2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Kaşık Masajı Nedir, Nasıl Uygulanır? | Kiehl's Blog

September 23, 2021

Daha sağlıklı, dinamik ve genç hissetmek istersen egzersizin yanı sıra yapman gereken şeylerden biri de cildine iyi bakmak olarak ifade edilebilir. Bunun için en etkili yöntemlerden biri de masajdır. Yüzüne uygulayacağın masajın cildin için birçok faydası var. Özellikle Asya’da kadınların sık sık uyguladığı kaşık masajı cilt üzerinde tahmin edemeyeceğin kadar etkili.

Kaşık Masajı Nedir?

Cilt masajı teknikleri, uzun yıllardır ciltteki koyu halkalar ve elastikiyet kaybı şeklinde gözlenen erken yaşlanma belirtilerini azaltmanın ve önlemenin etkili yöntemlerinden biri olarak kabul edilir. Çin’de uygulanan şekliyle kaşık masajı, iki Çin kaşığının çekilmesi ve çeşitli anahtar noktalara baskı uygulanmasıyla yapılan bir tür cilt masajdır. Önceleri sadece Asya'da kullanılan teknik, bugün dünyanın her yerinde uygulanır. Cilde orta derecede basınç uygulanarak gerçekleştirilen ve oldukça etkili sonuçlar verdiği gözlenen kaşık masajını sen de kolaylıkla uygulayabilir ve yaşlanma belirtilerinden kurtulabilirsin.

Kaşık Masajı Hazırlığı Nasıl Yapılır?

Günde sadece on dakikanı alan kaşık masajı tekniğini uygulaması çok kolaydır. Uygulama için sadece birkaç kaşık, bir bardak buzlu su, sıcak zeytinyağı, keten tohumu yağı veya ayçiçek yağını hazır bulundurman gerekir. Öncelikle mutlaka kaşıklarını dezenfekte etmelisin. Bunun için biraz alkolde bekletmen yeterli olur. Dezenfekte işleminin ardından kaşıkları  buzlu suyun içine koymalısın. Bu işlemler gerçekleşirken sen de makyajını çıkarabilir ve cildini her zaman yaptığın gibi temizleyip nemlendirici kremini sürebilirsin. Artık masaja hazırsın.

Kaşık Masajı Yüze Nasıl Uygulanır?

İşe kaşıkları göz kapaklarının üstüne yerleştirip orada 15 saniye kadar bekleterek başlayabilirsin. Hafif basınç uygulayarak gerçekleştireceğin bu işlemi beş kez tekrarlamalı ve kaşıklar ısındıkça yenileriyle değiştirmelisin. Aynı işlemi yine soğuk kaşık kullanarak göz altlarına uyguladığında gözlerindeki şişlik ve koyu halkaların görünümünden de kurtulabilirsin.

Kaşık masajını gözlerine uyguladıktan sonra kaşıkları hafif ısıtılmış zeytinyağında birkaç dakika beklet. Şimdi yüzünün ana çizgilerine masaj uygulamaya hazırsın. Kaşıkların yüzünü yakmayacak bir sıcaklıkta olduğuna emin olduktan sonra, sırt kısımlarını burnun boyunca ve burnundan yanaklarına doğru orta şiddette basınç uygulayarak 5-10 defa çekebilirsin. Uygulamaya aynı şekilde dudak çevrenden yanaklarına, çenenden yanaklarına, kaşlarının ortasından alın çevrene ve göz çevrene, boynundan çenene doğru olmak üzere yer çekiminin zıt yönünde devam edebilirsin. Tabii bu sırada kaşığını sürekli ılık zeytinyağına batırmayı unutmamalısın.

Masajı tamamladıktan sonra cildinin yağı emmesi için beş dakika kadar bekleyebilir ve yüzünü yıkayarak masajı sonlandırabilirsin.

Kaşık Masajının Etkilerini Daha Uzun Ömürlü Hâle Getirmek İçin Neler Yapabilirsin?

Powerful-Strength Line Reducing & Dark Circle-Diminishing Vitamin C Eye Serum kullanabilirsin. Yüze yapılan kaşık masajı yanında düzenli olarak kullanılan serum, göz çevresindeki çizgileri ve kaz ayağı görünümünü azaltır. Göz çevresini aydınlatmaya yardımcı olan ürünle cildin daha canlı bir görünüm kazanır.

Cactus Flower & “Tibetan Ginseng” Hydrating Mist de masaj sonrası kullanabileceğin ürünler arasında yer alır. Ürün bir çöl bitkisi olan kaktüs çiçeği ve Tibet Ginsengi’nin kombinasyonuyla hazırlanır ve yüzüne pürüzsüz ve ferah bir his verir.

Kaşık Masajının Faydaları Nelerdir?

Evde sadece 10-12 dakikada uygulanabilen kaşık masajı cildinin sağlıklı görünümünde gelişmeye ve korumaya katkıda bulunur..

Kaşık masajının diğer bir faydası, cildinin elastikiyetini artırması, kırışıkların görünümünün büyük ölçüde önlemesi ve azaltmasıdır. Evde kolaylıkla uygulayabileceğin bir tekniktir. Uygulamaya başladığın ilk günden itibaren tekniğin etkisini hissedebilir, düzenli olarak uygulaman halinde gözler görülür sonuçlar elde edebilirsin.

← Öncesi Sonrası →