2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Retinolun Cilde Etkilerini Biliyor Musunuz? | Kiehl's Blog

September 28, 2021

Mutlu ve sağlıklı bir yaşam için vücudundaki tüm organ ve işlevlere dikkat etmenin yanı sıra cildini de koruman gerekir. Cilt yapısı gereği hassas ve çabuk deforme olabildiği için ekstra dikkat etmende ve gereken bakımı sağlamanda fayda var. Yaş aldıkça belirginleşen ince çizgi ve kırışıklık görünümüne karşı önlem alman, onları azaltman mümkün. Retinol içerikli ürünler sayesinde yaş alırken cildinde oluşabilecek kusurların korkulu rüyan olmasına gerek yok! Çünkü retinol, cildinin genç görünümünü korumana yardımcı olur. Güçlü yapısı sayesinde oldukça kısa sürede etkisini gösterir ve cildin için ihtiyaç duyduğun bakımı karşılar.

Retinol içeren ürünler İle Cildine Esneklik Kazandır

Sağlıklı görünen  ve esnek bir cilde sahip olmak hem kendini iyi hissetmen hem de sağlıklı bir yaşam sürmen konusunda büyük rol oynar. Özellikle yıllar birbirini kovalarken ciltte meydana gelen kırışıklık ve ince çizgi görünümünün önüne geçebilmek adına doğru cilt bakım ürünlerini kullanmak oldukça önemlidir. Cildinin sağlıklı ve genç görünümünü sağlamak adına Kiehl's ürünlerini kullanabilirsin. Pürüzlü doku, ince çizgiler, cildin genç görünümünü kaybetmesi, elastikiyet ve sıkılık kaybı gibi cildin yaşlanma işaretlerine çözüm sunan, mucizevi retinol içerikli ürünlerle sen de hayatına canlılık kazandırabilirsin.

Retinol Nedir?

Retinol, esasen A vitamininin saf bir formu olarak bilinir. A vitaminini birçok doğal kaynaktan alabilirsin. Tereyağı, ciğer, yumurta sarısı ve bazı balık türleri doğal A vitamini kaynağıdır. A vitamini içeren gıdalar, çeşitli göz hastalıkları ve birçok kanser riskini azalttığı için de mutlaka tüketilmesi gereken gıdalar arasında yer alır. Cilt bakımında retinol kullanımı genç görünümlü cilde sağlıklı bir şekilde kavuşmana yardımcı olur. Retinol elastin ve kolajen proteinlerini güçlendirdiği için cilt kusurlarının üstesinden gelmek için etkili bir çözümdür. Asıl olarak cildin genç görünümünün korunması amacıyla kullanılır.

Retinol Ciltte Ne İşe Yarar?

Retinol içeren ürünler cildin doğal renginin değişmesi, ciltte oluşan leke, ince çizgi ve kırışıklık görünümü  gibi cilt kusurlarına karşı savaşır. Düzenli kullanımda bu cilt kusurlarının görünümünün büyük oranda azalmasını sağlar. Anti-aging etkili retinol içerikli ürünler bir nevi cildin görünümünü yeniler.

Retinol İçerikli Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Retinol içeren ürünlerin kullanımı cilt tipi ve kullanılan ürünün içindeki retinol miktarına göre değişir. Retinol içeren bakım ürünlerinin gece kullanılması daha etkili olmasını sağlar. Bazı cilt tiplerinde retinol kullanımı cildi güneşe karşı hassaslaştırabileceği için gece uygulanması bu riski ortadan kaldırır. Retinol yeniden yapılandırıcı özelliği sayesinde gözeneklerin görünümünü küçülterek ölü hücrelerden temizler. Bu nedenle uygulama yaparken mümkün olduğunca cildin her bölümüne temas etmesi önem taşır.

Kiehl's Retinol İçerikli Ürünleriyle Cilt Bakımı

Retinolün cilt bakımı alanında kullanıldığı Kiehl's ürünleri cilt görünümünün yenilenmesine olanak sağlar.

Kiehl's Youth Dose Eye Treatment: Retinol içerikli göz çevresi bakımı için kullanılan krem, göz çevresinin pürüzsüz ve ışıltılı görünüme kavuşmasını sağlar. Göz çevresindeki ince çizgiler, koyu halkalar ve torbalanma gibi görünümlerin azalmasında rol oynar. Pro-retinol, C vitamini ve siyah üzüm çekirdeği ile formüle edilen göz çevresi kremiyle, göz altlarını aydınlık ve genç bir görünüme kavuşturabilirsin. Göz çevresinin ihtiyacı olan nemi sağlayan ürün ile sadece 2 hafta içerisinde sağlıklı göz çevresi görünümü elde edebilirsin.

Kiehl's Super Multi-Corrective Cream SPF 30: Pürüzlü doku, elastikiyet kaybı, sıkılık kaybı gibi yaşlılık belirtilerine karşı çözüm sunar. Süper Akıllı Yaşlanma Karşıtı Bakım Kremi, cildin sıkılaşmasında, toparlanmasında, pürüzsüz bir görünüm kazanmasında ve yüz hatlarının yeniden yapılanmasında büyük rol oynar. SPF 30 güneş koruma etkisi sayesinde cildi UVA/UVB ışınlarından korur. Jasmonik asit ve kayın ağacı özü kullanılan retinol içerikli krem yalnızca 2 haftada cilt üzerinde gözle görülür bir etki oluşturur.

← Öncesi Sonrası →