2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Nemlendirici Yüz Kremleri Nasıl Uygulanmali? | Kiehl's Blog

May 24, 2019

Nemlendirici kullanımının cildimiz açısından ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Peki nemlendirici kremleri doğru bir şekilde kullanıyor muyuz?

 

Nem, cildimizin en önemli ihtiyaçları arasında yer alıyor. Cildin canlılığı ve güzel görünümü nem sayesinde sağlanıyor. Nemsiz kalan bir cilt önce kuruyor, sonrasında da daha çabuk kırışma ve yaşlanma belirtileri gösteriyor.

Cildimiz için bu kadar önemli olan nem ihtiyacının karşılanması ise günümüzde nemlendirici yüz kremleri ile kolay bir hale geliyor. Tabii burada birden fazla çeşidi olan nemlendirici kremlerden doğru ürünü seçmek büyük önem taşıyor. Doğru ürünü seçmek derken de kastedilen aslında içeriğinin öncelikle doğal olması, kimyasal bileşenler içermemesi ve cilt yapınıza uygun ürünün kullanılması oluyor.

Cilt yapınıza uygun bir nemlendirici seçtikten sonra nemlendiriciyi nasıl uyguladığınız, ne kadar ürün kullandığınız da dikkat edilmesi gereken konular arasında. Yani nemlendirici kullanmak yüze krem sürmek şeklinde basit bir eylemden daha fazla önem teşkil ediyor. Öncelikle cilt tiplerine göre nemlendirici seçimi nasıl olmalı kısaca değinip, nemlendirici yüz kremlerini nasıl uygulayacağınız konusunda küçük tüyolar vereceğiz.

 

Cilt Tipine Göre Nemlendirici Seçimi

Tüm bakım ürünlerinde olduğu gibi kullanacağınız ürün cilt yapınızla uyumlu ise cilde yararı olacaktır, aksi takdirde ciltte hiçbir değişim gözlenmeyeceği gibi yanlış ürün kullanımı ciltte kızarıklık, tahriş vb. gibi sorunlara yol açacaktır. Bu nedenle cildini iyi tanımalı ve cildine uygun bir ürün seçmelisin.

 

Kuru ciltler için nemlendirici seçerken, uzun süre nemlendirme sağlayan ürünler tercih edilmelidir. İçeriğinin ise vitamin ve antioksidan bakımından zengin olması oldukça önemli. Kuru cilde sahip olan kişiler ise günde en az iki kere nemlendirici krem uygulamalıdır.

 

Mr. Bones’un kuru ciltler için krem önerisi: Ultra Facial Cream.

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-05/24/ufc_black_sand_beach.jpg

 

24 saat boyunca etkili bir nemlendirme sağlayan Ultra Facial Cream, en zor hava koşullarında bile cildin nemli kalmasını sağlıyor. Cilt tarafından hızlıca emilen hafif yapılı formülü zeytinden elde edilen skualan içeriği ve buzul glikoproteinleri sayesinde cildi daha yumuşak ve pürüzsüz yapıyor.

 

Karma ciltler için nemlendirici seçerken, iki farklı tip nemlendirici seçilebilir. Cildin yağlı olan T bölgesi için su bazlı nemlendirici krem kullanılırken, kuru olan bölgelere yağ bazlı nemlendirici yüz kremleri uygulanabilir. Yağlı ciltler için nemlendirici seçerken, su bazlı ürünler tercih edilmelidir. Cildin yağ dengesini koruyacak akne ve sivilce oluşumuna neden olmayacak ürünler öncelikli olmalıdır.

 

Nemlendirici Kremler Nasıl Sürülmeli?

Gelelim cildin adeta kalkanı olan nemlendirici kremleri nasıl uygulayacağımızın püf noktalarına:

  • Nemlendirici kremleri kullanırken yüzümüzün belli noktalarına bir miktar alıp sürdükten sonra cildin yer çekimine karşı direnç göstermesine destek olacak şekilde yani yukarı doğru hafif masaj hareketleri ile uygulamalıyız.
  • Nemlendiriciyi çok kalın bir tabaka halinde değil ince bir tabaka olacak şekilde sürmeye dikkat etmeliyiz.
  • Nemlendiriciyi temiz cilde uygulamalı, özellikle duş sonrası kullanmayı asla ihmal etmemeliyiz. Çünkü temiz cilt ve duş sonrası açık olan gözenekler nemlendiricinin daha çabuk emilmesini sağlayacaktır.
  • Nemlendirici yüz kremini uygularken sadece yüze değil boyun ve dekolte bölgesine de inerek uygulamaya özen göstermelisin. Bu bölgelerdeki derinin ince olması sebebi ile çabuk kırışıp yaşlanmaması için düzenli nem takviyesi almasına dikkat et.

 

Son olarak cildin doğal nemlendiricisi olan su tüketimini asla ihmal etme, özellikle günde en az 2,5 litre su tüketmen gerektiğini unutma. Cildi önce içeriden nemlendir ki dışarıdan nemlendiriciler ile yaptığın bakım daha işe yarar olsun. 

 
← Öncesi Sonrası →