2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Saç Kremi Nasıl Kullanılır? | Kiehl’s Blog

April 05, 2020

Yeni yıkadığın saçının sert olması ve düzene girmemesi çok doğal. Tabii saç kremi kullanmadığın müddetçe… Peki, saç kremleri hakkında bildiklerini gözden geçirmeye ne dersin?

Saç kremleri, kullanım kolaylığı ve kısa sürede güçlü nemlendirme etkisi nedeniyle herkesin favorisi. Bazen de saç bakım kremleri nedeniyle saçların, bakımlı ve sağlıklı görünmek yerine yağlı ve hacimsiz bir hal alabiliyor. Bu nedenle aşağıda, “Saç kremi nasıl kullanılır?” ve “Hangi saç kremi senin saçına daha uygun?” gibi soruların yanıtlarını bulacaksın.

Doğru Uygulama Hayat Kurtarır

20-04/05/screenshot_1-1586094198.png

Saç kreminin saçına verdiği yumuşaklık, aslında saçına nem kazandırması sayesinde oluyor. Dolayısıyla saç bakım kremlerini, saçlarının sadece boy ve uçlarına uygulamaya özen göstermelisin. Aksi takdirde oldukça yoğun bir yapıya sahip olan bu ürünler, saç diplerine değdiğinde vücut ısınla bir araya gelerek saçlarının hızlı yağlanmasına ve sönük görünmesine neden olacaktır.

Kiehl's Saç Kremleri

20-04/05/screenshot_2-1586094244.png

Hangi saç tipine sahip olursan ol, ışıldayan ve ipeksi saçlara sahip olman için birKiehl’s saç kremi seçmen yeterli. Kiehl’sın doğal kaynaklı içeriklerle zenginleştirilen formülleri, farklı saç tiplerine uygun çözümler sunuyor. Böylece saçların nem ile birlikte günden güne daha sağlıklı bir görünüm kazanıyor. Geriye ise sana, sadece hangi saç kremini seçebileceğin konusunda karar vermek kalıyor.

Boyalı Saçlar için Saç Kremi Kullanımı

20-04/05/screenshot_3-1586094313.png

Eğer boyalı saçlara sahipsen saçların, yıpranmaya ve nemini kaybetmeye daha yatkın demektir. Diğer yandan saçının rengini koruman da saçlarını koruman kadar önemli. Ancak saç kremleri, boya ve cila gibi işlemlerin çabuk akmasına neden olabiliyor. Bunun çözüm yolu ise boyalı saçlara özel bir saç bakım kremi seçmenden geçiyor.

Saçını nemlendirirken renk yoğunluğunu koruyanSunflower Color Preserving Conditioner, boyadan kaynaklı yıpranmaların onarılmasına yardımcı oluyor. Kayısı çekirdeği yağı içeren formülü sayesinde ise saçlarının UV ışınlarına karşı korunmasını sağlıyor.

Normal Saçlar için Saç Kremi Kullanımı

20-04/05/screenshot_4-1586094345.png

Eğer normal bir saç yapısına sahipsen bu konuda endişelenmemen gerektiğini düşünüyor olabilirsin. Evet, saçlarının yağ ve nem dengesi gayet ideal. Ancak her saç, uygun bir bakım uygulanmadığı takdirde canlı görünümünü yitirerek yıpranmaya başlar. Bu nedenle saçlarını besleyerek dış etkenlere karşı koruyan bir bakım kremi seçmen büyük önem taşıyor.

Saçlarını çok sevdiğinden eminiz. Bu nedenleAmino Acid Conditioner’ı da çok seveceğini düşünüyoruz. Buğday proteinleri, jojoba yağı ve Hindistan cevizi yağı içeren bu ürün, saçlarında doğal bir his bırakıyor.

Kuru Saçlar için Saç Kremi Kullanımı

20-04/05/screenshot_5-1586094413.png

Nem, tıpkı cildin gibi saçların için de hayat kaynağı. Bu nedenle saçlarının çok fazla neme ihtiyacı var. Genetik nedenlerden, yanlış ürün kullanımından veya saçın çok fazla işleme maruz kaldığından saçların nemsiz olabilir. Bu nedenle sürekli ve bolca, yoğun şekilde nemlendiren bir saç bakımı yapman gerekiyor.

Güçlü nemlendirici etkiye sahipOlive Fruit Oil Nourishing Conditioner, tam aradığın bakımı sunuyor. Zeytin yağı, avokado yağı, limon özleri ve gliserin içeren bu ürün, saçlarını nemle doldurarak gücünü ve elastikiyetini yeniden kazanmasını sağlıyor. Daha öncesinde sürekli dolanan ve zor şekil alan saçların, böylece ağırlaşmadan ipek yumuşaklığına kavuşuyor.

İnce Telli Saçlar için Saç Kremi Kullanımı

20-04/05/screenshot_6-1586094461.png

Saçların ince telli olduğu için saç kremleri hacimsiz bir görünüme neden olurken, saç kremi kullanmadığında ise saçların cansız görünebiliyor. Bu nedenle saçlarına hem hacim hem de yumuşaklık ve ışıltı veren bir krem uygulaman gerekiyor. Böyle bir saç kremi daha önce karşına çıkmadı mı?

Öyleyse sanaRice and Wheat Volumizing Conditioning Rinse’i önererek bu konudaki arayışını sona erdirebiliriz. İçeriğinde bal ile hidrolize edilmiş buğday ve pirinç proteinleri bulunan bu ürün, saçını ağırlaştırmadan nazikçe nemlendiriyor. Ayrıca kırılan ve yıpranan saç uçlarını yumuşatıyor.

← Öncesi Sonrası →