2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Mezuniyet Balosunun Gözdesi Olmanin Sırrı: Işıltılı Bir Cilde Sahip Olmak | Kiehl's Blog

June 30, 2019

Hayatımızda yaşayacağımız en özel günlerden biri, şüphesiz ki mezuniyet balosu. Bu özel günde mükemmel görünmekse hepimizin hayali. Doğru bir elbise seçiminin ardından uygulayacağın makyaj ile tüm gözleri üzerine çekebilirsin. Makyajının kusursuz görünmesi için her şeyden önce sağlıklı görünümlü bir cilde sahip olmalısın. Peki, bunun için uygulayacağın yöntemler neler olmalı?

 

  • Öncelikle cildinin en büyük ihtiyacının su olduğunu unutmamalısın. Yeterli oranda, düzenli bir biçimde tüketeceğin su, cildini çok daha parlak gösterecek unsurlar arasında yer alıyor.
  • Diğer yandan o güne, mükemmel alınmış bir uyku sonrası başlamak da cildini güzel gösterecek etkiler arasında. Uykusuz ve göz altları şişmiş bir cilt, oldukça mat ve yaşlı görüneceğinden, bir gece önce iyi uyumaya özen göstermelisin.

 

Tüm bunları uyguladıktan sonra sıra geldi, cildine uygulayacağın bakım rutinlerine. Bu noktada senin için hazırladığımız öneriler ile iddia ediyoruz, gecenin yıldızı sen olacaksın! Sadece 3 basit uygulama ile sen de parlak bir cilde kavuşmak istiyorsan, bu tavsiyelerimize kulak ver. Sağlıkla ışıldayan cilt sırlarımız geliyor!

 

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-06/30/aydinlik-kadin-yuzu-1561904723.jpg

 

1- Temizleyici ve Tonik ile Işıltılı Bir Cilt Mümkün

Temizleyiciler, cilt bakım rutinlerimizin olmazsa olmaz parçalarını oluşturuyor. Genellikle makyajlı cilt için tercih edilen temizleyici yağ ve kremler ile tonik uygulamaları, aslında makyajsızken de uygulanması gereken ürünlerden. Gün içinde makyaj yapmasak dahi gözeneklerimize biriken yağ ve kirler siyah nokta oluşumunu destekleyebilirken; mat bir görünüme de neden olabiliyor. Özellikle de cildinde genişlemiş gözeneklere sahip olanların tercih etmesi gereken temizleyiciler, cildi arındıran ve parlatan etmenler arasında.

 

Mezuniyet gecende sen de parlak bir cilt istiyorsan temizleyicilerden yardım almalısın. Bizim önerimiz ise Rare Earth Deep Pore Daily Cleanser gözenek görünümünü küçültücü temizleyici.

 

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-06/30/rare-earth-pore-refining-tonic.jpg

 

İçeriğinde amazon beyaz kili ve inceltilmiş diyatomik toprak partikülleri bulunan bu temizleyici; ciltte biriken yüzey kirini, toksinleri ve yağı yoğun şekilde temizliyor. Taze ve sağlıklı görünen bir cilt için genişlemiş gözeneklerin görünümünü de azaltan ürün, cildi arındırıyor ve ışıltı kazandırıyor. Öte yandan temizleyici sonrası tonik uygulaması da önemli. Serinin bir diğer ürünü Rare Earth Pore Refining Tonic ile de arındırdığın cildine uygulama yaparak, cildinin görünümünün canlandırılma etkisini artırabilirsin.

 

2- Maske Uygulaması ile Sabaha Işıl Işıl Bir Cilt

O gece cildini mükemmel gösterecek bir diğer adım ise maske uygulaması. Özellikle temizlenmiş cildine uygulayacağın maskeler, sabaha daha aydınlık ve enerjik görünümlü bir cilt ile uyanmanı sağlayacak. Önerimizse; Turmeric & Cranberry Seed Energizing Radiance Masque aydınlık ve canlılık veren maske.

 

Doğal kaynaklı içeriklerle formüle edilen bu maske, zerdaçal özleriyle genel cilt dokusunun görünümünü düzeltirken; kızılcık çekirdeklerinden oluşan özler, cildi arındırıyor ve görünümünü canlandırıyor. Ciltteki donuk ve yorgun görünümü ortadan kaldıran ürün, cilt onarımını destekliyor ve sağlıklı, enerjik, ışıl ışıl bir görünüm kazandırıyor.

 

 

3- Nemlendirici Kullanmayı Asla Unutma!

Cildinin doğal nem dengesini korumak istiyorsan nemlendiricilere hayatında büyük bir yer açmalısın. Unutmamalısın ki sağlıkla ışıldayan bir cildin en büyük sırrı, nem dengesi korunmuş bir cilttir. Ayrıca makyaj uygulaması öncesinde de cildini nemlendirerek, makyajının pürüzsüz bir uygulama sağlamasına da yardımcı olabilirsin. Bu noktada sana önereceğimiz ürün ise Ultra Facial Cream.

 

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-06/30/ultra-facial-krem.jpg

 

Dünyada en çok satan nemlendirici formülümüz olan ürün, 24 saat boyunca senin de cildine yumuşaklık ve pürüzsüzlük kazandıracak. Buzul glikoproteinleri ve skualen yağından elde edilen formül, tüm cilt tipleri için uygun oluşu ile de göz dolduruyor. Gördüğün gibi, mezuniyet balonda mükemmel görünen bir cilt için yapacakların basit. Yukarıda senin için titizlikle oluşturduğumuz önerilere göz atarak ışıltılı bir cilde kavuşacak ve balonun gözdesi sen olacaksın.

← Öncesi Sonrası →