2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Kakao Yağının Cilde Faydalarını Biliyor Musunuz?

August 23, 2020

 Kakao yağının cilde faydaları konulu dosyamızı açıyoruz! Sen de neme doymuş bir cilde sahip olmak istiyorsan, önerilerimiz senin için geliyor! 

Çikolatanın çekici ve benzersiz tadına karşı koyamadığını biliyoruz. Peki, çikolata yapımında kullanılan kakao yağının, aynı zamanda cildinde de harikalar yarattığını söylesek? Evet, bunu daha önce de sıkça duymuş olduğunu tahmin edebiliyoruz. Fakat biz, konuyu biraz daha detaylı şekilde ele alalım dedik ve senin için karşı konulmaz öneriler hazırladık. Peki, öncesinde kakao yağı hakkında biraz daha bilgi sahibi olmaya ne dersin? 

Kakao ve Kakao Yağı Nedir?

Anavatanı Orta Amerika olan kakao bitkisi, günümüzde tropik iklime sahip tüm ülkelerde yetiştirilebiliyor. Kakao meyvesinin badem biçimindeki çekirdekleri, tıpkı kahve gibi öğütülerek kakao tozu elde ediliyor. Ancak kakao çekirdekleri, yağlı bir yapıya sahip olması açısından kahveye göre farklılıklar içeriyor.

Kakao, çekirdeklerinden elde edilen yağı sayesinde hem içecek hem de yiyecek yapımında değerlendirilebiliyor. Katı ve oldukça sert bir yapıda olan saf kakao yağı, verimli etkileri sayesinde sadece besin olarak değil, cilt bakımında da en sık tercih edilen içerikler arasında yer alıyor. 

Kakao Yağında Hangi İçerikler Yer Alıyor?

Yağ asitleri bakımından oldukça zengin ve besleyici özelliklere sahip olan kakao yağı, içerdiği zengin bileşenlerle hem yoğun bir enerji kaynağı hem de oldukça faydalı bir cilt bakım içeriği olarak karşımıza çıkıyor. Kakao yağı hakkında verdiğimiz tüm bu faydalı bilgilerden sonra, cilde sağladığı faydalara geçmek için biz de sabırsızlanıyoruz doğrusu… Öyleyse devam edelim!

Kakao Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

1) Cilde yoğun şekilde nem ve ışıltı kazandırabiliyor.

2) Ciltteki leke görünümünün azalmasına yardımcı olabiliyor.

3) İnce çizgi görünümünün ve kırışık görünümünün azalmasını sağlamaya yardımcı olabiliyor.

4) Yaz aylarında bronzluğun sağlanması ve korunmasında etkili olabiliyor.

Kakao Yağı İçeren Ürünler ile Cildini Şımart

Kakao yağı faydaları saymakla bitmeyen bir içerik olsa da doğrudan kullanımda cilde olumsuz etki edebiliyor. Bu nedenle kakao yağını direkt kullanmak yerine, kakao yağı içeren ürünleri kullanmanı tavsiye ediyoruz.

Üstelik cildinle uyumlu olacak şekilde formüle edilen bu ürünler, farklı formülleri ile cildinin neme doymasını sağlıyor. Özellikle nemsiz bir cilde sahipsen, Creme de Corps zengin içerikli vücut nemlendiricisini denemek için daha fazla geç kalmamanı öneriyoruz. Kiehl'sa özgü içeriklerle zenginleştirilen bu nemlendirici, cildini yoğun bir şekilde nemlendirerek ipeksi bir görünüme kavuşturuyor. Ayrıca beta karoten, susam yağı ve zeytinden elde edilen skualan içeren formülü ile de zengin bir bakım sunuyor.

İpucu: Nem İhtiyacı olan Ciltler için Çok Daha Fazlası!

Nemlendiricinin etkisini çok daha fazla artırmayı istersin değil mi? Öyleyse cildi nazik ve etkili bir şekilde temizlerken cilde yumuşaklık sağlayan Musk Shower Gel tam sana göre! Kiehl’sın klasik formülü Original Musk Oil’den ilham alan bu köpükçe zengin banyo ve duş jeli, cildini yumuşatırken harika bir koku bırakıyor. 

← Öncesi Sonrası →