2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Saçinizi Şekillendirirken Koruyun | Kiehl's Blog

Temmuz 31, 2019

Saçların şekillenirken, yıpranıyor ve dökülüyor mu? O halde tüm bu problemleri en aza indirecek ipuçlarımıza göz atmalısın.

Düzleştirici ya da maşa, saçları şekillendirmek için en sık başvurulan yöntemler arasında yer alıyor. Özellikle de kadınlar, düğün gibi özel davetler için şekillendiricilere, sıkça başvururken; gelişen teknolojiyle birlikte saç şekillendirici ürünlere ise her gün bir yenisi daha ekleniyor. Oldukça pratik olan bu araçlar ile kuaförlere ihtiyaç duyulmadan mükemmel sonuçlar etmek son derece basit. Peki, ya sonra?

 

Güzelleşirken, saçlarımıza aslında ne kadar zarar verdiğimizi biliyor muyuz? Düz ya da bukleli saçlara sahip olmak, harika bir görünüm kazandırıyor; fakat tüm bunları yaparken saçları, yıpranma, kırılma ve dökülmelere karşı da koruyabilmek gerekiyor. İşte bu yüzden Kiehl’s editörleri olarak sana saçlarını şekillendirirken, koruyabilmen için ipuçları vereceğimiz bu yazıyı hazırladık. Önerilere geçmeden evvel dilersen, şekillendiricilerin saçlarında bıraktığı hasarlardan kısaca bahsedelim.

 

Şekillendiriciler Saçlarımıza Ne Kadar Zarar Veriyor?

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/31/sac-uclari.jpg

Saç bakım uzmanları, şekillendiricilerin saçları daha fazla cansızlaştırabileceğini ve dökülmelere neden olabileceğini söylüyor. Tüm bu araçların, ısıyla hareket etmesi ise bunda en büyük etken. Doğru ve yeterli düzeyde kullanıldığında saça zarar vermeyen bu ürünler, yanlış kullanıldığındaysa önü alınamaz hasarlara neden olabiliyor. Şekillendiricilerin saçlarda meydana getirdiği hasarlar ise şöyle; 

 

●   Yüksek ısıya maruz kalan saçların protein yapısı bozuluyor ve saç cansızlaşarak, uçlarda çatallaşmalar görülüyor,

●   Şekillendiricilerin yaydığı yüksek ısı, saç dökülmelerine neden oluyor,

●   Devamlı maşa uygulamak, saçların kıvrılarak, kırılmasına sebebiyet veriyor.

●   Ayrıca saçı kuruturken kıvrımlar oluşturan maşalar, saçın tamamen zarar görmesine neden oluyor.

●   Sürekli uygulanan şekillendiriciler ile saçlarda mat bir görünüm, kaçınılmaz oluyor.

 

Bırak Saçlarına Kiehl’s Koruması Değsin

Uzmanların saç şekillendirme konusunda değindiği bir diğer önemli konu ise koruyucu bakım ürünlerinin kullanılması. Şekillendirme öncesi uygulayacağın özel bakım ürünleri ile saçlarını besleyebilir, kırılma ve dökülmelere karşı da koruyabilirsin. Nasıl mı? Tabii ki Kiehl’s formüllü saç şekillendirici ile.

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/31/kolay-taranan-ve-parlak-saclar-icin-yag-icermeyen-sac-sekillendirici.jpg

İdeal şekillendirme için saçları nemlendiren bu ürün, yüksek ısıya karşı koruyor ve saçlara yumuşak bir doku kazandırıyor. Ayrıca saçları yapıştırmadan tarama kolaylığı sağlarken, buğday proteini, soya proteini ve jojoba yağı içeren formülü ile saçları besliyor.

 

Düzenli olarak kullanabileceğin doğru ürünlerle, saçlarının sağlıklı görünümlü kalmasını istiyorsan, sen de Kiehl’s’ın bu saç şekillendirici ürününe mutlaka bir şans vermelisin. Yüksek koruyucu ve nemlendirici içeren bu bakım sayesinde, saçlarını şekillendirmekten korkmayacağın bir döneme merhaba de!

 

Saçların Yıpranmışsa Çözümün Kiehl’s Ürünlerinde Saklı!

“İyi ama benim saçlarım, işlemler sonrası çok yıprandı. Bana koruma değil, onarıcı bakım lazım.” dediğini duyar gibiyiz. Şekillendiricilerin kullanımı sonrası saçların eğer ki yıpranmışsa, seni böyle alalım. Çünkü mükemmel saç onarımı sunarak ummadığın sonuçlar elde edebileceğin saç koruma ürünlerini, Kiehl’s ailesinde bulabilirsin.

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/31/sac-koruma-urunleri.jpg

Şampuan, saç bakım serumu ve besleyici kremden oluşan bu ürünler, saç tellerinin zarar gördüğü en hassas noktaları onarıyor. Saçının kaybettiği nemi kazandıracak bu özel parçalar, saçlarını kontrol altına alarak, güçlenmesine yardımcı oluyor. Damage Repairing & Rehydration Serisi kimyasal işlem gören ya da ısıyla şekillendirilen saçların için oldukça etkin bir bakım sağlıyor.

 

Kiehl’s ile Sağlıklı Saçlara Kavuş!

Saç bakımın için aradığın her şeyi bulabileceğin ürünlerimizi sen de hemen incelemeye başla. Onarıcı, koruyucu ya da güçlendirici özellikleri ile göz kamaştıran tüm ürünler, her bir saç yapısına özel farklı seçenekleriyle seni bekliyor. Saçlarını dilediğin gibi şekillendirebileceğin, işlem yaptırırken de koruyacağın bu çok işlevsel ürünlerle, senin de saçlarına güç gelecek!

← Öncesi Sonrası →