Cildini Sonbaharda Nem İle Güçlendir! Her 100 Tl Alışverişte +1 Seyahat Boy Hediye!

Saç Neden Kırılır Ve Kırıklar Nasıl Onarılır? | Kiehl’s Blog

Nisan 05, 2020

Yoruldukça kırılan kırıldıkça tekrar yorulan ve sonunda kopan, canlı görünümünü kaybeden saçlarını onarmanın tek yolunun kestirmekten geçtiğini düşünüyorsan yanılıyorsun!

İçinde bulunduğumuz ruh halini bizimle birlikte yaşayan saçlarımız, uçlarından başlayarak diplerine kadar kolaylıkla kırılıyorlar. Saçlarımızın kolay kırılmasının en büyük nedeni duygusal dünyamız gibi görünse de çevresel ve biyolojik faktörler saç kırılması sorununda başrolde yer alıyor. Saçlarının neden kırıldığını merak ediyor ve çözüm arıyorsan ilk adımı yazımızı okuyarak atabilirsin.

Paramparça!

20-04/05/screenshot_1-1586096422.png

Saçların üstesinden gelemediği bir problem var; nemsizlik! Kuruyan saç telleri ne yazık ki uzun süre nemsizliğe dayanamıyor ve uçlardan kırılmaya başlıyor. Kırıldıkça kırılan saçlar, zamanla kopuyor hatta nefes alamadığı için dökülüyor. Kuru bir dal parçasını esnetmenin imkansız olduğunu ve çabucak kırıldığını çok kez görmüşsündür. Nemli hatta yaş dal parçası ise bir o kadar zor kırılıyor. Saç tellerini de dal parçasına benzetebilirsin. Kuruyan saçlar uçlardan başlayarak diplere doğru paramparça bir hal alabilir.

Saçlarımız da Yoruluyor

20-04/05/screenshot_2-1586096462.png

Gün içinde saçlarını çok sıkı bir toka ile bağlamak, saç tellerine baskı yaptığı ve içindeki hava kanallarını kapattığı için kırılmasına neden olabiliyor. Hatta pamuklu bir yastık kılıfın varsa, saçlarındaki nemi emerek kırılmasına neden olabiliyor. Bu yüzden saçlarını yoran sebepleri bilip daha rahat bırakarak kırılmalarını önleyebilirsin.

Saçının Neye İhtiyacı Olduğunu Anlamalısın

20-04/05/screenshot_3-1586096502.png

Hepimizin saç yapısı birbirinden farklı olsa da yıpranmış ve çok fazla kırılmış saçlar için iyi gelen bir ürün önerisi aldığımızda hemen uygulamak istiyoruz. Burada derin bir nefes alıp saçının gerçekten o ürüne ihtiyacı olup olmadığını anlaman gerekiyor. Çünkü saçında nem kaybı varken başkasının aşırı yağlanma problemini kontrol altına alan bir ürünle saçlarını daha bakımlı hale getirdiğini duyduğunda bahsedilen ürünü saçlarına uygularsan daha çok kurumasına neden olarak saç tellerinin kırılmasını artırabilirsin.

Saç Maskelerine Şans Ver

Kırılan saç tellerini boyamak çoğunlukla tavsiye edilse de bunun aslında saçları onarmadığını, aksine saçların daha fazla zarar görmesine neden olduğunu özellikle belirtmek istiyoruz.

Kuruduğu veya yıprandığı için kırılan saça dışarıdan bir müdahalede daha bulunmak birkaç günlüğüne çözüm olsa da sonrasında daha büyük nedenlere yol açıyor. Saçın kırıldığı noktalar üzerindeki boyayı aşındırarak veya yıkandığında boyanın akması ile yeniden kırık görünümüne sebep oluyor.

20-04/05/screenshot_4-1586096545.png

Kırılan saçların için saç maskesi kullanman tam da bu konuda yardımcı oluyor. Saçlarını örterek maskelemek yerine uçlarından besleyecek maske uygulaman sağlıklı görünen ve onarılmış saçlara sahip olmanı sağlıyor.

Taramak ile Koparmak Arasında Fark Var!

20-04/05/screenshot_5-1586096579.png

Saç bakım ve şekillendirme uzmanları saçları taramadan önce her zaman ıslatıyorlar. Bunun sebebi saçların şeklinin ve uzunluğunun tam görünmesi ya da daha kolay açılması değil, saçların taranırken kırılmasına engel olmak.

20-04/05/screenshot_6-1586096609.png

Saçlar kuruyken tarak ile sert temas ettikleri için daha kolay kırılıyorlar. Hatta ince tarakların kullanılması da saçların kırılmasına neden oluyor. Bu nedenle saçını taramadan önce nemlendirmen, seyrek ve kalın dişli tarakları hatta fırçaları kullanman saçlarının kırılmasını önleyebilir.

Saç Kırıklarını Önlemenin de Ötesinde: Onarmak

Saç kırıkları ile başa çıkılamayacağını, onarmanın tek yolunun kestirmek olduğunu çok fazla duyup karamsarlığa kapılmış olabilirsin. Bunun için buradayız ve sana mucizevi birşampuan önermek istiyoruz.

20-04/05/screenshot_7-1586096708.png

Kiehl’s Damage Repairing & Rehydrating Shampoo, banyodayken saçlarını nazikçe temizlemesinin yanı sıra zayıf ve kırılgan saç tellerini onarıyor. Hyalüronik asit ve seramidler içeren formülü sayesinde, fazla ısıya kimyasal işleme maruz kalmış saçları güçlendiriyor.

← Öncesi Sonrası →