2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Pürüzsüz ve Güzel Görünen Ciltlerin Sırrı: Antioksidanlar

Temmuz 01, 2021

Cildini olumsuz etkileyebilecek biyolojik ve çevresel tüm etkenlerden korumanın, antioksidan kullanımı ile mümkün olduğunu biliyor muydun?


Yaşam döngüsü gereği vücuttaki dokular, en doğal şartlarda dahi bozunuma uğramaktan kaçamıyor. Özellikle de şehir yaşamında bunun gözle görülür sonuçları çok daha hızlı ortaya çıkıyor. Ozon tabakasının incelmesinden dolayı yeryüzüne daha fazla ulaşan uzun UV ışınları ile sanayileşmenin getirdiği hava ve su kirliliği, bunun en temel nedenleri arasında yer alıyor. Hatta bu sürece, vücudun en doğal ihtiyacı olan nefes alışverişi dahi ne yazık ki katkıda bulunuyor.


1. Anahtar Kelime: “Serbest Radikal”

Çevresel ve biyolojik faaliyetler sonucu meydana gelen tüm olumsuz değişimlerin altında yatan nedeni, serbest radikaller oluşturuyor. Serbest radikaller, oksijen moleküllerinin elektron yapısındaki değişim sonucu meydana geliyor. Böylece son derece saldırgan hale gelen bu moleküller, insan vücudunda ve cildinde hücre oksidasyonuna neden olarak önemli hasarlar meydana getirebiliyor. Neyse ki serbest radikallerin neden olduğu zararlı etkileri önlemenin oldukça güçlü bir yolu var: Antioksidanlar!


2. Antioksidan Nedir?

Antioksidan adlandırması, adı üstünde hücre oksitlenmesini önleyici doğal bileşenleri tanımlamak için kullanılıyor. Bitkiler başta olmak üzere pek çok doğal besinde yer alan antioksidanlar, beslenme veya harici uygulamalarla vücuda kolayca alınabiliyor.İnsan vücudunun, günde ortalama 10 bin serbest radikale maruz kaldığı biliniyor. Ve bu sayı, normal şartlarda insanın bedensel yaşlanma sürecini maksimum hıza ulaştırabilecek gücü taşıyor. Ancak antioksidan tüketimi sayesinde insan vücudu, yaşa bağlı gelişim seyrini normal hızda koruyabiliyor.


3. Cilt Bakımında Antioksidan Kullanımı

Antioksidanların, vücuttaki tüm hücreleri yapısal olarak koruyan başlıca faktör olduğunu artık biliyorsun. Bu yüksek faydalı bileşenler, haliyle söz konusu cilt olduğunda da göz ardı edilemeyecek kadar büyük önem taşıyor. Ciltteki erken yaşlanma belirtilerinin önlenmesinde temel rol oynayan antioksidanlar, düzenli olarak gerekli seviyede alındığında, olgun ciltler üzerinde de pürüzsüz, taze ve genç görünümün büyük oranda korunmasını sağlıyor. Tüm bunların beraberinde, diğer cilt problemlerinin oluşumunun engellenmesine de ciddi katkılar sağlıyor.


4. Ciltte Antioksidan Nasıl Arttırılır?

Antioksidan zengini besin tüketiminin yanı sıra cildi dışarıdan da beslemek, genç ve pürüzsüz görünümü korumanın başlıca yolunu oluşturuyor. Antioksidan içeren cilt bakım ürünleri, bu konuda tam da hedefe yönelik destek sağlayarak istenen aydınlık, ışıltılı, pürüzsüz ve sıkı cilt görünümünün korunmasına yardımcı oluyor.


“Bu ürünleri nasıl bulabilirim?” diyorsan, Kiehl'sın antioksidan zengini doğal kaynaklı içeriklerle zenginleştirilen süper etkili cilt bakım ürünleriyle henüz tanışmamışsın demektir!


4.1. C Vitamini Bakımı

C vitamininin en güçlü antioksidanlardan biri olduğunu biliyor muydun? Kiehl’s uzmanları biliyor! Ve bunun için de sana, yüzde 12,5 oranında C vitamini içeren Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate cilt bakım serumunu sunuyor. Ayrıca formülünde hyalüronik asit de içeren bu konsantre serum, hassas ciltler de dahil olmak üzere tüm cilt tipleri için bakımlı, sıkı ve pürüzsüz bir görünüm vadediyor.


4.2. Ayçiçeği, Zencefil Kökü ve Tamanu Yağı Bakımı

Antioksidanların cilt için önemini çok iyi bilen Kiehl’s, geliştirdiği ürünlerdeki içerikleri en değerli ve zengin formüllü kaynaklardan seçiyor. Daily Reviving Concentrate gündüz bakım yağı da bunun güçlü bir örneğini oluşturuyor. Bu ürünün formülünde yer alan ayçiçeği, zencefil kökü ve tamanu yağları, fenolik bileşik yönünden zengin olması sayesinde bolca antioksidan içeriyor. Böylece cildin canlı, enerjik, ışıltılı ve elbette sıkı görünmesini sağlıyor.


4.3. Zerdeçal ve Kızılcık Çekirdeği Bakımı

Son yıllarda zerdeçalın faydaları kadar sık anılan başka çok az doğal kaynak vardır. Tabii bu konuda, antioksidan özelliğe sahip C, A ve E vitaminlerinin tümünü içeren kızılcık çekirdeğini de göz ardı etmemek gerek. Bu ikisi bir araya geldiğinde, cilt için adeta bir gençlik iksirine dönüşüyor. Arındırıcı-canlandırıcı etki de cabası! Turmeric & Cranberry Seed Energizing Radiance Masque cilt bakım maskesi, cilde çok yönlü (tazeleyici, aydınlatıcı, nemlendirici ve sıkılaştırıcı) bakım sağlıyor.


4.4. Kırmızı Ginseng Kökü ve Hyaluronik Asit Bakımı

Konu cilt bakımı olur da ginseng mucizesinden bahsetmemek olur mu? Üstelik ginsengin antioksidan zengini formülü bir de hyaluronik asit ile bir aradaysa, tamamdır! Kiehl’sın kırmızı ginseng kökü içeren bitkisel kaynaklı kompleks ile zenginleştirilmiş Vital Skin-Strengthening Super Serum’u, cildindeki genç görünümü koruyabilmen için en güçlü alternatiflerden biri! Ayrıca hyaluronik asit de içeren bu süper serum, cildin nemi hapsetmesini sağlayarak tüm bakım rutininden maksimum verim almanı sağlıyor.


Özetle; Kiehl’sta cildin için hiçbir şey çözümsüz değil, tek yapman gereken keşfetmek!


← Öncesi Sonrası →