2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Kore Cilt Bakım Rutini Nasıl Uygulanır?

May 23, 2021

Her kadının hayali olan nemli, ışıl ışıl ve pürüzsüz cilt, Koreli kadınların sahip olduğu bir ayrıcalık gibi görünse de bu aydınlık cilt dokusuna özel bir rutinle sen de sahip olabilirsin. Cildi dışarıdan beslemek yerine ilk önce içeriden beslemek gerektiği felsefesine inanan ve cilt bakım rutinini bu felsefe ile şekillendiren Kore güzellik dünyası, inovatif içerikleri dikkat çekici tasarımlar ile bir araya getirir ve her yaştan kadının dikkatini çeker. Sen de bu özel cilt bakım rutinini, Kiehl’s cilt bakım ürünlerini tercih ederek uygulayabilir ve hayalindeki porselen cilde sahip olabilirsin!

Kiehl’s Ürünleri ile Kore Cilt Bakım Rutini Adımları

Her yaştan kadının merak ettiği "Kore cilt bakım rutini nasıl uygulanır?" sorusunu bu aşamada yanıtlamak gerekir. Özel bir rutin gerektiren Kore cilt bakımı 10 adımda uygulanır. Çok aşamalı olan bu cilt bakım rutininde cilt özelinde ürünler tercih edilir. Kore cilt bakımı uygulamasını mümkün kılan Kiehl's ürünleri ile cilt bakım rutini adımları ise şöyle:

Midnight Recovery Botanical Cleansing OilCildi nazik ve etkili bir şekilde kir ve makyajdan arındırır. Aromatik içeriğe sahip yağ bazlı temizleyici, uygulama esnasında su ile karışarak temizleme sütüne dönüşür. Cildi rahatlatıp yatıştıran Kiehl's Midnight Recovery, skualan, lavanta yağı ve çuha çiçeği yağı içerir. Cilt temizleme için kuru veya ıslak ele 3-4 pompa uygulanır ve göz çevresi de dahil olmak üzere tüm yüze masaj yapılır. Sonrasında cilt ılık su ile durulanır. 

Calendula Deep Cleansing Foaming Face WashSu bazlı temizleyici yoğun köpüren formülü sayesinde sağlıklı görünen cilt bariyerini destekler, cildi nazik ve etkili bir şekilde arındırır. Cildini arındırmak için parmak uçlarına alınan bir miktar temizleyici dairesel hareketlerle yukarı doğru uygulanır. Cilt ardından ılık suyla durulanır. Cilt bakım rutininde köpük tercih etmeyenlerdensen bu aşamada yüz temizleme jeli de kullanabilirsin.

Pineapple Papaya Facial ScrubTüm cilt tipleri için uygun olan peeling, cildin canlı ve temiz olmasını sağlar. Gerçek ananas ve papaya meyve parçaları içeren yüz peelingi cildi tazeler ve cildin pürüzsüz bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Temizlenmiş nemli cilde küçük bir miktar sürülür ve nazik, dairesel hareketlerle yukarı doğru masaj yaparak uygulanır. 

Vital Skin-Strengthening Super Serum ile Cildini Güçlendir

Vital Skin-Strengthening Super SerumCilt tarafından hızlı emilen serum, ince çizgi görünümüyle savaşır ve cildi güçlendirir. 11kDa Hyaluronik Asit ile zenginleştirilen serumun içeriğinde Hint fesleğeni, kırmızı ginseng kökü ve şizandra üzümü bulunur. Ginseng kökü içeren formülü cildi güçlendirir. Güçlenen cilt ışıl ışıl ve sağlıklı görünür. Rutin bir şekilde kullanılan serum, cildi çevresel faktörlere karşı dirençli hale getirir. Vital Skin-Strengthening Super Serumu arındırmış olduğun yüz ve boyun bölgene gece ve gündüz rutin bakımında nazik dairesel hareketlerle uygulaman yeterli olur.

Rare Earth Deep Pore Cleansing MasqueAmazon Beyaz Kil içeren formülü ile maske, gözenekleri tıkayarak cildi soluk gösteren ölü deri ve kirden arındırır. Toksinlerden ve kirden arınmış cilt gözle görülür bir biçimde küçülmüş gözeneklere ve daha sıkı bir görünüme kavuşur. Temiz ve nemli cilde ince bir tabaka halinde uygulanır. Kuruması için 10-15 dakika beklenir ve ardından ılık su ile durulanır.

Kiehl's Göz Bakımı Formülleriİnce ve hassas bir yapıya sahip göz çevresi, nemsizlik ve kırışıklıkların en kolay gözlemlendiği yerdir. Bu nedenle göz çevresi bakımı kreminin sabah ve akşam rutin olarak uygulanması gerekir. 

Kiehl's NemlendiricileriKore cilt bakım rutininde en önemli aşamalardan biri olan nemlendirme, cilt yüzeyindeki nemsizlik ile savaşır ve cildin ışıltısını artırır. Kiehl’sın birbirinden farklı cilt endişelerine yönelik nemlendirici formüllerini keşfetmek için sana en yakın Kiehl's Mağazalarına ve kiehls.com.tr'ye göz at!

Kiehl's Güneş KremiGündüz uygulanan cilt bakımı sonrasında cilt tipine uygun güneş kremi Kore cilt bakım rutinini tamamlayan aşamadır. Berrak ve aydınlık cilt için güneş koruyucu krem büyük bir öneme sahiptir. Yaz-kış güneş koruma kullanmanın cilt bakımındaki önemi kaçınılmaz.

Sen de Kore cilt bakım rutinini doğal kaynaklı içeriğe sahip Kiehl's cilt bakım ürünleri ile tamamlayabilir, aydınlık ve ışıl ışıl bir cilde birkaç adımda sahip olabilirsin!

← Öncesi Sonrası →