2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Işıltılı ve Aydınlık Bir Cilt İçin Yapmanız Gerekenler

November 04, 2020

Işıltılı cilde sahip olmak için  düzenli bir bakım periyoduna uymak gerekir. Kötü beslenme, düzensiz uyku, zararlı alışkanlıklar ve diğer sebepler cildinin ışıltısını kaybetmesine, matlaşmasına ve solgun bir görünüme sahip olmasına neden olabilir. Peki cildinin daha güzel görünmesi için neler yapabilirsin? Daha aydınlık bir cilt için yapman ve yapmaman gerekenleri bilmek ister misin? Senin için hazırlanan cilt bakım uyarılarını ve püf noktalarını dikkate alarak daha ışıltılı bir cilt elde edebilirsin. Hemen detayları inceleyerek bakım işlemlerine başlayabilirsin. 

Beslenme ve Uyku Düzenini İncele!

 • Beslenme düzeni cildi etkileyen en önemli etkenlerdendir. Bol su tüketimi ve yiyeceklerden alınan vitamin ve mineraller cildin ışıltılı görünmesine yardımcı olabilir. 

 • Geç uyuma alışkanlığı ya da düzensiz uyku saatleri cildinin görünümünü yenilemesini geciktirebilir. Bu nedenle düzenli ve yeterli bir uyku süreci yaşamaya dikkat etmende fayda bulunur.
 • Aydınlık bir cilde sahip olmak için yapılması gerekenler arasında egzersiz de ilk sıralarda yer alabilir. 
 • Cildini düzenli olarak her gün bakım işlemlerinden geçirmeli, cilt tipine uygun olan ürünlerle desteklemelisin. Cilt tipleri normal, kuru, karma ve yağlı cilt tipleri olarak sınıflandırılabilir. Eğer kuru bir cilt tipine sahipsen yoğun nemlendirme etkili bakım serilerini kullanabilir, yüz yıkama jeli, tonik, serum ve nemlendirici krem dörtlüsünü her gün uygulayabilirsin.

 • Arındırıcı peeling etkili ürünler ve yüz maskeleri kullanarak haftada en az bir gün cildini arındırmalısın. Özellikle yoğun makyaj yapan biriysen gözeneklerinin iyice arındığından emin olmak için haftada iki gün peeling uygulaması yapabilirsin. 
 • Aydınlık cilt görünümü için ciltteki leke görünümünü azaltıcı ürünler kullanabilirsin. İstersen cilt tonu eşitlenmiş görünüm sağlayan ürünlere yönelebilir, cildinin matlaşmasını ve solgun görünmesine meydan okuyabilirsin. 
 • Cildini uygun biçimde temizledikten sonra ışıltı veren nemlendirici Pure Vitality Skin Renewing Cream ürünüyle etkili şekilde nemlendirebilirsin. Eğer solgun ve matlaşmış bir ciltten şikayetçiysen anında ışıltı veren yüz nemlendiricisi Glow Formula Skin Hydrator bakımını tercih edebilirsin.

Işıltılı Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler

 • Stres cilde en çok zarar veren etkenlerdendir. Stresten kurtulmak için meditasyon türü egzersizler yapabilirsin. Yoga, nefes egzersizleri, esneme egzersizleri gibi egzersizler stresten uzaklaşmanı sağlayabilir ve cildini korumaya yardımcı olabilir.
 • Makyajla uyuma alışkanlığın varsa bu alışkanlıktan hemen kurtulmalısın. Makyajla bir gün bile uyumamaya özen göstermelisin. 
 • Güneş koruyucu kullanmadan dışarı çıkmamalısın. Yalnızca yaz mevsiminde değil, diğer mevsimlerde de güneş koruyucu ürünler kullanmaya özen göstermelisin.

 • Tüm bunlara ek olarak haftada bir gün Kiehl's Turmeric & Cranberry Seed Energizing Radiance Masque yüz maskesi yapabilir, cildine daha aydınlık bir görünüm kazandırabilirsin.

Kiehl's Işıltı Cilt Serisini Keşfet

Aydınlık cilde sahip olmak, Kiehl's'in profesyonel cilt bakım ürünleriyle oldukça kolay... Nar özü ve ışıltı veren mineraller içeren Glow Formula Skin Hydrator yüz nemlendiricisi… Cildine gündüz yaptığın bakımların dışında Nightly Refining Micro-Peel Concentrate gece serumu uygulaması yapabilirsin. Serum sayesinde gece gerçekleşen cilt görünümünün yenilenme işlemini destekleyebilirsin. Gece serumu dışında günlük bakım rutinini uyguladıktan sonra Daily Reviving Concentrate gündüz bakım yağı ürününü kullanabilir, daha aydınlık ve ışıltılı bir cilde sahip olabilirsin.

← Öncesi Sonrası →