FAVORİ NEM İKİLİSİ KISA SÜRELİĞİNE 759!

Kadife Gibi Bir Vücut İçin Kuru Fırçalama Tekniği

Mayıs 24, 2019

 

Vücudumuzun da tıpkı saçlarımız ve dişlerimiz gibi fırçalanmaya ihtiyaç duyduğunu biliyor muydunuz?

 

Son zamanların popüler bakımı kuru fırçalama tekniğini senin için araştırdık. Yaza pürüzsüz bir vücut ile girmeni sağlayacak kuru fırçalama tekniği ile henüz tanışmadıysan bu yazımız sana ilham olacak! Kolay ve zahmetsiz bir bakım türü olan kuru fırçalama tekniği, düzenli uygulamalar sonucu gözle görülür sonuçlar elde etmeni sağlıyor. Sadece 5 dakikanı alacak bu bakım ile cildini pürüzsüz ve kadifemsi bir görünüme kavuşturmak oldukça basit. Üstelik sana kendini de iyi hissettirecek bu bakım, diğer bakım türlerine kıyasla oldukça da masrafsız.

 

Pratik ve son derece basit bir teknik olan kuru fırçalama ile cilt görünümünü eskisinden nasıl daha iyi hale getirebileceğini öğrenmek için uygulama adımlarımızı dikkatlice okumanı öneriyoruz.

 

  

Kuru Fırçalama Tekniği Nasıl Uygulanır?

Şimdi adım adım kuru fırçalama tekniğinin inceliklerini sıralamaya başlıyoruz.

 

1. Adım: Fırça Seçimi

Öncelikle vücudunun her yerine uzanabilmek için uzun saplı, sağlam bir doğal kıl fırça edinmelisin. Başlangıç için kılları yumuşak olan bir fırçayı tercih edebilirsin. Zamanla kılları daha sert olan bir fırçaya geçebilirsin

2. Adım: Kuru fırçalama ne zaman yapılmalı?

Uzmanlar, kuru fırçalamanın sabahları duştan önce yapılmasını öneriyorlar. Sen de hafta içerisinde sabah saatlerinde yapacağın duş rutinine kuru fırçalamayı ekleyerek sağlıklı bir cilt için günün ilk adımını atabilirsin.

3.  Adım: Uygulama

Vücudun için faydalı bir bakım tekniği olan kuru fırçalama uygulamasına ayak ve ellerinden başlayabilirsin. Fırçana herhangi bir şey sürmeden fırçalamaya başlayabileceğin gibi üzerine hafif bir yağ veya losyon koyarak da bakımını gerçekleştirebilirsin.

 

Ayaklardan başladığın fırçalamaya vücudun merkezine doğru dairesel hareketler ile devam edebilirsin. Fırçalama tekniği genelde aşağıdan yukarıya doğru, küçük vuruşlar ve dairesel hareketler şeklinde olmalıdır. Derinin her bölümünü kalp ve göğüs bölgesine doğru 10 kere fırçalamak yeterli olacaktır. Çok sert bir şekilde bastırmamaya, vücudunu tahriş etmemeye özen göstermeli ve mutlaka fırçalamadan sonra duşa girip, duş sonrası da doğal bir vücut losyonu ile cildini yumuşatmalısın.

 

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-05/24/15875695_686210298228432_8728349727113871360_n.webp

 

Kuru Fırçalamanın Yararları

Vücut bakımında sıklıkla adı geçen kuru fırçalama tekniğini bakım rutinine dahil etmek için harika sebeplerimiz var. Faydaları saymakla bitmeyecek kuru fırçalama tekniğinin başlıca yararları ise şöyle:

 

  • Ölü deriyi temizler.

Cilt için oldukça faydalı olan kuru fırçalama, adeta doğal peeling etkisi ile vücudundaki ölü derilerden kurtulmanı sağlar. Pul pul dökülen deriler ve ölü cilt hücreleri vücudunun rahatlamasına yardımcı olur.

 

  • Lenfatik sistemi uyarır.

Vücudun bağışıklık sisteminin önemli bir parçası olan lenf sistemini de uyaran kuru fırçalama tekniği vücuttaki toksinleri atmayı sağlar. Cildin düzenli fırçalanması vücuttaki lenf akışını uyaracak ve vücut doğal olarak kendi detoksunu yapmaya başlayacaktır.

 

  • Selülit azaltır.

Cildi daha yumuşak ve pürüzsüz yapan kuru fırçalama tekniğinin düzenli uygulamalar sonrası selülit oluşumunu da azalttığı gözlemlenmiştir.

 

  •  Gözenekleri açar.

Ciltte hapsolan yağı ve kiri temizleyen kuru fırçalama, gözeneklerin açılmasına yardımcı olur. Böylece cildimiz daha kolay nefes alır. Son olarak kan akışını hızlandırarak enerjini de artıran bu teknik, evde kendi kendine kolayca uygulayabileceğin stres giderici bir bakım olarak da bizim gönlümüzde şimdiden taht kurdu diyebiliriz.

← Öncesi Sonrası →