FAVORİ NEM İKİLİSİ KISA SÜRELİĞİNE 759!

Kafeinin Cilde Faydaları Nelerdir?

Nisan 05, 2020

Kafein, zihne olduğu kadar cilde de birçok fayda sağlıyor. Biz de bu yazımızda senin için kahvenin cilde faydalarını detaylandırdık.

Verdiği enerji ve yoğun lezzetiyle kahve, hayatımızda yeri doldurulamaz bir öneme sahip. Öyle ki sabahları güne kahve ile başlarken, gün içinde de keyif molalarımızı onunla taçlandırıyoruz. Ancak bu mucize meyvenin çekirdekleri; içerdiği kafein sayesinde sadece zihni değil, cildin görünümünü de canlandırıyor.

Kafeinin Cilde Faydaları

20-04/05/screenshot_1-1586092525.webp

  • Göz çevresindeki koyu halka görünümünün azalmasını sağlıyor.
  • Yorgun görünen cilde enerji vererek görünümün canlandırıyor. 
  • UV ışınlarına karşı koruma sağlıyor.
  • Peeling olarak kullanıldığında cildin yüzeyindeki ölü deriden arınmasını sağlıyor.
  • Cildin sıkılaşmasına yardımcı oluyor.

Kafein İçeren Ürünlerle Yorgun Görünüme Elveda

20-04/05/screenshot_2-1586092614.webp

Uykusuz günlerinde kafeinin, gözlerini nasıl da açtığını hatırlatmamıza gerek olmadığını düşünüyoruz. Ancak bu bileşenin, cildinin tümüyle birlikte göz çevren için de benzersiz bir enerji kaynağı olduğunu söylememiz gerekiyor. Bu içeriğe sahip göz kremleri, göz çevrendeki şişkinlik görünümünün giderilmesine yardımcı oluyor.

Ancak göz kremin bir yandan göz çevreni nemlendirip şişkinlik görünümünü azaltırken, diğer yandan cildindeki ince çizgi ve kırışıklık görünümü azaltsa ne hoş olurdu değil mi? Bunun için formülünde kafeinin yanı sıra kırışıklık görünümünü azaltan içeriklere sahip bir ürün kullanabilirsin.Powerful Wrinkle Reducing Eye Cream, işte tam da bu ihtiyacını karşılıyor.

Bonus!

20-04/05/screenshot_3-1586092681.webp

Neden erkeklere özel bakım ürünleri üretildiğini daha önce hiç düşünmüş müydün? Çünkü erkeklerin cildi, üretilen hormonlardan dolayı kadın cildine göre yapısal farklılıklar barındırıyor. Bu farklılıklardan en öne çıkanı, erkeklerin daha kalın bir cilt dokusuna sahip olması. Hatta erkekler biraz da bu nedenle kadınlara göre daha az üşüyor.

Biz de bir değişiklik yapıp sözün buradan sonrasında hitabımızı, beylere yöneltelim dedik.

Kendin için Doğru Bakımı Seç

20-04/05/screenshot_4-1586092769.webp

Göz çevrendeki koyu halka ve torba görünümünden şikayetçiysen, yukarıda bahsettiğimiz nedenlerden dolayı, erkeklere özel göz çevresi bakım ürünlerini tercih etmen daha etkili çözüm sunacaktır. Bu konuda bizim sana tavsiyemiz ise Kiehl’sın erkek cilt bakımına özel ürünüFacial Fuel Eye Fuel… Formülünde kafein bulunan bu ürün, düzenli kullanımla göz çevresinin görünümünde gelişme sağlıyor.

Cildini Arındırmanın En Enerjik Haliyle Tanış

20-04/05/screenshot_5-1586092857.webp

Cildinin kalın dokusu, haliyle sebum üretimi ve cildindeki ölü yüzey hücrelerinde de kendini gösteriyor. Üstelik sakallarını da göz ardı edemeyiz. Dolayısıyla cildinin görünümünü kafein içeren formül ile  canlandırırken etkili bir şekilde arındıran, aynı zamanda sakallarını yumuşatan bir peeling önerimiz var:Facial Fuel Energizing Scrub.

Kayısı çekirdeklerinden elde edilen küçük partiküller içeren arındırıcı, cildinin pürüzsüz ve enerjik bir görünüme sahip olmasını sağlıyor. Haftada iki veya üç kez kullanabileceğin bu ürün, cildini yoğun şekilde temizlerken tıraşa bağlı tahrişlere de çözüm sunuyor.

Kahve, Gününün Her Anına Eşlik Etsin

20-04/05/screenshot_6-1586092903.webp

Peeling’den bahsetmişken haftanın her günü kullanabileceğin bir temizleyiciyi de unutmadık. Tahmin edebileceğin üzere, günlük temizleyici ürün tavsiyemizi de kafeinden yana kullanacağız.Facial Fuel Energizing Face Wash,i kafeinin yanı sıra turunçgil özleri de içeren formülü ile cildinin görünümünü canlandırıyor. Bu yüz yıkama jeli ile cildin çevresel faktörlere ve strese karşı cildine direnç kazanırken sağlıkla ışıldıyor. Üstelik mentol içeren formülü sayesinde ekstra ferahlık sağlaması da cabası.

Saç ve Vücut Temizliğine Enerji Kat

20-04/05/screenshot_7.webp

Kafeinin benzersiz etkisini sadece yüzünde değil, tüm vücudunda hissetmek istersin değil mi? Eh, zaten kahveyi de bunun için içiyorsun. Peki, bu etkiyi aynı zamanda tepeden tırnağa ferahlatıcı bir duş keyfine de dönüştürmek kulağa hoş gelmiyor mu? Öyleyse seniBody Fuel All-In-One Energizing Wash ile tanıştıralım. Hem duş jeli hem şampuan olarak kullanabileceğin bu ürün cilt ve saç derini temizlerken, kafein içeren formülü sayesinde duş keyfini canlandırıcı bir küre dönüştürüyor.

← Öncesi Sonrası →