2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Mineralli Güneş Kremleri | Kiehl's Blog

September 28, 2021

Güneş, vücudun ve cildin için faydalı özellikler sunsa da, güneş ışınlarına yanlış ve uzun süreli maruz kalman son derece riskli olabilir. Özellikle sıcak yaz aylarında çok daha zararlı bir hale gelebilen güneş ışınlarına karşı güneş kremi kullanman cildini korumanın etkili bir yoludur. Ancak güneşe karşı cildini korumak için doğal yöntemlere yönelmen, cildinin sağlıklı görünümü için doğru bir seçimdir. Etkili bir koruma deneyimi için mineral güneş kremi ürünlerini tercih edebilirsin.

Mineral Güneş Kremi Nedir?

Zararlı güneş ışınlarından korunmak için ideal bir cilt bakım ürünü olan mineral güneş kremleri, geniş spektrumlu UVA ve UVB ışınlarına karşı cildi korur. Kullanıldığı andan itibaren cilt üzerinde bir tabaka oluşturarak güneş ışınlarını direkt olarak yansıtan mineral güneş kremleri, doğal kaynaklı mineraller sayesinde hassas ciltler için de rahatlıkla kullanılabilir. Titanyum dioksit ya da çinko oksit gibi içerikler barındıran bu güneş kremleri, cilde zarar vermeden zararlı ultraviyole ışınlara karşı etkin bir koruma sağlar. Cildine kolay bir şekilde uygulayabileceğin mineral içerikli güneş kremleri ile pürüzsüz cilt görünümünü de kolayca koruyabilirsin.

Mineral Güneş Kremlerinin Farkı

Mineral güneş kremleri, kimyasal güneş kremlerinden farklı bir içeriğe ve etkiye sahiptir. Mineral güneş kremlerinin sahip olduğu en büyük farklardan biri, kimyasal güneş kremlerinin aksine güneş ışınlarını cilt üzerinde ısıya çevirmek yerine geri yansıtmasıdır. Yüksek SPF koruma faktörü ve etkili bir UVA - UVB koruması sağlayan titanyum dioksit gibi içeriklerle zenginleştirilen mineral güneş kremleri, uygulamadan hemen sonra cilt üzerinde yansıtıcı bir bariyer oluşturur ve cildine eşit bir şekilde yayılır. Kiehl's Ultra Light Daily UV Defense Mineral Sunscreen SPF 50 PA+++, zengin ve doğal kaynaklı içerikleri sayesinde tercih edebileceğin etkili bir mineral güneş kremi tercihidir. E vitamini içeren Kiehl's güneş kremi, zararlı ultraviyole ışınlara karşı SPF 50 koruma faktörüyle cildini korumanın yanı sıra ihtiyaç duyduğu bakım deneyimini de cildine sunar. Bu sayede sağlıklı ve aydınlık cilt görünümüne kavuşabilirsin.

Güneş Kremi Kullanmanın Önemi

Ultraviyole ışınlara karşı güneş kremi gibi koruyucu bir cilt bakımı ürünü kullanmaman, cildin için oldukça tahrip edici olabilir. Zararlı ışınlar ciltteki pigmentleri kötü bir şekilde etkileyerek çil ve leke görünümüne sebep olabildiği gibi, çok ciddi durumlarda cilt kanseri tehlikesinin de ortaya çıkmasına neden olabilirler. Bu sebeple güneş karşıtı cilt bakımını ihmal etmemen son derece önemlidir. Cilt lekeleri ve diğer güneş kaynaklı sorunlara maruz kalmamak için dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanmalı ve cildinin nem dengesi gibi özelliklerini korumaya dikkat etmelisin.

Güneşe Karşı Cildini Sağlıklı Bir Şekilde Koru

Güneşli ve güzel bir havanın keyfini doyasıya yaşamak için cildinin ihtiyaç duyduğu korumayı mineral güneş kremleriyle sağlayabilirsin. Kırışıklık görünümü, yanma hissi ve leke görünümü gibi sorunlara karşı etkili bir koruma sunan mineral içerikli kremler, cilt gözeneklerini tıkamadan ve estetik güzelliğini etkilemeden kullanabileceğin hafif dokuya sahip ürünlerdir. Yağlı ve yapışkan bir dokuya sebebiyet vermeyen mineral güneş kremlerini ihtiyaç duyduğun her an hızlı ve kolay bir şekilde cildine uygulayarak keyifli bir deneyim yaşayabilirsin.

← Öncesi Sonrası →