2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Kiehl's Cevaplıyor: Argan Yağının Faydaları Nelerdir? | Kiehl's Blog

Temmuz 30, 2019

Hepimizin bildiği gibi saçlar, kadınların en çok dikkat çeken ve en fazla uğraş verdikleri konulardan biri. Öyle ki, konu güzellik olduğunda kadınlar değişime ilk saçlarından başlıyor.

Mevsim koşulları, güzellik uygulamaları, stres vs. derken en çok yıpranan ve hasar gören yine ilk saçlar oluyor. Hal böyle olunca da saçlarımız için belli bakım rutinleri oluşturmak ve bakım ürünleri ile takviyeler yapmak kaçınılmaz oluyor. Saç ve bakım denilince de akla ilk argan yağı geliyor. Saç bakımında güçlü bir etkiye sahip olan argan yağı, dünyada yalnızca Fas’ın güneybatısında yetişen argan ağacının yapraklarından elde ediliyor. Son yıllarda güzellik ve bakım ürünlerinin neredeyse tamamında karşımıza çıkan argan yağı dosyasını senin için açıyoruz.

 

Neredeyse Altın Değerinde!

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/30/argan-yagi.jpgArgan yağının faydalarına geçmeden önce bu bitkinin neden bu kadar önemli olduğundan kısaca bahsetmek istiyoruz. Argan ağacı o kadar değerli ve önemli bir bitki ki yetiştiği bölge de ‘Hayat Ağacı’ olarak anılıyor. Bu ağacın meyvelerini toplamak ise çevresinde bulunan dikenler sebebi ile bir hayli zor ve zahmetli.

 

Yağının geleneksel yöntemler ile elde edilmesi de onu bu kadar değerli kılan nedenler arasında bulunuyor. Fakat son yıllarda gittikçe popüler olması, kontrolsüz tüketimi neslinin tükeneceği endişelerine yol açtığı için bu özel ağacın yetiştiği bölge UNESCO tarafından koruma altına alınmış durumda. İçeriğinde güzellik açısından oldukça önemli olan A ve E vitaminlerini içeren argan yağı, sadece saçlarımız için değil cildimiz için de oldukça önemli etkilere sahip. Saç için faydalarına gelin birlikte bakalım.

 

Argan Yağının Saç Bakımındaki Önemi ve Faydaları

İçeriğindeki antioksidan ve yağ asitlerinden güç alarak saçların görünümünü yenileyen, besleyen ve güçlendiren argan yağı zarar görmüş saçların adeta gizli kahramanı. Saç üzerinde oldukça güçlü etkilere sahip olan bu yağın saça olan faydaları ise;

 

  • Saç köklerini beslemesi
  • Kırıkları onararak saçın kolay taranmasına yardımcı olması,
  • Saçların elektriklenme sorununu ortadan kaldırması,
  • Yıpranmış ve işlem görmüş saçları onarması,
  • Saçın keratin ihtiyacını karşılaması,
  • Saçları besleyerek doğal bir parlaklık sağlaması şeklinde öne çıkıyor.

 

Parlak Görünümlü Saçların Sırrını Veriyoruz:

Yararlarından bu kadar bahsettikten sonra saçlarında argan yağı bakımı için kullanabileceğin ürün önerilerimizden ilki ile başlıyoruz.

 

Mr. Bones’un Önerisi: Smoothing Oil-Infused Shampoo

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/30/kuru-ve-kabarik-saclar-icin-argan-yagi-iceren-sampuan.jpg

Kuru ve kabarık saçların kurtarıcısı olan bu argan yağlı şampuan artık şekil almaz hale gelmiş saçlarına müdahale ederek saçlarını yumuşatıp yatıştırıyor. Sadece kuru ve kabarık saçlar için değil doğal kaynaklı formülü ile tüm saç tipleri için besleyici ve yatıştırıcı bir özellik sunuyor. Şampuan sonrası bakımını tamamlamak için saçlarına saç bakım serumu ile de bakım yapman gerekiyor.

 

Mr.Bones’un Önerisi: Smoothing Oil-Infused Leave-in Concentrate

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/30/kuru-ve-kabarik-saclar-icin-argan-yagi-iceren-sac-bakim-serumu.jpg

Hafif formülü ile tüm saç tipleri için uygun olan bu serum, saçına yumuşak bir görünüm veriyor. Nemli saça uygulanan ve durulama gerektirmeyen besleyici formülü saçlarının daha kolay şekillenmesini sağlıyor. Parlak ve yumuşak saçlar için ihtiyacın olan ürünleri artık biliyorsun. Argan yağının gücünü saçlarına taşıyarak daha ışıltılı ve bakımlı saçlara kavuşmak için Kiehl’s’i ziyaret etmen yeter!

← Öncesi Sonrası →