2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Kiehl's İade Süreci Nasıl İşliyor? | Kiehl’s Blog

May 21, 2020

Uzun süredir severek kullandığın Kiehl’s ürünleri söz konusu olunca, aklına daha önce “iade” kelimesi gelmemiş olabilir. Ancak biz yine de seni Kiehl’s iade koşulları hakkında bilgilendirelim istedik. 

Yeni bir ürün denemeden önce, herkesin aklında belli başlı soru işaretleri belirir. “Ürün beklentimi karşılayacak mı?” ve “Yeteri kadar memnun kalacak mıyım?”, bu soruların en alışılmış örnekleri arasındadır. Ancak en önemlisi de “ürünü iade etmek istediğimde nasıl bir yol izlemem gerekecek?” sorusunun yanıtıdır. Biz de bu soruyu senin için Kiehl’s özelinde yanıtladık.

Kiehl’s, İade Konusunda da Beklentilerinin Ötesinde

Kiehl’s mağazasına ilk adım attığın o günü hatırlıyor musun? Belki de aklında sadece şöyle bir bakınmak ve Kiehl’s ürünlerini yakından görmek vardı. Ancak sadece birkaç dakika içinde kendini, cilt analizinin yapılmasına ikna olmuş buldun değil mi? Evet, biz de bu mükemmel fırsata hayır diyebilen bir müşteri ile henüz karşılaşmadık.

Sonrasında sana özel verilen deneme ürünleri sayesinde, cilt bakım rutinine Kiehl’s ürünleri ekleme kararı almış olmalısın. Ve o gün bugündür cildine Kiehl’s ile mükemmel bakımı sunuyorsun. Ancak sanırım sen de her yeni ürün deneme isteğinde, iade ihtimalini göz önünde bulunduranlardansın. Bu konudaki endişeni anlayabiliyoruz. Ancak Kiehl’s, ürünlerinde olduğu gibi teslimat ve iade koşullarında da memnuniyetini sağlayacak.

İade Süreci ile İlgili Endişelerini Geride Bırak

Biz en alışılmış tanışma hikayemizden yola çıktık ancak Kiehl’s ile olan ilişkin bundan çok daha farklı başlamış olabilir. İlk Kiehl’s alışverişini internet ya da mobil uygulama (iOS - Android) üzerinden de gerçekleştirmiş olabilirsin. Hatta Kiehl’s ile hiç tanışmamış olman da muhtemel. Kiehl’stan alışveriş yapmadan önce birçok konuyu merak ediyor olmalısın. Bunlardan biri de ürünleri iade etmek istemen halinde, seni nasıl bir sürecin beklediği değil mi?

Öncelikle bu konuda, içinin rahat olması gerektiğini söyleyebiliriz. Çünkü Kiehl’s; verdiği hizmetin, sağladığı ürünlerin ve müşterilerinin her zaman arkasında duruyor. Bu nedenle Kiehl’sta, yapacağın alışverişlerden her koşulda yüzde 100 memnun kalacağın bir süreç seni bekliyor. Eğer herhangi bir sebepten dolayı satın aldığın üründen memnun kalmazsan söz konusu ürünü, aldığın satış kanalı aracılığıyla iade edebiliyorsun. 

Kiehl’s, Alışverişinin Her Adımında Seni Düşünüyor

Kiehl’stan yapacağın online alışverişlerde, siparişinin tamamlanmasının ardından ekrana bilgilendirici bir sayfa geliyor. Bu sayfada sipariş numaran ve tarih yer alıyor. Ve Kiehl’s kargo konusunda da oldukça hızlı davranarak siparişini hemen hazırlayıp yola çıkarıyor. Siparişin en geç beş gün içerisinde sana teslim ediliyor. Eğer merkezi olmayan bir konumdaysan da kargon bir hafta içerisinde ulaştırılıyor.

Diyelim ki beklenmeyen bir durum oldu ve siparişin eksik veya yanlış geldi. Ya da aldığın ürün, cildinde beklediğin gibi bir etki oluşturmadı. Bu durumda ürününü, 28 gün içerisinde herhangi bir açıklamaya gerek olmaksızın iade etme hakkına sahipsin. Alışverişini mağazadan yaptıysan, fatura ve ürünle birlikte mağazaya gitmen yeterli. Peki ya online alışveriş? Öyleyse şimdi de online alışverişlerdeki iade sürecine geçelim.

Online İade için Neler Yapmalısın?

  1. İnternet sitesi veya mobil uygulama üzerinden sipariş verdiğin ürünlerin iadesi için öncelikle [email protected] adresine e-posta iletmelisin.
  2. Daha detaylı bilgi almak için ise 0850 210 54 57 numaralı telefonu tuşlayarak bir Kiehl’s yetkilisi ile görüşebilirsin.
  3. Ürün ile birlikte iletilen faturanın arka kısmındaki iade formunu eksiksiz doldurmalısın.
  4. İade etmek istediğin ürünü, doldurduğun iade formunun da yer aldığı faturanın bir kopyası ile birlikte hazır hale getirmelisin.
  5. Şimdi paketi, “Arvato SCM Platform X Orta Mah. Öztaş Sok. Logipark G Blok No: 6-1 Tuzla / İstanbul” adresine kargolayabilirsin.
  6. İade bedelini ise birkaç gün içerisinde tekrar hesabında görebilirsin.

Artık sıra, denemek istediğin tüm Kiehl’s ürünlerini gönül rahatlığıyla sipariş vermeye geldi. Öyleyse şimdiden keyifli alışverişler!

← Öncesi Sonrası →