2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Kil Maskesi Kullanmanız İçin 6 Sebep | Kiehl's Blog

May 23, 2019

Bizimle birlikte girdiğimiz her ortamın havasına temas eden, temas ettiği havayı emen cildimiz sürekli temizlenmeye ihtiyaç duyuyor.

Gün içinde su ile yıkamak, gece uyumadan önce yüz temizleme jelleri ile yıkamak, tonik kullanmak cildimizi ne kadar canlandırsa da haftada 1 ya da 2 kez yüz maskesi ile derinlemesine temizlememiz gerekiyor.

 

 

Cildin daha canlı görünmesi, gözeneklerin sıkılaşması gibi cildimizi tamamen arındıran kil maskelerini kullanmanız için 6 önemli sebebi sizler için derledik.


Kil Maskesi Kullanmak İçin 6 İkna Edici Sebep

1-  Elveda Kirler!

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-06/12/kil-maskesi-ile-cilt-temizligi.jpg 

Kil maskeleri diğer maskelerden farklı olarak yoğun temizlik özelliği ile ön plana çıkıyor. Yağ bezlerinden salgılanan ve fazlasının cilt yüzeyinde birikerek olumsuz etkilere neden olduğu sebumu arındırmanın en etkili yollarından biri kil maskesi kullanmaktan geçiyor.

 

Yağlı ciltler, yoğun sebum emen kil maskelerini düzenli kullandıklarında ciltlerindeki etkiyi görebilirken, normal ve karma ciltlerin ise sebumu dengeleyici kil maskesi kullanarak yoğun temizlik sağlayarak yağ ve nem dengesini korumaları gerekiyor.

 

2-  İklimi Değişen Bir Cilt!

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-05/23/25april19.jpg

 

Cildimiz kuru iken pul pul dökülmelere kadar giden önlenemez bir nem kaybı yaşayabiliyor. Her ne kadar bol su içmek, nemlendirici krem kullanmak yeterli çözüm olarak görülse de tamamen nemlendirme sağlanamıyor.

 

 

Nemlendirici kremlerin etkisini gösterebilmesi için cilt tarafından emilmesi gerekiyor. Nasıl açık bir trafikte araçlar hızla hareket ederse temiz bir ciltte de nemlendirici kremler öyle emiliyor. Cildimizin de yoğun bir şekilde temiz olmaması ne yazık ki nemlendiricinin tamamen emilmesini engelliyor.

 

Diğer bir yandan, kil maskesi denildiğinde cildi kurutacak bir format akla gelse de çoğu kil maskelerinin formülünde nemlendirici bulunuyor. Cildi yoğun bir şekilde temizledikten sonra nemlendirici etkisini sunan ve nemi cilde hapseden kil maskeleri, aynı anda birçok soruna çözüm sunuyor. Nemini kazanan bir cilt kurak iklimden ılıman iklime göç etmişçesine rahatlama sunuyor.

 

3-  Aydınlık Ciltle Tatlı Bir Günaydın!

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-06/12/1030_yj_rareearth_hp3_mask_1161.jpg

Cildimizin rengini açmak için çoğu zaman beyazlatıcı kremlerden yardım alıyoruz. Beyazlatıcı kremler uzun vadeli kullanımda daha aydınlık bir görünüm sağlasa da kil maskeleri yağı ve nemi dengelediği için ilk uygulamada bile etki eden aydınlık bir görünüm sağlıyorlar.

Editör Öneriyor: Kil maskesini; kuruyan cildinizin fondöteni kabul etmediği fakat rengindeki eşitsizliklerden dolayı kullanmak zorunda hissettiğiniz sabahlarda yüzünüze uygulayın. Daha aydınlık ve nemli görünen cildinize lip balm ile nemlendirilmiş dudaklarınız eşlik etsin. Aydınlık bir cilde kavuşmak işte bu kadar kolay!

 

4-  Genç Görünüm!

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-06/12/kiehls-rare-earth-deep-pore-cleansing.jpg

Kil maskesinin cildimize sağladığı en önemli faydalardan biri de cildimizin daha genç görünmesini sağlamak. Kırışıklık görünümünün kontrol altına alınması, cildin daha yatışmış görünmesi için haftada 1-2 kez kil maskesi uygulamak önem taşıyor.

 

5-  Gerilen Sadece Cildimiz!

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-06/12/siki-cilt-icin-kil-maskesi.jpg

 

Sıkılığını kaybeden gözeneklere sahip bir cilt, psikolojimizi de etkiliyor. Bu nedenle cildimizde gözenek görünümü ve sıkılaşma kaybının yaşandığını gözlemlediğimiz anda kil maskesi imdadımıza yetişiyor. Kil maskesi, yağlı ciltlerde gözenekleri kapatıyor, yaşa bağlı olarak sıkılığını kaybeden ciltlerde ise sıkılaşma sağlıyor.

Editör Öneriyor: Sabah aynaya baktığınızda cildinizin sıkılığını kaybettiğini ve cansız göründüğünü fark ettiyseniz, yüzünüzü temizledikten sonra kil maskesini uygulayabilir, gün boyunca daha genç görünen bir cilde sahip olabilirsiniz.

 

6-  Ferah Bir Cilde Merhaba!

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-06/12/kil-maskesi-nasil-uygulanir.jpg

Yoğun şekilde temizlenen, gergin ve aydınlık bir cilt sağlayan kil maskesi uygulama anından itibaren ferah bir cilde kavuşturuyor. Haftada 1 veya 2 kez düzenli kullanımda kil maskesi cildinizin tazelenmesine destek olacaktır.

 

Editör Uyarıyor: Kil maskesi kullanırken cildinizi tanımanız gerekiyor. Cilt tipine uygun olmayan kullanımlar ortadan kaldırmak istediğiniz olumsuz etkenleri daha da artırabilir. Kil maskesini yüzünüze uygulamadan önce kolunuzda test ederek cildinize uygun olup olmadığını, alerjik reaksiyonlara maruz bırakmadığını ölçebilirsiniz.

 

Bonus: Amazon Beyaz Kili İle Tanışın! 

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-06/12/taiwan-regram-b3autyv-rare-earth-masque.jpg

 

Amazon beyaz kili, gözeneklerin tıkanmasına neden olan kiri ve ölü yüzey hücrelerini temizleyerek gözenekleri derinlemesine arındırıyor. Kiehl’s Rare Earth Deep Pore Cleansing Masque formülünde bulunan ve Amazon Nehri’nin ağzından temin edilen kil, zengin mineraller barındıran formülü ile cildi temizliyor, gözeneklerin büyümesine neden olabilecek kiri, yağ fazlasını ciltten uzaklaştırıyor.

 

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-06/12/kil-maskesi-urunu-kiehls.jpg

 

Kullanımdan sonra gözle görülür şekilde küçülmüş gözeneklerle daha sıkı bir cilde sahip olmanızı sağlıyor.

 

← Öncesi Sonrası →