2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Kafein Tüketimi: Artıları ve Eksileri

March 21, 2021

Günlük yaşamın vazgeçilmez bir parçası olan ve en güzel sohbetlerin eşlikçilerinden kahve, kafein içeren ve en çok tüketilen alkaloidlerdendir. Çikolata, siyah çay, kahve, kola, enerji içeceği gibi içecek ve besinlerin içerisinde de bulunan kafeinin doğru ölçüde tüketilmesi büyük önem taşır. Hem olumsuz hem de olumlu etkileri bulunan kafein ile hazırlanan bakım ürünlerine rastlamak da mümkün. Özellikle erkek kullanıcılar için kafein içeren cilt bakımı serisi ve etkilerine göz atabilir, kafeinin harikalarını keşfedebilirsin. 

Kafein Yararları: Odaklan, Hızlan, Performansını Yükselt

A picture containing text, table, desk

Description automatically generated

  • Kafeinin karaciğer üzerinde temizleyici ve arındırıcı bir etki gösterdiği düşünülmektedir.
  • Kafein antioksidanlar içermektedir.
  • Kafein, beyin performans kapasitesini yükselterek odaklanma ve yaratıcılık konusunda başarıyı artırmaya yardımcı olması ile bilinir.
  • Hem olumlu hem de olumsuz yanları olan kafein Kiehl's erkek cilt bakım ürünlerinde yer alan ve bu alanda harikalar yaratan maddelerden... Kafein içeren Kiehl's formülleri, göz çevresi bakım konusunda da etkin bir performans göstererir. 
  • Sabah saatlerinde içeceğin bir fincan kahve ile uykunun daha kolay açılmasını sağlayabilir, uykusuz kaldığın günlerde vücudunu ölçülü dozda kafein ile dinç hissettirmeye yardımcı olabilirsin.

A picture containing indoor

Description automatically generated

  • Spor öncesinde ve sonrasında da kafein tüketerek vücuduna destek olabilirsin.

Kafeinin cilt üzerindeki etkilerini keşfetmek için haftada bir gün peeling yapman da çok önemli... Erkekler için peeling ürünleri arasında yer alan Facial Fuel Energizing Scrub, yüzündeki kalıntıların temizlenmesine yardımcı olur. Kafein içeren formülü ile cilde tazelenmiş bir görünüm sunar. Sen de Kiehl'sIn kafein harikasını değerlendirerek cildini yeniden yapılandırabilirsin. 

Text

Description automatically generated

Kafein Zararları: Fiziksel ve Ruhsal Etkiler

A picture containing person, person

Description automatically generated

  • Kafeinin fazla tüketimi kalp üzerinde olumsuz etkiler yaratabilir. Aşırı tüketim sonucunda kalp çarpıntılarında artış, hızlı kalp atışı problemleri gibi etkiler görülebilir. 
  • Fazla kafein tüketimi gün içerisinde baş ağrılarına sebep olabilir. 
  • Sindirim sistemi problemleri ülseri gibi mide problemleri yaşamana neden olabilir. 
  • Yoğun tüketiminde huzursuzluk ve sinirlilik gibi etkileri de olan kafein, depresyon oluşumuna zemin hazırlayabilir. 

Kafeinin Cilde Faydaları ile Tanış

Erkek bakım ürünleri arasında bulunan Kiehl's erkekler için yüz yıkama jeli, cildine taze bir görünüm sağlar. Kafein, vitamin ve turunçgil özleri içeren yüz temizleme jeli, cildini tıraşa hazırlamana yardımcı olur. Göz altı bakımı da cilt bakımının olmazsa olmazlarından... Erkek göz altı bakım konusunda etkili ürünlerden biri olan Facial Fuel Eye Fuel ürünü, koyu halka ve göz altı torbalarının görünümünü azaltarak kafein ve B3 vitamini içeren formülü ile nemlendirme performansı gösterir.

← Öncesi Sonrası →