2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Kuzeyden Gelen Sadelik: Scandi Beauty Nedir? | Kiehl's Blog

September 23, 2021

Scandi Beauty, İskandinav kadınlarının güzellik sırlarını içeren bir yaşam anlayışı olarak tanımlanabilir. Scandi Beauty stressiz bir yaşamı benimseyen İskandinav kadınlarının "hygee" adını verdikleri güzellik rutinlerini içerir. Genel olarak doğallığı benimseyen etkili cilt bakım içerikleri sunar. Bu içerikler İskandinavya'nın doğal kaynaklarından elde edilen E ve C vitaminlerini, doğal antioksidanları ve mineralleri içerir. Cildi arındırmak, temiz tutmak ve cilde parlaklık kazandırmak amacıyla belirli doğal cilt bakımı rutinleri önemlidir. İskandinav kadınları bulundukları soğuk hava koşullarının da etkisiyle sürekli olarak nemlendirici kullanırlar. Cilt bakım rutinlerinin yanı sıra hem Omega yağı içeren hem de sebze ağırlıklı beslenme alışkanlıkları Scandi Beauty anlayışı içerisinde yer alır. Ayrıca makyaj yapılması durumunda sade ve minimalist tercihlerde bulunarak doğal bir görünümü benimserler.

Işıldamanı Sağlayacak Cilt Bakım Rutinleri

İskandinav kadınlarının rutin haline getirdikleri cilt bakımları cilt dokularını ve parlaklığını korumalarını sağlar. Özellikle rüzgarlı ve soğuk havalarda cildin nem düzeyini kaybetmemek için ciltlerini nemlendirme ihtiyacı hissederler. Sağlıklı görünen cildin yapıtaşları arasında bulunan doğal kaynaklı içerikli ürünler ile saç, vücut ve cilt bakımı rutinlerini gerçekleştirirler. Bunun yanı sıra sağlıklı bir beslenme anlayışını oldukça önemserler. Temiz havanın ve sağlıklı bir egzersizin görünümlerinde etkili olduğuna inarak buna yönelik bir yaşam tarzını benimserler.

İskandinav kadınları cildi nemlendirmek amaçlı günlük olarak uygulanan serum sonrası nemi hapsetmek için gündüz kremi kullanır. Özellikle kış aylarında ve kuru havalarda uygun bir seçenek olan nemlendirici maskeler haftada iki kez kullanılmak üzere tercih edilir. Scandi Beauty ipuçları arasında yer alan soğuk su tercihi ciltteki gözenekleri açtıktan sonra cilt bakımı için mükemmel bir son adım olarak tercih edilir. Uygulanan cilt bakımını rutin haline getirmek ise sürekli sağlıklı bir cilde ulaşmanı sağlar.

Yumuşacık Bir Cilt İçin Nemlendiriciler

Kuru cildini nemlendirmek için kullanabileceğin Creme de Corps zengin içerikli vücut nemlendiricileri arasında yer alır. Beta karoten cilt için gerekli olan antioksidan özellikler gösterir ve bunu içeren formülller cilt direncini artırır. Susam yağı, kakao yağı ve skualan içeren formülü ise nemlendirici özellikler gösterir. Çok kuru veya pul pul görünen cilt yüzeyinin nem ihtiyacını karşılayarak yumuşak bir doku kazandırır. Duş ve banyo sonrası masaj yaparak uygulandığında harika sonuçlar alman kaçınılmaz.

Parlayan ve Sağlıklı Görünen Saçlar

Cilt bakımının yanı sıra saçlarına uyguladığın bakım rutinleri de oldukça önem taşır. Kiehl's ürünleri arasında yer alan Magic Elixir Hair Restructuring Concentrate parlayan ve sağlıklı görünen saçlar vadeder. Saç ve saç derisinin nem ihtiyacını karşılayarak, parlaklık ve canlı görünüm verir. Şampuanlama öncesi saç derine uygulayarak 5-10 dakika beklettiğinde, avokado ve biberiye yağı, aloe vera içeren formülü ile saçı nemlendirerek etkili sonuçlar sunar. Rutin olarak uygulayacağın bakımlara yönelik ürün alternatiflerinin yanı sıra boyalı, kabarık ya da kepek sorunu yaşanan saçlara yönelik bakım serumu, bakım maskesi gibi ürün alternatifleri de bulunur. Kiehl's ürünleri ile cilt bakım rutinleri oluşturarak cildine iyi bakmaya hazır mısın?

Serum Kullanımı İle Harika Sonuçlar

Precision Lifting & Pore-Tightening Concentrate kolayca emilen Kiehl's cilt bakım serumu ürünleri arasında yer alır. Yüz ve boyun için uygulandığında cildi gözle görülür şekilde toparlayarak, gözenekleri sıklaştırır, pürüzsüz bir görünüm sağlar. Sardunya yağı içeren formülü cildi arındırarak yüz hatlarını belirginleştirir. Maya özü içeren formülü ise gözenekleri sıklaştırarak gergin ve sıkı bir cilt vadeder. Nemlendiriciden önce günde 2 kez masaj yaparak uygulaman cilt dokusu görünümünde gelişme sağlar.

← Öncesi Sonrası →