Cildini Sonbaharda Nem İle Güçlendir! Her 100 Tl Alışverişte +1 Seyahat Boy Hediye!

Kayak Tatili için Valizini Hazırlamaya Cilt Ürünlerinden Başla

Ağustos 23, 2020

 Kayak tatili hazırlıklarına başlamadan önce, tatil valizinde olması gerekenlere biz de bir göz atalım dedik. 

Kayak tatili, şüphesiz ki kış mevsiminin sunduğu en güzel eğlence alternatiflerinden biri! Tabii mevsim ve yükselti gereği, tatil valizinde olması gerekenlerin sayısı da bir hayli fazlalaşıyor. Termal giysiler, şapkalar, eldivenler ve botlar derken aklının epey karışmış olması çok doğal. Ancak kış cilt bakımı ürünlerini de bu listeye mutlaka eklemen gerektiğini biliyor olmalısın.

Kayak Tatilinde Cilt Bakımı Neden Önemli?

Sıcaklıkların düştüğü kış mevsiminde, cildin her zamankinden daha fazla nem kaybettiği senin de bildiğin bir gerçek. Bu aylarda havadaki nemin azalması, açık-kapalı ortamlardaki ısı farkı, ısıtıcıların bulunduğu kapalı ortamlarda geçirilen uzun saatler, ihtiyaca göre su tüketiminin azalması ve daha birçok faktör; cildinin daha fazla neme ihtiyaç duymasına sebep olabilir.

Tüm bunlara kayak bölgesinin yükseltisi, görece daha nemsiz havası ve karlardan yansıyan güneş ışınları da eklenince cildini yoğun şekilde nemlendirmen gerekebiliyor. Peki, kış tatilin boyunca cildine bakım yapmak adına hangi ürünlere öncelik vermen gerektiğini biliyor musun? Bu konuda senin için hazırladığımız öneriler aşağıda seni bekliyor. 

Yüzünü Güneşten Korumanın Önemi

Karların üzerinde ışıl ışıl parlayan güneş, büyüleyici görünmesinin yanı sıra cildine olumsuz yansıyan birçok etkiye sahip. Giysilerin vücudunu, diğer koruyucu aksesuarların ise başını ve boynunu korurken, yüzün güneş ışınları ile doğrudan temas halinde. Dolayısıyla yüzünü, cilt bakım ürünleriyle etkili bir bakım ve koruma altına alman gerekiyor.

Cildini güneşin istenmeyen etkilerinden korurken, soğuğa karşı nemlendirmek de oldukça önemli. Bu nedenle nemlendirici etkiye sahip bir güneş kremi kullanabilirsin. Ancak aydınlık bir görünümün de senin için koruma ve nemlendirme kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu yüzden Ultra Light Daily UV Defense CC Cream SPF 50 tam sana göre! 50 faktör güneş korumasına sahip bu CC krem, cildi dış etkenlere karşı korurken nem sağlıyor. Liçi özleri ile zenginleştirilmiş hafif renk veren formülü ise cilt tonuna eşitlenmiş ve ışıltılı bir görünüm veriyor.

Dudaklarını Hem Soğuktan Hem de Güneşten Korumalısın

Vücudundan daha ince bir yapıya sahip olan yüzünü korurken, dudaklarını da unutmaman gerekiyor. Tatil boyunca çatlamış dudaklarla görünmek istemediğini bildiğimizden, biz de sana harika bir öneriyle geldik: Butterstick Lip Treatment SPF 30

Besleyici yağlar ile zenginleştirilmiş ve 30 faktör güneş korumasına sahip olan bu dudak nemlendiricisi, dudaklarına yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm sağlıyor. Böylece dudakların hem soğuktan hem de güneşten korunarak sağlıklı bir görünüm kazanıyor.

Soğuğun Ellerini Yıpratmasına Meydan Oku

Kayak esnasında ellerini soğuktan korumak için eldiven kullanmak çok yerinde bir önlem. Ancak maalesef tek başına yeterli değil. Ellerin, dudaklarına ve yüzüne nazaran daha dayanıklı bir yapıya sahip olsa da soğuktan çok fazla etkileniyor. Bunun için kayak tatilinde ellerini koruman için valizinde güçlü bir nemlendirici bulundurman gerekiyor. 

Richly Hydrating Scented Hand Cream, bu konuda sana yardımcı olacak! Bitki özleri içeren formülüyle bu el kremi, zengin kadifemsi dokusu ile uzun süreli nem sağlar.

Cildin Daima Nemli Olsun!

Yüzün, dudakların ve ellerin için ekstra koruma sağlamanın yanı sıra tüm cildini yoğun şekilde nemlendirmen gerekiyor. Bu nedenle valizine, cildine uygun yüz ve vücut nemlendiricilerini eklemeyi unutmazsın değil mi? 

← Öncesi Sonrası →