2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Kuruyan Ellere Bakım Nasıl Yapılır?

August 31, 2020

Kişisel hijyen ve bakıma özen göstermek, çeşitli sağlık sorunlarına da yol açabilir. Temizleyici ürünlerin sıklıkla kullanımı, ellerde kuruluğa yol açabilir. Peki ellerini bu tahribattan nasıl koruyabilirsin? Uygulaman gereken bakım yöntemleri neler? İpuçlarına hemen göz atabilirsin. 

Ellerinin Kurumasını Önleyen Bakım İpuçları

 • Bir gün içerisinde birden fazla defa ellerini yıkaman gerekebilir. Nemlendirici içeren sabunlar tercih ederek ellerinin yıpranmasını azaltabilirsin. 
 • Ellerini her yıkamadan sonra mutlaka hafifçe nemlendirmelisin. Nemlendirici uygularken tıpkı el yıkama işleminde yaptığın gibi parmak uçlarını ve parmak aralarını da ihmâl etmemelisin. 
 • El kremi ürünlerinin hem cep boylarını hem de büyük boylarını satın alabilirsin. Bu sayede dışarıda olduğun zamanlarda da el kremi kullanabilirsin.
 • Kiehl's Ultimate Strenght Hand Save El Kremi  ise kurumuş ve onarıma ihtiyaç duyan eller için biçilmiş kaftandır. Ayrıca güçlü nemlendirici etkiye sahip olan Richly Hydrating Hand Cream tüm gün nemlendirme sağladığı için defalarca nemlendirici kullanmana da gerek kalmaz.

 • Kullandığın nemlendiricinin özellikle eller için hazırlanmış olmasına dikkat etmelisin. Çünkü cildin diğer bölümleri için hazırlanan kremler, daha kalın bir aya ve cilt tabakasına sahip olan ellerin için yeterli olmayabilir. 
 • Ellerini sık sık nemlendirmek, yaşlanma belirtilerinin görülmesini de geciktirebilir ve kırışıklık görünümünü azaltabilir. Richly Hydrating Hand Cream nemlendirici özelliği bulunan avokado yağı ve susam yağı içerdiği için ellerinin yoğun şekilde nemlenmesini sağlar. Cildinin rahatlamasına yardımcı olur. 
 • Ellerine olduğu kadar tırnak bakımına da önem vermelisin. Özellikle parmaklarının uçları ve tırnaklarının kenarları en çok kuruma eğilimi gösteren bölümlerdir. Bu bölümleri yoğun nemlendirme işlemlerinden geçirebilirsin.

Ellerini Kimyasallardan Koru

 • Ellerinde temizlik yapmadan nemlendirici kullanmamalısın. Bu işlem ellerinin daha çok kirlenmesine ve bakterilerin ellerine daha çok nüfuz etmesine sebep olabilir. Nemlendiricini her zaman ellerini yıkadıktan sonra kullanmalısın. 
 • Ellerini her yıkadığında bileklerini de ihmâl etmemelisin. Yıkama esnasında köpük ya da su sıçrayan bileklerin iyice arındığından ve nemlendiğinden emin olmalısın. 
 • Ellerini nemlendirirken avuç içlerini de unutmamalısın. Kremi ellerinin her yerine iyice yedirmelisin. Ellerin kremi iyice emmeden yüzeylere dokunmamalısın. Bu işlem yeniden kirlenmesine yol açabilir. Sürüldüğü andan itibaren hızla emilen zengin formüllü el kremi Ultimate Strength Hand Salve El Kremi kullanabilir, havadaki nemin cildine hapsedilmesini sağlayabilirsin. 
 • Ev temizliği sırasında mutlaka kalın eldivenler kullanmalı, ellerine kimyasal içeren temizlik deterjanlarını temas ettirmemelisin. Kimyasal içeren deterjan ürünleri, ellerinde yıpranma gibi olumsuz etkiler yaratabilir. Hatta alerjik reaksiyonlara bile sebep olabilir.  

 • Ellerini aşırı sıcak ve aşırı soğuk su ile yıkamaktan kaçınmalısın. Ayrıca ısı değişimlerine karşı da korumalısın. Isı değişimleri ve uç noktalar ellerinde yıpranmaya yol açabilir. 
 • Ellerini ılık su yardımıyla yıkayarak hem daha arındırıcı bir temizlik işlemi yapabilir hem de ellerini kurumaya karşı koruyabilirsin. 

Kiehl's ile El Bakımında Harikalar Yarat

Kiehl's el bakım ürünleriyle yıpranan ellerine harika bir bakım yapabilirsin. Bakım aşamasına Kiehl's Scented Hand Cream ile başlayabilirsin. Shea yağı ve E vitamini içeren formülüyle Kiehl's Scented Hand Cream, cildinde yumuşak ve nemli bir his yaratır. Kadifemsi bir doku sunan ürün, lavanta ile hoş koku verirken, içerdiği greyfurt ve kişniş içeren formülü sayesinde cildine bakım yapar. Yoğun nemlendirici etkili el bakım kremlerini dilersen sevdiklerine hediye edebilir, her yaştan yakınına armağan verebilirsin.

← Öncesi Sonrası →