Cildini Sonbaharda Nem İle Güçlendir! Her 100 Tl Alışverişte +1 Seyahat Boy Hediye!

İlkbahar Güneşine Dikkat!

Kasım 04, 2020

Bunaltıcı sıcaklara ya da dondurucu soğuklara maruz kalmadan keyifle vakit geçirebileceğimiz ilkbahar ayları geldi bile! Yaz ve kış tutkunları aralarında bir türlü anlaşamasalar da, ilkbaharın harika bir mevsim olduğu hakkında herkes hemfikir. Ancak nasıl kış aylarında cildini kuruluk hissine karşı korumaya özen gösteriyor, yaz aylarında ise güneş kremi kullanıyorsan; bahar aylarında da cildin için alman gereken bazı önlemler var. Çünkü güneşin UV ışınlarının istenmeyen etkileri, yalnızca yaz aylarında geçerli değil. Aksine, kış boyunca düşük seyreden UV indeksi nedeniyle hassaslaşabilen cildin, ilkbaharda güneş ışınlarına karşı oldukça savunmasız.

Üstelik bu ışınlara maruz kalmak için dışarı çıkman da şart değil. Camdan geçerek pencere kenarında olduğunda bile cildine ulaşabilen UVA ışınları, cildinde güneş kaynaklı leke görünümü oluşumuna neden olabilir. Bu nedenle güneşten korunma için aldığın önlemler, bu süreçte de geçerli olmalı. Dilersen, bu dönemde kullanabileceğin güneş koruma etkili ürünleri ve etkili bakım ipuçlarını birlikte keşfedelim!

Cilt Yapısına Uygun Güneş Koruması

Ozon tabakasının her geçen gün inceldiğini zaten biliyorsun. Üstelik bahar aylarında havadaki yoğunluğun ince olması, güneş ışınlarının cildine daha dik bir açıyla temas etmesine yol açabilir. Tüm bu faktörler, etkili bir güneş korumasını da mecburi kılar. Fakat elbette seçtiğin güneş koruyucu ürünlerin cilt tipine uygun olması ve cildinin ihtiyaçlarına hitap etmesi de büyük önem taşır. 

Yağlı bir cilt tipine sahipsen, tercihin komedojenik olmayan ürünler ve güneş koruyuculardan yana olmalı. Kiehl's Ultra Light Daily UV Defense Aqua Gel, yağlı ciltler için hazırlanan ve komedojenik olmayan özel bir formüle sahiptir. Jel yapıdaki bu güneş koruyucu yüz kremi, SPF 50 PA+++ koruması içerir. Cildine güneş ışınlarının istenmeyen etkilerine karşı yüksek koruma desteği sağlarken cildinde yağlı bir his bırakmaz.

Güneş Işınlarına Karşı Etkili Koruma

İstenilen cilt görünümüne kavuşmanın temel anahtarı, cildine ihtiyaç duyduğu nem ve koruma desteğini sağlamaktır. Cildini güneş ışınlarının yanı sıra, çevresel kirliliğe karşı da korumaya özen göstermelisin. Ayrıca seçtiğin güneş koruyucuların nemlendirici etkiye sahip olması, cildine ihtiyaç duyduğu nemi kazandırarak daha etkili bir koruma sağlar. 

Kiehl's Activated Sun Protector™ SPF50 Water-Light Lotion, hassas ciltler de dahil olmak üzere tüm cilt tiplerine uygun bir güneş koruma losyonudur. Hem yüzüne hem de vücuduna gönül rahatlığıyla uygulayabileceğin bu losyonun 50 SPF güneş koruması ile cildini güneşe karşı zahmetsizce koruyabilirsin. Üstelik bu ürünün E vitamini içeren formülü, cildine nem desteği sağlar. Sen de cildini korumanın tadını doyasıya çıkarabilirsin! 

Kiehl's Güneş Koruma Desteği Her Zaman Yanında

Cildini güneş ışınlarına karşı korurken çevresel faktörlere de karşı korumaya yardımcı bir ürün arıyorsan, Kiehl's Ultra Light Daily UV Defense Sunscreen SPF 50 PA++++ ile mutlaka tanışmalısın! İleri UVA ve UVB teknolojisiyle hazırlanan hafif yapılı bu ürün, kolayca emilen bir yapıya sahiptir. 50 SPF güneş koruma etkisi ile UVA ve UVB ışınlarına karşı koruma sağlar. Kiehl's güneş koruma desteği sunan ürünler ile ilkbahar güneşinin tadını dilediğince çıkarabilir, savunmasız kalan cildini güneşe karşı rahatlıkla koruyabilirsin! 

← Öncesi Sonrası →