2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Saç Tipine Uygun Şampuan Seçimi Çok Önemli

August 23, 2020

 Bakımlı ve sağlıklı görünen saçlara sahip olmak için, öncelikle saç tipine uygun şampuanı seçmen büyük önem taşıyor. Biz de bu yazımızda, bu konuyu mercek altına aldık ve senin için öneriler hazırladık. 

Saçların, dış görünümünün en dikkat çeken kısmı ve stilinin tamamlayıcı parçası. Haliyle saçlarının daima temiz ve bakımlı görünmesi, senin için oldukça önemli. Günlük bakımında bunu sağlamak için ise saçlarını yıkaman ve dilediğin şekli vermen yeterli oluyor. Ancak saçlarının yıkanması kadar, sağlıklı görünümünü koruyabilmesi için hangi şampuanla yıkadığın da çok büyük önem taşıyor.

Şampuan Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Şampuan konusunu detaylandırmadan önce söze, saç bakımında sıkça yapılan bir hataya değinerek başlamak yerinde olacaktır. Saç bakımında birçok kişi, saçın görünümündeki rolü nedeniyle yıkama sonrası bakım ürünlerine öncelik veriyor.

Şampuanın sadece temizleme işlevi göz önünde bulundurulduğu için, bu konuda saç tipine uygun seçim yapılmasına yeterli özen gösterilmiyor. Oysa doğru şampuan seçimi; saçı temizlemesinden öte, saçın istenilen görünümünü korumak için en önemli şartlarından birini oluşturuyor. Diğer saç bakım ürünleri saçların boy ve uçlarına yönelik çözümler sunarken, şampuanlar saç derisine nüfuz ediyor.

Şampuan çeşitleri; saç tipine göre kategorize ediliyor. Çünkü saçlarındaki endişelerin çözümü ne de olsa, önce saçına uygun bakımı yapmaktan geçiyor. Örneğin; eğer ince telli ve hacimsiz saçlara sahipsen, yağ içerikli şampuanlar kullanmamalısın. Ya da saçların boyalı ise, işlem gören saçlarını yapılandırırken rengini de koruyan şampuanları seçmeye özen göstermelisin.

Saç Tipine Göre Şampuan Önerileri

1) Normal Saçlar için Şampuan

Amino Acid Shampoo, Hindistan cevizi yağı içeren formülü ile normal saçlara özel bir bakım sunuyor. Amino asit ve hindistan cevizi yağı içeren şampuan sayesinde saçların yumuşarken nemleniyor. Buğday proteinleri ve buğday nişastası içeren formülü sayesinde saçına hacimli ve dolgun bir görünüm katıyor.

2) Boyalı Saçlar için Şampuan

Saçlarını etkili bir şekilde temizlerken saç rengini de koruyan bir şampuan, kulağa nasıl geliyor? Sunflower Color Preserving Shampoo ile bu, artık bir efsane olmaktan çıktı. Ayçiçeği, B3, B5, B6 ve E vitaminleri ve UV korumalı filtre içeren formülü ile saçları güneşten koruyarak, bakım yapıyor ve nemlendiriyor.

3) Cansız Görünen, Yıpranmış ve İnce Telli Saçlar için Şampuan

Saçların ince telli olduğu için yoğun içerikli ürünler, hacimsiz bir görünüme mi neden oluyor? Öyleyse saçlarını bir yandan temizlerken diğer yandan dolgun görünüm veren bir şampuan önerimiz var: Rice and Wheat Volumizing Shampoo! Bu hafif dokulu şampuan, pirinç ve buğday proteinleri içeren formülü ile saçlarına ağırlaştırmadan hacim katıyor. Ayrıca bal, jojoba çekirdeği ve pirinç kepeği içeren formülü ise saçlarına daha canlı bir görünüm kazandırıyor.

4) Kabarık Saçlar için Şampuan

Nemini yitirmiş ve kabarık görünen saçlarını yatıştırmak, uzun bir süreç ve zahmetli işlemler ister. Ya da Smoothing Oil-Infused Shampoo kullanarak saçlarının kontrol altına alınmasını sağlayabilirsin. Argan yağı ve babassu yağı içeren formülü ile saçlarına nemli ve pürüzsüz görünüm kazandıran bu şampuan, daha parlak görünen saçlara kavuşmanı sağlıyor.

Kiehl’s şampuan kullananlar bilir ki saç tipine uygun formüller sayesinde saçlarının göz alıcı ve ipeksi güzelliği ortaya çıkıyor. Peki ya sen saç tipine göre seçeceğin bir Kiehl’s şampuan ile, yaşadığın saç endişelerini geride bırakmaya hazır mısın?

← Öncesi Sonrası →