2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Kayın Ağacının Cilt Bakımına Faydaları Nelerdir?

November 04, 2020

Mükemmel görünen bir cilt için cilt bakımının düzenli yapılması, cilt yapısına uygun doğru ürünlerin kullanılması oldukça önemlidir. Cildin elastikiyeti ve sıkılığı konusunda etkili çözümler sunan kayın ağacı özü içeren Kiehl's Super Multi Corrective serisi ile daha genç, ışıltılı ve daha sıkı görünen bir cilde sahip olabilirsiniz.

Kayın Ağacı Nedir?

Kayın; Avrupa, Asya ve Kuzey Amerika'da yaygın bir ağaç çeşididir. Ilıman ve subtropikal bölgelerde yetişen ağaç cinsi, meşe ve kestane ağaçlarından oluşan Fagus ailesinin bir üyesidir. Soluk kırmızı-kahverengiye yakın bir renge sahip olan kayın ağacı, suya dayanıklıdır. Bu özelliğinden dolayı iç mekân tasarımlarında yaygın olarak kullanılır. Kayın ağacının meyvesi av hayvanları için iyi bir besin kaynağıdır; besi kümes hayvanları için de kullanılan yemlerin temelini oluşturur. Kabukları, yaprakları, kabuklu yemişleri, dalları ve çiçekleri, uygun şekilde hazırlandığında çeşitli uygulamalar ve rahatsızlıklar için ilaç sanayinde kullanılır. Gücü ve zarafeti somutlaştıran kayın ağacı 250 yıl yaşayabilir ve “Sonsuz Gençlik Ağacı” olarak da bilinir. Yüksekliği 35 metreyi geçebilen ağaç çeşidi, 60 yılda olgunluğa ulaşır. Tomurcuklar, dallar üzerinde dönüşümlü olarak büyür. Her tomurcuk doğal olarak, filizlenen her yaprağın maksimum miktarda güneş ışığı almasını sağlayacak şekilde düzenlenmiştir. 

Kayın Ağacının Cilde Faydaları

Kayın ağacı özü, cildinizin esnekliğini arttırmaya yardımcı olabilir. Vitamin bakımından zengindir ve içerdiği bileşenler sayesinde kırışıklık görünümünü azaltmaya ve ince çizgi görünümünü yumuşatmaya yardımcı olur. Aynı zamanda cildinizi nemlendirmeye yardımcı olarak doğal bir şekilde ışıldamasını sağlayabilir. Özellikle kuru ciltler için ideal bir cilt bakımı sunmaktadır. 

Kiehl's Super Multi Corrective Serisi ile Pürüzsüz Görünen Bir Cilt

Kiehl's Super Multi Corrective Serisi ile cildinize daha sıkı ve pürüzsüz bir görünüm kazanabilirsiniz.

  • Hyaluronik asit, kayın ağacı özü ve jasmonic asit içeren Super Multi Corrective Cream ile sabah ve/veya akşam yüz ve boyun bölgenize bakım yapabilir, yüz hatlarınızın yeniden yapılandırılmasını sağlayarak yaşlanma belirtilerinin görünümü ile savaşabilirsiniz.
  • Cilde daha sıkı ve pürüzsüz bir görünüm kazandıran Super Multi Corrective Cream SPF 30; kayın ağacı özü, jasmonic asit ve hayaluronik asit içeren formülü ile cildin ihtiyaç duyduğu nemi sağlar, elastikiyetini artırır, daha sıkı bir görünüm kazandırır ve kırışıklıkların görünümünün pürüzsüzleşmesine yardımcı olur. Ayrıca geniş spektrumlu SPF 30 eklentisiyle güneş ışınlarının istenmeyen etkilerine karşı cildi korur. Sadece sabahları temiz cilde uygulamanız yeterlidir.
  • Kiehl's’in göz çevresi için mükemmel göz bakımı serumlarından biri olan Super Multi Corrective Eye-Opening Serum ; Göz çevresine sağladığı mükemmel bakım sayesinde gözle görülür bir gelişme sağlayan ürün; ince çizgi ve kırışıklık görünümünün azalmasına yardımcı olur, göz çevresinin ihtiyaç duyduğu nemi sağlar.
← Öncesi Sonrası →