2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Makyajsız Ciltler

November 04, 2020

Koronavirüs tehlikesine karşı birlikte verdiğimiz mücadelede, bize düşen en önemli görevlerden biri evde kalmak ve temastan kaçınmak. Hal böyleyken neredeyse tüm işlerimizi evden halletmeye çalışıyoruz. Mesleğin ve iş tempon evden çalışmaya uygunsa sen de bugünleri evde geçiriyorsun demektir. Sürekli olarak evde vakit geçirmek bazen bunaltıcı ve yıpratıcı olabilir. Ama evde kalmanın bir avantajını da gözden kaçırmamak gerek: Evde kaldığın süre boyunca makyaj yapma sıklığını oldukça azaltabilir, hatta bir süreliğine makyaj yapmayı tamamen bırakabilirsin. Özellikle gündelik hayatında sıkı bir makyaj tutkunuysan bu süreci cildinin nefes alması ve rahatlaması için harika bir fırsat olarak değerlendirebilirsin. Hazır cildin dinleniyorken etkili bir cilt bakım rutini uygulayarak daha sağlıklı ve aydınlık cilt görünümü için büyük bir adım atmaya, bu sürecin sonunda makyaja çok daha az ihtiyaç duymaya ne dersin? 

Cilt Temizliğini İhmal Etme

Makyaj yapmasan ve evden çıkmasan da cildin her gün temizlenmeye ihtiyaç duyar. Çünkü gün boyunca cildinde kir, yağ ve ter kalıntıları birikir. Etkili cilt bakım ürünleri yardımıyla bu kalıntıları cildinden arındırmadığın takdirde, gözeneklerinin tıkanması riskini artırabilirsin. Gözenek görünümü istenmeyen bir görünüm yaşama ihtimalini oldukça artırır. Üstelik cildini etkili şekilde temizlemediğinde cildinin doğal ışıltısını kaybedebilir, yaşlılık ve yorgunluk belirtilerinin ortaya çıkmasını hızlandırabilirsin. Tertemiz bir cilt için yüzünü temizlemeyi ihmal etmemelisin. Böylelikle daha pürüzsüz bir cilt görünümüne kavuşabilir, cilt kusurları ve gözenek görünümü gibi problemlerle rahatlıkla mücadele edebilirsin. 

 Cilt temizliği için seçtiğin ürünlerin cildinin yapısına ve ihtiyaçlarına uyum sağlaması da oldukça önemlidir. Cilt tipine uygun olarak hazırlanmayan ürünler tercih ettiğinde cilt bariyerinin zayıflamasına neden olabilirsin. Bu nedenle cilt bakım rutinine eklemeyi tercih ettiğin tüm bakım ürünlerinin sana uygun olduğundan emin olmalı ve onları kullanım talimatlarında belirtildiği şekilde uygulamalısın. Böylelikle sağlıklı görünen cilt görünümüne çok daha kolay kavuşacağından emin olabilirsin. 

Solgun ve Yorgun Görünüm 

Bu süreçte stresli olman, sıkılman ve endişelenmen oldukça normal. Ancak, yaşadığın tüm olumsuz duyguların cildine yansıyabileceğini de göz önünde bulundurmalısın. Stresli ve yorgun cilt görünümü ile mücadele etmenin en önemli yollarından biri, cildine ihtiyaç duyduğu nem takviyesini uygulamaktan geçer. Cildini yoğun nemlendirerek bakım yapabilir, yorgun cilt görünümünü azaltarak cildinin doğal ışıltısını ön plana çıkarabilirsin. Nasıl mı? Elbette cildinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek yüz serumlarını ve yağlarını cilt bakım rutinine ekleyerek!

 Yorgun ciltler için hazırlanan bir yüz serumu olan Kiehl's Hydro-Plumping Re-Texturizing Serum Concentrate, gliserin içeren formülü ile nemsiz kalmış cildine yoğun bir nem desteği sağlar. Yeni nesil teknoloji ile formüle edilen bu ürün sayesinde cildindeki nemi daha uzun süre koruyabilir, daha pürüzsüz görünen bir cilde kavuşabilirsin. Kiehl's Daily Reviving Concentrate ise, aydınlık cilt görünümü yakalamanı sağlar. Yağ yapılı olmasına rağmen cildin tarafından kolaylıkla emilir ve cildi çevresel etkenlere karşı korumaya yardımcı olur. Sen de daha enerjik ve canlı görünen bir ciltle karşılaşarak gün boyu motivasyonunu da daha yüksek tutabilirsin! 

Yüz Maskeleri ile Eksiksiz ve Eğlenceli Cilt Bakımı

Yüz maskesi uygulamak sence de cilt bakımının en eğlenceli ve keyifli bölümlerinden biri değil mi? Mükemmel kokulu ve gücünü doğal kaynaklı içeriklerden alan yüz maskeleri ile cilt bakım rutinine renk katabilir ve cildini yoğun nemlendirebilirsin. Kiehl's Turmeric & Cranberry Seed Energizing Radiance Masque, zerdeçal özleri ve kızılcık çekirdekleri içeren formülü ile cildini daha ışıltılı ve sağlıklı bir görünüm kazanmana yardım eder. Cildine aydınlık ve ışıltı katan bu yüz maskesi ile enerjik ve sağlıklı görünen cilt görünümü yakalayabilirsin. 

Cildindeki yorgun görünüm ile mücadele etmeni sağlayan Kiehl's Avocado Nourishing Hydration Mask ile de mutlaka tanışmalısın. Avokado özleri ve yağının çuha çiçeği özleriyle birleşimini içeren bu yüz maskesi, cildini yoğun bir nem desteği sağlayarak beslenmiş bir his kazandırmaya olanak tanır. Kremsi dokusuyla cildinde beslenmiş ve yumuşak bir his bırakır. Kısacası cildine uygun ve güçlü formüller barındıran yüz maskeleri ile cilt bakım rutinini çok daha eğlenceli ve etkili bir sürece dönüştürebilirsin!

← Öncesi Sonrası →