2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Kepek Neden Oluşur ve Nasıl Giderilir? | Kiehl's Blog

Temmuz 31, 2019

Saç derisi problemlerinin en büyüğü ‘kepekle mücadele yöntemleri’ dosyasını senin için açıyoruz!

Dışarıdan bakıldığında temiz ve bakımlı görünen saçlara sahip olmak, hepimiz için oldukça önemli. Her ne kadar saçlarımızı düzenli olarak yıkıyor olsak da kimimiz için kepek problemi devam edebiliyor. Özellikle erkeklerde, saçların kısa oluşundan ötürü kendini daha fazla belli eden kepekler, omuz üzerinde bıraktığı beyaz görüntüyle, kişiyi oldukça rahatsız hissettirebiliyor. Peki, kepek saç derimizde neden oluşuyor?

 

Bu sorunun aslında pek çok cevabı var. Bu yazımızda senin için kepek dosyasını açıyoruz. Sen de kepek probleminden şikayetçiysen ve “kepek nasıl geçer?” sorusuna yanıt arıyorsan, bu yazımıza mutlaka bir göz atmalısın. Önerilerimize geçmeden evvel dilersen, nelerin saç derimizde kepek oluşumunu artırdığına değinelim.

 

Saç Derisinde Kepek Neden Oluşur?

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/31/omuzlarda-kepek.jpg

Kepek, saç derimizin çeşitli sebeplerden ötürü soyulup, dökülmesiyle oluşan bir saç sorunu. Zaman zaman herkeste görülebilen bu sorun, bazı kimselerde yıl boyu devam edebiliyor ve adeta hayatı kabusa çeviriyor. Saç derisinde kepek oluşumuna neden olan en büyük etmenleri ise şu şekilde sıralayabiliriz;

 

●  Öncelikle bazı cilt rahatsızlıklarının, saç derisinde soyulma ve dökülmelere neden olan etmenler arasında olduğunu söyleyelim.

●  Ayrıca bazı nörolojik rahatsızlıklar da kepek oluşumuna neden oluyor.

●  Sık sık jöle ve saç şekillendirici spreylerin kullanımı, saçlarda kepek oluşumuna sebep olabiliyor.

●  Şampuan sonrası saçı iyi durulamamak, kepek oluşumunu arttırıyor.

●  Az ya da çok sık aralıklarla saç yıkamak, kepek problemine adeta davetiye çıkarıyor.

●  Mevsim geçişleri ile sıcak ve soğuk ortamlarda bulunma, saç derisinde soyulmalara neden olabiliyor.

●  Kalitesiz saç boyalarının tercih edilmesi de kepeğe yol açan unsurlardan.

●  Ergenlik, stres ya da menopoz gibi hormonsal değişiklikler kepek oluşumunu destekliyor.

●  Düzensiz beslenme sonucu, vücutta B vitamini ve çinkonun düşmesiyle de saç derisinde, kepek oluşumu gözlemlenebiliyor.

 

Yukarıda saydığımız etmenlerden bir ya da birkaçına sahipsen, muhtemelen saç derin kepek oluşumuna oldukça müsait. Günlük hayatını olumsuz etkileyen bu problemin en önemli çözümüyse şampuan seçiminde saklı.

  

Doğru Şampuan Seçimi

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/31/kepek-karsiti-arindirici-bakim-sampuani.jpg

İnatçı ve düzenli bir biçimde tekrarlayan bir kepek sorunu yaşıyorsan, şampuan seçimine mutlaka özen göstermelisin. Saç derinde sebum dengesini sağlayan Vitreoscilla Ferment ile formüle edilmiş bir şampuan, bu noktada senin için mükemmel bir tercih olabilir. Tıpkı Kiehl’s’ın özel olarak formüle ettiği Deep Micro-Exfoliating Scalp Treatment kepek karşıtı arındırıcı bakım şampuanı gibi. 

 

Saç derisini derinlemesine arındıran bu bakım şampuanı, vitamin ve mineraller açısından zengin içeriklerle kullanıcılarına sunuluyor. Sağlıklı görünen saç derisi dengesini sağlamaya yardımcı olan ürün; mikronize kayısı çekirdeği ve argan kabuğu içeren formülü ile nazik ve etkili bir şekilde saçları arındırmaya yardımcı oluyor. Öte yandan, dermatologlar tarafından test edilen ürünün, saç derisini yenilemeye yardımcı olduğu da kanıtlanmış etkiler arasında gösteriliyor.

 

Ürünün içeriğinde yer alan mentol, saç derinde ferahlık hissi yaratırken; argandan gelen yumuşaklık hissi ise kendini kaptıracağın bir deneyim için seni bekliyor. Saçlarındaki sağlıklı görüntüye şahit olacağın ve kepeği azaltacağın bu ürünle, saçlarını özgür bırakmaya hazır ol!

 

 

Tüm Saç Derisi Problemlerin İçin Kiehl’s Yeter!

Daha çok kepek konusuna ağırlık verdik; fakat yağlanma ve kuruluk gibi diğer tüm saç problemlerin için Kiehl’s’ın birbirinden farklı kategorilerine göz atabilirsin. Hedefe yönelik saç bakımında sunduğu doğal kaynaklı içeriklerle çözümleri ile adından söz ettiren Kiehl’s, saçlarındaki sağlıklı görünümü geri getirmeyi hedefliyor.

 

Doğanın gücünü saçlarında hissedeceğin bu çok özel ürünlerle, sağlıkla ışıldayan saçlara kavuşmak için vakit kaybetme!

 

← Öncesi Sonrası →