Cildini Sonbaharda Nem İle Güçlendir! Her 100 Tl Alışverişte +1 Seyahat Boy Hediye!

Kış Yaklaşırken İhtiyacınız Olan Kış Bakım Rutini

Ağustos 23, 2020

 Havaların iyiden iyiye soğumaya başladığı bugünlerde sen de “Kışın cildime nasıl bakım yaparım?” diye soranlardan mısın? Cevabın “evet” ise seni şöyle alalım! Kış bakımı konusunda aradığın cevaplar burada seni bekliyor. 

Çetin bir kış kapıda! Havaların soğumaya başlamasıyla birlikte kışlık giysilerini çoktan çıkarmış olmalısın. Ancak soğuktan korunmak için kat kat giyinmek elbette yeterli değil. Cildinin sağlığını korumak adına da birtakım önlemler alman gerekiyor. Öyleyse gardırobunun yanı sıra cilt bakım rutinini de kışa uydurmanın vakti geldi. Bu yazımızda senin için kış aylarında cilt bakımı konusunu mercek altına aldık.  

Kışın Cildine Neler Oluyor?

Sert ve rüzgarlı hava koşulları nedeniyle cildin, kışın çok daha fazla nem kaybedebiliyor. Ayrıca klima ve kaloriferlerin sürekli çalıştığı kapalı ortamlarda uzun saatler geçirmek de cildine olumsuz etki edebiliyor. 

Kışın Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kış aylarında cildinin yumuşaklığını korumak için diğer mevsimlere nazaran biraz daha yoğun nemlendirici ürünler kullanman gerekiyor. Ancak her zaman olduğu gibi kış bakımında da kendi cilt tipine uygun bakım ürünlerini tercih etmen koşuluyla! Bunun sebebi ise sebum oranının, her cilt tipinde farklılık gösterebilmesi… Ayrıca kış mevsiminde cildinin en hassas bölgeleri olan göz çevresi ve dudak bakımı için de ekstra nem sağlayan ürünleri tercih etmeyi unutma!

İşte Aradığın Kış Bakım Rutini!

1) Yağlı Ciltler için…

Kış mevsiminde cildinin dengesini koruman gerekiyor. Aksi halde cilt kusurlarının görünümü mevsim tanımaksızın tadını kaçırmaya devam edecektir. Bunun için beslenme düzenine dikkat etmen bir yana, nemlendiricinin de hafif dokulu olmasına dikkat edebilirsin. Ayrıca cildini arındırmak için temizleyici, tonik ve özellikle maske kullanımını da ihmal etmemeni tavsiye ediyoruz. Böylece etkili şekilde arınan cildin, kışın da ışıltılı bir görünüme kavuşabilir. Bunun yanı sıra cildine ekstra bakım sağlamak için, hafif yapılı konsantre cilt bakım yağlarını kullanabilirsin.

2) Karma Ciltler için…

Eğer karma bir cilde sahipsen, kış bakımı için kullanman gereken ürünler konusunda kafa karışıklığı yaşaman normal. Ancak endişelenmene gerek kalmadı. Cildinin sağlıklı görünümünü koruması için yağlı bölgelere kil maskesi uygularken, neme ihtiyaç duyan bölgeler için hafif yapılı nemlendirici maskeler kullanabilirsin. Temizleyici ve tonik tercihini de dengeleyici ve yatıştırıcı ürünlerden yana yapmanı tavsiye ediyoruz. Son olarak, nemlendirici konusunda ise cildindeki fazla sebum oranını göz önünde bulundurarak seçim yapmanda fayda var.  

3) Nemsiz Ciltler için…

 

Halihazırda nemsiz olan cildinin, kışın ekstra yoğun bakıma ihtiyaç duyduğunu hatırlatmamıza gerek olmadığını düşünüyoruz. Ama nemlendirici öncesi kullanacağın temizleyici ve tonikler konusunda şunu söylememiz gerekiyor: Cilt tipine uygun ürünleri seçmelisin. Nemlendirmeye geri dönecek olursak, gün içinde cildini sürekli nemli tutmak için kremini yanında taşımanı öneriyoruz. Hatta güne başlarken nemlendirici öncesinde gündüz bakım yağı kullanman daha etkili bir bakım sağlayacaktır. Yatmadan önce uygulayacağın nemlendirici maske ile de cildinin su rezervini doldurarak kışın olumsuz etkilerine veda edebilirsin. 

Bonus!

Vücudunda kullanabileceğin 24 saat* etkili bir nemlendirici, kış mevsiminde hayat kurtarıcı olacaktır. Cildinde anında yumuşacık ve pürüzsüz bir görünüm bırakan bir nemlendirici tercih edebilirsin. Böyle bir ürün var mı diyorsan, Ultra Facial Cream’i dene ve şaşırmaya hazır ol!

* Instrumental test, 25 kişi

← Öncesi Sonrası →