sağlarken, doğal cilt lipitlerine olan benzerliği sayesinde cildin bariyerini besleyerek nemlendiriyor.

 

2- Mutluluğun Şifresi: Kakao

 

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-05/24/shutterstock_653601244.jpg

 

Kokusu ile mutluluk veren kakao cilt için de faydalı dersek çikolata yemek için art bir neden daha vermiş olmayız değil mi? Çikolatanın mutlu etme sebebi olan kakao saf tüketildiğinde cildimizi de mutlu ediyor. İçerdiği magnezyum, demir, kalsiyum gibi minerallerin yanı sıra antioksidan özelliği sayesinde yaşlanma belirtilerini geciktiriyor; E vitamini sayesinde cilde canlı görünüm kazandırıyor. Kiehl’s bakım ürünlerinde kullanılan kakao yağı içeren formüller, cildin nemlenmesi için ekstra destek sağlıyor.

 

3- Meyvesi ve Yağı İle Hindistan Cevizi

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-06/12/hindistan-cevizi-icinde-kiehls-butter-mask-for-lips.jpg

Hem kendisi hem de yağı çok faydalı olduğu halde ülkemizde tüketimi yeterince yaygın olmayan hindistan cevizi, pul pul dökülecek kadar kuru olan ciltlerin imdadına yetişiyor. Antioksidan özelliği sayesinde cildin daha genç görünmesini sağlıyor.

 

4- Özel Bir Baharat: Zerdeçal

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-06/12/kiehls-turmeric-cranberry-seed-energizing-radiance-masque.jpg

Yaşlanma karşıtı özelliği sayesinde daha genç görünüm sağlayan zerdeçal, içerdiği E vitamini ile cildin nemlenmesine destek oluyor. Yüksek C vitaminine sahip olması sayesinde kolajen üretimini artırmaya yardımcı olarak daha elastik ve sağlıklı görünümlü bir cilt sağlarken cildin doğal rengine kavuşmasına yardım ediyor. Smoothielerinizin içine zerdeçal ekleyerek beslenme düzenine dahil edebilirsin.

 

5- Cilt İçin C Vitamini

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-05/24/powerful-strength-line-reducing-concentrate-_.jpg

 

Kış aylarında vücudumuzun ayakta kalması için en yakın dostumuz olan C vitamini, birbirinden lezzetli meyveler sayesinde sofralarımızda çokça yer alıyor. Vücutta depolanmadığı için mutlaka dışarıdan alınması gereken C vitamini, cildin yaşlanma belirtilerini gözle görülür şekilde azaltıyor.

 

6- Oldukça Trend Bir Besin: Avokadonun Cilde Yararları

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-05/24/naturel-carousel-noribbon-3-1558711116.jpg

 

Kendinden kreması bulunan muhteşem meyve avokado son yıllarda beslenme trendleri arasında yer alıyorsa sebebi saymakla bitmeyen faydaları! Sağlıklı görünümlü bir cilt için her açıdan yararlı besinlerle dolu olan avokado ışıltılı bir görünüm sağlıyor. Öğünlerde tüketerek cildinizi içten beslerken, cildinizi UV ışınlarından da koruyabilirsiniz.

 

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-05/24/12568971_879881935453702_112441551_n.jpg

 

Göz çevresi bakımı için nemlendirici, avokado içeren krem kullanarak daha genç görünen ve ışıltılı bakışlara sahip olabilirsiniz.

 

7- Hem Zihni Hem Cildi Uyandıran Kafein

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-05/24/shutterstock_730894936.jpg

 

Sağlıklı görünen bir cilt için gereken tüm besinler aynı zamanda enerjimizi de yükseltiyor. Daha sakin bir zihin ve aktif bir beyin için seni kahve içmeye davet ediyoruz. Günde 500 miligiram kafein antioksidan görevi görmesi ile kırışıklık ve  çizgi görünümü ve esneklik kaybını önlüyor.

 

← Öncesi Sonrası →