2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Saç Dökülmesi Sorunuyla Baş Etmenin 8 Yolu | Kiehl’s Blog

April 05, 2020

Saçlarımız, onlara gerekli özeni göstermediğimizde ayrılma kararı alabiliyorlar. Saçlarını mutlu ederek saç dökülmesinin önüne geçebilirsin!

Özgüveni nirvanaya ulaştıran, mutlu olduğumuzda bizimle birlikte ışıldayan, üzgün olduğumuzda hayatımızı ilk ondan onarmaya başladığımız saçlarımız; ne yazık ki ihtiyacı olan bakımı göremediğinde bizi terk ediyor. Genetik, yaşlanma, dış etkenler ve vitaminlerin önem taşıdığı saçlarını kaybetmemen için sana özel saç bakımı önerileri hazırladık.

1- Temizlik Güzeldir Ama…

20-04/05/screenshot_1-1586095269.png

Saçlarımız, ihtiyacı olan yağı üretir ve saç derisine salgılar. Temiz olmak, rahatlamak ve daha ferah hissetmek için sürekli banyo yapmak saçlarının yağ ve nem dengesinin bozulmasına neden olabilir. 2 günde bir banyo yapmak saçının doğal dengesini korumasına yardım edecektir. Eğer her gün duş almak istiyorsan saçlarına su geçirmeyen bir bone takabilirsin.

2- Stresten Uzak Dur

20-04/05/screenshot_2-1586095318.png

Biliyoruz söylemesi kolay yapması zor ama araştırmalar gösteriyor ki stres saç kaybında kalıcı hasarlara yol açacak kadar büyük rol oynuyor. Uzun vadede tüm biyolojik sistemi yıpratacak güce sahip olan stres, bir noktadan sonra saç kaybı ile kendini dışa vurmaya çalışıyor.

3- Biyolojik Hikayen Önemli!

20-04/05/screenshot_3-1586095367.png

Saçlarının dökülmesinin nedeni genetik olabilir. Genetik saç dökülmelerine önlem olarak ailenin saç dökülmesi geçmişinin ve biyolojik hikayesinin detaylı şekilde araştırılması gerekiyor. Doktorun saç dökülmeni yavaşlatmak için sana en doğru olanı söyleyecektir.

4- Saçının Vitaminlere İhtiyacı Var

20-04/05/screenshot_4-1586095411.png

Saçlarımızın sağlıklı görünümün için vücudumuzda demirin, Omega-3’ün ve biotinin eksik olmaması gerekiyor. Aynı zamanda tırnakların güçlü olması için de önem gösteren bu vitaminlerin eksikliği tamamlanmadıkça saçın için dahili veya harici olarak uyguladığın bakımlar etkili sonuç göstermeyebilir. Eğer saçların dökülürken tırnakların da kırılıyorsa vakit kaybetmeden doktora gitmeni tavsiye ediyoruz.

5- Sıcak Duşu Saçların Sevmiyor

20-04/05/screenshot_5-1586095454.png

Cilt bakımında her zaman uzak durulması gereken sıcak su uygulaması saçlara da zarar verebilir. Aşırı sıcak; saç derisini tahriş edebileceği, yağ ve nem dengesini bozabileceği için dökülmelere neden olabiliyor. Saçların ılık su ile yıkanması hem daha canlı hem de daha sağlıklı görünen saçlara sahip olmayı sağlıyor.

6- Saçın Herkesin Saçından Farklıdır!

20-04/05/screenshot_6-1586095644.png

Tüm aile bireylerinin saç tipleri birbirinden farklı olabilir. Bu nedenle ortak şampuan kullanmak yerine saç tipine en uygun olan şampuanı tercih etmelisin.

7- Doğal kaynaklı içerikli ürünler kullan

20-04/05/screenshot_7-1586095688.png

Doğal kaynaklı formüller içeren saç bakım ürünleri, saçlarının sağlıklı görünmesini sağlayarak uzun vadede saç kaybını önlemene yardımcı olabilir.

8- Saç Maskesini İhmal Etme!

20-04/05/screenshot_8.png

Son yıllarda cilt ve vücut maskeleri gerek trend haline gelmesi gerekse faydalarının açığa çıkması nedeniyle bakım ritüeli arasına alınsa da saç maskeleri hala gereken önemi göremiyor. Saç maskeleri, saçı yoğun bakıma alarak beslenmelerini sağlıyorlar. Haftada 2 veya 3 kez banyodan sonra saçlarının boyuna ve uçlarına saç maskesi uygulamanı tavsiye ediyoruz.

20-04/05/screenshot_10.png

Saç bakımı ritüeline Kiehl’s Olive Fruit Oil Deeply Repairative Hair Pak’ı ekleyerek saçında yıpranmalar için önlem alabilirsin. Olive Fruit Oil Deeply Repairative Hair Pak, nemsizlik, yıpranma ve zarar görme etkenlerine ek olarak stres unsurlarının ve diğer dış etmenlerin zararlarından saçları koruyan bir maske. Üstelik saçlarını her yıkadığında kullanabileceğin bir  formüle sahip olması sayesinde rutin olarak saç bakımı yapmanı kolaylaştırıyor. Saçların aşırı kimyasal işlem görmüş veya şekillendirirken çok fazla ısıya maruz kalmışsa banyoda şampuandan sonra uygulaya ve  3-5 dakika bekleterek sen de saçlarını yıpranmalara karşı korumak için büyük bir adım atabilirsin.

 

← Öncesi Sonrası →