2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Nemsiz ve Yıpranmış Saçların Bakımı için Bilmeniz Gerekenler

August 23, 2020

 Yıpranmış ve nemini yitirmiş milyonlarca saç teli, akıllarda tek bir soru: Saçlar nasıl nemlendirilir? Saçlarına nemini geri kazandırıp sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlayacak ipuçları burada! 

Saçlarının nemini kaybetmesi, yıpranmış bir görünüme sebep oluyor. Yıpranmış görünümün önüne geçmek için yaptığın işlemler ise saçının nemini daha fazla kaybetmesine zemin hazırlıyor. Peki, bu döngüden çıkış yok mu? Elbette var! Doğru bakım ürünleri ve uygulamalarla saçlarına nemini geri kazandırabilirsin.

Şimdi, bu ürünler ve uygulamalara dair aklında muhtemelen birçok soru var. Ancak artık endişelenmene gerek kalmadı. Biz, bugünler için buradayız. “Nemini kaybetmiş saçlara nasıl bakım yapılır?” sorusunu senin için uzun uzun yanıtladık. Ama dilersen söze, önce saçlarının nemini neden yitirdiği ile başlayalım. Çünkü sen de biliyorsun ki bir sorunu çözmenin en etkili yolu, sorunun temeline inmekten geçiyor.

Saçlar Neden Nemini Yitirir?

Saçlarda nem kaybının nedeni olarak en başta mevsimsel değişiklikleri söyleyebiliriz. Bu, yazın güneş ışınlarından kışın soğuk ve rüzgarlı havaya kadar birçok faktörü içeriyor. Ancak saçların nemini kaybetmesi için sadece bunlar etken değil. Genetik aktarım veya yetersiz beslenme de saç derisinde sebum eksikliğine, dolayısıyla nemsizliğe neden olabiliyor.

Gelgelelim senin bu konudaki göz ardı edilemez rolüne… Yetersiz beslenmeye yukarıda değindik, ancak bir de saç şekillendirme ve boyama işlemlerinden bahsetmek gerekiyor. Evet, renkten renge ve şekilden şekle giren saçlar tüm kadınların tutkusu. Ancak tüm bunları yaparken saçların doğal dengesini kaybetmesi ve yıpranması da haliyle kaçınılmaz oluyor.

Doğru Şampuan Seçimi Her Zaman Önemli

Bir bitkinin yeşerip serpilmesi, nasıl toprağının sulanmasına ve beslenmesine bağlı ise saç için de aynısı geçerli. Saçın nemi ve ışıltısı, saç derisinin sağlığıyla doğru orantılı bir ilişki barındırıyor. Normal koşullarda saçlar, köklerden başlayarak uçlara doğru bir sebum tabakası ile korunuyor. Sebum azaldığında ise önce uçları olmak üzere tüm saç, zamanla ışıltısını kaybederek yıpranmış bir görünüme sahip olabiliyor.

Nemini kaybetmeye uçlarından başlayan saç, nemlenmeye ise köklerinden başlıyor. İşte tam da bu nedenle doğru şampuan seçimi, çok büyük öneme sahip. Saçlarını temizlerken yumuşak bir his bırakıp nemlendiren bir şampuan tercih etmen gerekiyor. Bu konuda dünyanın en köklü şifa kaynaklarından olan zeytinyağı, saç bakımı için oldukça etkili çözümler sunuyor. Tabii dünyanın en güçlü nemlendiricilerinden avokado yağını da anmadan olmaz. Seni daha fazla bekletmeden bu içeriklerden ikisi ile birlikte zenginleştirilmiş şampuan önerimizi sunuyoruz: Olive Fruit Oil Nourishing Shampoo!

Saçını temizlerken yumuşatan ve sağlıklı görünümünü korumaya yardımcı bu ürün sayesinde günden güne daha parlak görünen saçlar seni bekliyor. Avokado yağı ve zeytinyağı içeren bu şampuan; fazla işlem görmüş veya güneşe maruz kalmış saçlarına nemlendiriyor. Ayrıca nemin saçlarına hapsedilmesine yardımcı olarak mükemmel bir bakım sağlayan Olive Fruit Oil Nourishing Conditioner’ı ise şampuanının tamamlayıcısı olarak kullanmanı tavsiye ediyoruz.

Nem İhtiyacı Bulunan Saçlar İçin…

  • Doğal yağ dengesini sağlamak adına saçlarını her gün değil, gün aşırı yıkayabilirsin.
  • Saçlarındaki nemi korumak adına sadece saç yapına uygun ürünleri kullanmalısın.
  • Saçlarına haftada en az bir kez konsantre bir bakım yapabilirsin.
  • Saçlarını ısıyla şekillendirmeden önce mutlaka koruyucu bir ürün kullanmalısın.
  • Saçlarını aşırı sıcak suyla yıkamamalısın.
← Öncesi Sonrası →