2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Saç Maskesi Ne Sıklıkla Nasıl Uygulanmalı? | Kiehl's Blog

Temmuz 31, 2019

Saç tipleri de tıpkı cildimiz gibi kendi içinde kuru, yağlı ve normal olarak ayrılıyor. Bu da her saç tipi için ayrı bir bakım demek oluyor.

Çevresel koşullar, beslenme, stres vb. etkenler saçların sağlıklı görünümünü etkileyebiliyor. Cilt için nasıl belli bakımlar yapıyorsak saçlarımız için de bunun gerekli olduğunu bilmeli; özellikle fön, perma, boya gibi işlem görmüş saçlar için aynen cildimizde olduğu gibi belli aralıklarla nemlendirici bakım rutinleri oluşturmalıyız. Tüm kadınların ortak hayali parlak ve güzel görünen saçlar. Bunun için de saç bakımında maske kullanımının öneminden biraz bahsetmek istiyoruz.

 

Saç Maskesi Ne İşe Yarar?

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/31/sac-maskesi-ne-ise-yarar.jpg

Saç kreminin daha yoğun bir hali olan saç maskeleri saçlara yüksek oranda nem takviyesi yapan bakım ürünleridir. Haftada 1-2 kere uygulayabileceğiniz bu bakım saçlarını nemlendirir, onarır ve besler. Saçlar da belli dönemlerde kuruyabilir. Kuruyan saç ise mat ve cansız görünür. Saçın ihtiyacı olan nem desteğini ise saç maskeleri ile sağlaman oldukça kolay!

 

 

Herkesin Aklında Aynı Soru: Saç Maskesi Hangi Sıklıkla Uygulanmalı?

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/31/sac-maskesi-hangi-siklikla-uygulanmali.jpg

Saça derinlemesine bakım yapan ve yoğun olan bu ürünler her gün kullanılmaz. Saçının bakıma ihtiyaç duyduğunda kullanman ve saçlarını gözlemlemen gerekir. Haftada 1 kullanım yeterlidir. Aksi takdirde yoğun nem takviyesi saçlarının yağlanmasına sebep olabilir.

 

 

Saç Tipine Uygun Maske Seçimi

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/31/sac-tipine-uygun-maske-secimi.jpg

Saç maskesi kullanımı saç tipine göre değişir. Günlük bakımda kullandığın saç kremleri saçlarını yumuşatır evet ama saçların yoğun işlem görmüş ve artık yıpranmış ise saç maskesi kullanımına geçme zamanın gelmiş demektir. Saç kremi her saç tipi için kullanılabilirken, saç maskeleri hedefe yönelik bakım sağlayan ürünler olduğu için her saç tipine uygulanmaz. Bu yüzden maske seçiminde saç tipine uygun ürün almak önemlidir.

 

Yağlı saçlar için saçı ağırlaştırmayan saç maskelerini seçmeli, kuru ve yıpranmış saçlar için ise nem takviyesi yapan onarıcı maskeleri seçmelidir. Boyalı saçlar için yine boyalı saçlara özel bakım maskelerini tercih etmelidir. Saç maskesi seçerken içeriği doğal kaynaklı ürünlerden oluşan ürünleri seçmeye dikkat etmen gerekir. Zaten amacımız boyalı ve işlem görmüş, yıpranmış saçı eski doğallığına döndürmek değil mi ?

  

Boyalı Saçlar Demişken Mr. Bones Bir Ürün Önerisi İle Araya Girmek İstiyor: 

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/31/mr-bones-oneriyor.jpg

 

Kimyasal işlem görmüş saçların en büyük sıkıntısı eski canlılığını yitirmesi. Boyalı saçlar için renk koruyucu bakım maskesi olan bu ürün, saç koruma bariyerini güçlendiriyor. Saça sağlıklı bir parlaklık ve ışıltılı bir görünüm kazandırırken saçın dış etkenlerden zarar görmesini de engelliyor. Gün boyu maruz kaldığın kir, toz, duman gibi etkenler saçın nemsiz kalmasına sebep oluyor. Yüksek düzeyde E vitamini ve esansiyel yağ asitleri içeren Ayçiçeğinin besleyici içeriği; B3, B5, B6 vitaminleri ile birlikte saçın nemini geri kazandırıyor.

 

Saç Maskesi Nasıl Uygulanır?

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/31/sac-maskesi-nasil-uygulanir.jpg

Saç bakımının önemli adımı olan saç maskesini uygularken birtakım kafa karışıklıkları söz konusu olabiliyor. Oldukça basit olan saç maskesini uygulanışına da değinerek saç maskesi kullanımı konusundaki kafa karışıklıklarına son noktayı koymak istiyoruz.

 

● Duş sırasında şampuan sonrası durulanmış saça uçlardan başlayarak saç derisine uygulamadan; saç boylarına ve uç kısımlarına maskeni eşit bir şekilde dağıtarak beklemelisin.

● En az 3-5 dakika bekledikten sonra saçlarını tamamen maske kalmayana dek iyice durulamalısın.

 

Oldukça kolay ve pratik olan bu bakımı haftada bir yapman saçlarında istediğin doğal ve parlak görünümü yeniden kazanmanı sağlayacaktır. 

← Öncesi Sonrası →