2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Kişisel Bakımından Ödün Vermeyenlere Öneriler

March 21, 2021

Hayatımızın en önemli olgularından biri olan hijyen, sağlıklı bir yaşam sürebilmek için ihtiyacımız olan her şeyi kapsıyor. Hastalıklardan korunmak için alabileceğimiz önlemler arasında el ve vücut hijyeni de yer alıyor. Yediden yetmişe herkes, kişisel bakım ve temizliğine daha fazla dikkat etmeye özen gösteriyor. Peki kişisel hijyen sağlamak için bakım ve temizlik yaparken nelere dikkat ediyorsun? Yeterli ve doğru bir şekilde temizlik ve bakım için yapman gerekenleri bu metinde bulabilirsin. İşte kişisel bakımına özen gösterirken dikkat etmen gerekenler...

Vücut Hijyeni İçin Dikkat Etmen Gereken İpuçları

  • Uzmanlara göre sağlığını korumak için her dışarı çıkışında duş alman büyük önem taşıyor. Market, toplu taşıma gibi yoğun kalabalık olabilecek ortamlarda bulunduktan sonra, eve geldiğinde öncelikle ellerini ve yüzünü yıkaman ardından da duş alman öneriliyor. Banyo ve duş jeli kullanarak zengin köpük içeriğine sahip olan Kiehl's harikası ile cildini etkili şekilde temizleyebilirsin. Ayrıca  Musk ShowerGel ile cildinin nemlenmesini, yumuşamasını ve rahatlama hissi oluşmasını sağlayabilirsin. Cildinde çok seveceğin bir koku bırakan Kiehl's Musk Shower Jel, 1920'lerde tasarlanan ve klasiklerden olan Original Musk Oil'den ilham alınarak hazırlanıyor. 

  • Duş sırasında saçlarını bol bol köpürterek ve saç diplerine masaj yaparak yıkamalısın. Durulama işlemi yaparken başını geriye doğru uzatarak kirli suyun yüzüne temas etmemesine de özen gösterebilirsin. 
  • Eğer sık sık duş alan biriysen, bu durumda cildinde kuruma oluşabilir. Kuruluk hissine karşı her banyodan sonra Creme de Corps vücut losyonu kullanarak cildinin yumuşak bir his kazanmasına ve nemlenmesine yardımcı olabilirsin. Vücut nemlendirici etkisi yaratan losyon, özel formülüyle cildinde pürüzsüz bir his sağlıyor. Her vücut temizleyici uygulamasından sonra nemlendirici losyon uygulayabilirsin. 
  • Dışarıdan eve geldiğinde kıyafetlerini çıkarman için öncelikle bir kirli odası oluşturabilirsin. Özellikle evinde kiler gibi küçük bölümleri bu işlem için düzenleyebilirsin. 

  • Belirlediğin bu kirli odada kıyafetlerini, cüzdanını, çantanı, anahtarlarını, varsa gözlüklerini çıkararak bu parçaların her birini steril duruma getirmen gerekiyor. Özellikle kıyafetlerinin en az 60 derecede yıkanması hastalıklara karşı korunman için oldukça önemli bir etkiye sahip. 60 derecede yıkayamayacağın hassas giysilerini ise rendelenmiş el sabunu ya da toz sabun ürünleri kullanarak 30 derecede ve uzun bir programda yıkayabilirsin. 

  • Dışarıdan eve geldiğinde tüm bu işlemleri yapmadan önce ellerini özellikle katı sabunlar yardımıyla bol miktarda köpürterek yıkamalısın ve yüzünü de cilt tipine uygun bir yüz yıkama jeli ürünüyle temizlemelisin. Ancak, el yıkama işlemi tam olarak bitmeden yüzünü yıkamaman da oldukça önemli... İstersen Exfoliating Body Soap banyo sabunu gibi etkili şekilde temizleyen ve hoş bir kokuya sahip olan bir sabun da tercih edebilirsin. 

Elleriniz İçin Olmazsa Olmaz: Nemlendiriciler

A picture containing text, sky, cup, person

Description automatically generated

Gün içerisinde sık sık el yıkama işlemi yapmak çok önemli... Ancak ellerini yıkadıktan sonra nemlendirmediğinde cildinde kuruma oluşabiliyor. Ayrıca el hijyeni için kullanılan kolonya, antibakteriyel el losyonu, dezenfektan gibi yıpratıcı etkiye sahip ürünler de kuru eller ile karşılaşmana sebep olabiliyor. Bu nedenle her yıkamadan sonra ellerini uygun bir nemlendiriciyle nemlendirilmesi gerekiyor. Bu işlem için Ultimate Strength Hand Salve El Kremi gibi yoğun nemlendiren el kremi ürününü kullanabilir, gün boyu etki sağlayan nemlendiriciden faydalanabilirsin. Kiehl's Ultimate Strength Hand Salve El Kremi ile kuru ve sık yıkanma sonucunda yıpranmaya müsait duruma gelen ellerini güçlü nemlendirme etkisiyle buluşturabilirsin. Üstelik her yıkamadan sonra kullanmana da gerek kalmıyor. Çünkü gün boyu nemlendirme etkisi devam ediyor. Gün içerisinde bir defa, ellerinin kuruduğunu hissettiğinde birkaç defa kullanman yeterli oluyor.

Tüm Aile Bireylerini Kiehl's ile Arındır!

A picture containing text, indoor, meal, variety

Description automatically generated

Kiehl's vücut temizleyici ürünler ile tüm aile bireylerinin arınmış bir cilde sahip olmasını sağlayabilirsin. Özellikle Kiehl's tarafından tasarlanan Made for All Gentle Body Cleanser tüm aile için temizleyici bakım ürünüyle 3 yaşından büyük her cilt tipinde vücut yıkama işlemlerinde değerlendirilebiliyor. %95 oranında doğal kaynaklı içeriklerin tercih edildiği bakım ürünü, yüksek temizleyici etkisiyle beğeni kazanıyor.

← Öncesi Sonrası →