2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Normal Saçlar için Bakım

November 04, 2020

Kırıklar, koparak dökülmeler, sönük bir görünüm... Bu problemlerin hiçbirini saçlarında gözlemlemiyorsan oldukça şanslısın demektir. Saçlarında hiçbir istenmeyen görünüm yoksa saç tipin normal olarak değerlendirilir. Ama normal saçlar, saç bakım rutini uygulamaya gerek kalmadığı anlamına gelmez. Aksine, saçlarının ışıltısını, sağlığını, gücünü ve hacmini korumak için ekstra özen göstermeli, böylelikle herhangi istenmeyen bir görünümle karşılaşma riskini azaltmalısın. Kısacası, normal ve sağlıklı saçlar da etkili ve düzenli bir bakım rutinine ihtiyaç duyar. Fakat bu bakım rutinini oluştururken yıpranmış ve yoğun işlem görmüş saçlar için hazırlanan ürünler yerine saçlarına doğrudan hitap eden seçeneklere yönelmelisin. Nasıl mı? Bu sorunun cevabını birlikte keşfetmeye çıkıyoruz!

Işıltılı ve Hacimli Görünen Saçlar İçin Şampuan Seçimi

Saçlarında herhangi bir istenmeyen görünüm olmadığı için, hedefe yönelik şampuanlar senin için ideal ürünler değil. Seçtiğin şampuanın saçlarını yıpratmadan nazikçe temizlemesi, saç tellerine yumuşaklık ve parlaklık katması çok önemli. Böylelikle yalnızca saçlarını kir ve yağ kalıntılarından arındırırken bile onlara dolgun bir görünüm katabilir, daha ışıltılı görünen saçlara kavuşabilirsin. 

Normal saçlar için hazırlanmış mükemmel bir Hindistan cevizi içeren şampuan ile tanışmaya ne dersin? Kiehl's Amino Acid Shampoo, gücünü Hindistan cevizi yağı ve aminoasit birleşimi içeren formülden alır. Üstelik buğday proteinleri ve buğday nişastası içeren formülü ile saç tellerine daha hacimli bir görünüm katar. Özel formülünde bulunan nemlendiriciler, saçlarına ihtiyaç duyduğu nem takviyesini uygulayarak daha parlak görünen ve yumuşak hisseden saçlara kavuşmanı sağlar. 

Saçlarında Hindistan Cevizi İçeren Korumayı Saç Kremiyle Tamamla

Gelelim saç kremi seçimine! Kolay taranan, yumuşak ve parlak görünen saçlara kavuşmak için saç kremi kullanman büyük önem taşır. Tıpkı şampuan tercihinde olduğu gibi, seçtiğin şampuanın da normal saçlar için uygun olması gerekir. Ayrıca ideal bir saç kreminin saçında ağırlık hissi bırakmayan hafif bir yapıya sahip olması da çok önemlidir. Doğru bir saç kremi seçerek saçlarını tarama ve şekillendirme işlemlerini çok daha hızlı ve pratik bir sürece dönüştürebilirsin.

Hazır saçlarının ihtiyaçlarını mükemmel şekilde karşılayan bir şampuan bulmuşken, Hindistan cevizi içeren formüllerden saç kremi seçiminde de yararlanmaya ne dersin? İşte karşında Hindistan cevizli saç kremi! Günlük kullanıma uygun bir saç kremi olan Kiehl's Amino Acid Conditioner ile saçlarına sağlıklı görünümlü bir parlaklık ve güç katabilirsin. Gücünü Hindistan cevizi ve jojoba yağlarından alan bu ürün ile sen de harika görünen saçlarını doyasıya şekillendirebilir ve tarayabilirsin!

Normal Saçlar İçin Etkili Bakım İpuçları

Günlük saç bakım rutininin yanı sıra, belirli aralıklarla saçlarına parlaklık ve hacim katan serumlardan ya da saç konsantrelerinden yardım almanda hiçbir sakınca yok. Aksine, bu şekilde saç bakım rutinine güç katabilirsin. Son olarak, saçlarına uyguladığın bakım esnasında sürdürdüğün bazı alışkanlıklara göz atmakta fayda var. Örneğin saçlarını yıkarken çok sıcak su kullanıyorsan saç derini yıpratabilir ya da kurutabilirsin. Saçlarının sağlığını en iyi şekilde korumak adına, saçlarını yıkarken mümkün olduğunca ılık su kullanmaya özen göstermelisin.

Şampuanını saç derine nazik hareketlerle masaj yaparak uygulaman da büyük önem taşır. Saç kremini ise saçlarının uç ve boylarına uygulamalı, geniş dişli bir tarak yardımıyla saçlarını tarayarak kullandığın ürünün homojen bir şekilde dağılmasını sağlamalısın. Tüm bu ipuçları ve tavsiyeler yardımıyla saçlarının daha güzel görünümlü olacağından emin olabilirsin!

← Öncesi Sonrası →