Cildini Sonbaharda Nem İle Güçlendir! Her 100 Tl Alışverişte +1 Seyahat Boy Hediye!

Hyalüronik Asit Nedir?

Ağustos 23, 2020

 Son zamanların gözde cilt bakım içeriklerinden olan hyalüronik asidi yakından tanımaya hazır mısın? 

Cilt bakımında her geçen gün artan gelişmeler, yeni içeriklerin buluşu ve kullanımını da beraberinde getiriyor. Doğal kaynaklı içeriklerin yanı sıra bazı asitler de son zamanlarda cilt bakım uzmanlarının yeni keşifleri arasında gösteriliyor. İşte bunlardan biri olan “hyalüronik asit” konusunu da senin için araştıralım istedik. Ve tabii ki bu esnada Kiehl’sın içerisinde hyalüronik asit bulunan birbirinden özel formüllerini de yakından incelemeyi ihmal etmedik. Sen de bu mucize içeriği merak ediyorsan, bizimle kal. Hyalüronik asidi daha yakından beraber inceleyelim.

Hyalüronik Asit Ne İşe Yarar?

Hyalüronik asidin işlevlerinden bahsetmeden evvel, ne olduğu konusuna açıklık getirelim istiyoruz. Hyalüronik asit, vücudumuzda doğal olarak bulunan hızlandıran bir bileşendir. Bu bileşen, cildin nemlendirilmesinin yanı sıra yumuşak ve sağlıklı görünmesine yardımcı olabilen bir su tutucudur. Ayrıca kendi ağırlığının bin katına kadar su tutabilme kapasitesine sahip olan hyalüronik asit;

  • Nemsiz cilt görünümünü ortadan kaldırmaya yardımcı olabiliyor,
  • Cildin elastikiyetini artırarak ince çizgi ve kırışıklık görünümünü azaltabiliyor,
  • Ciltteki pürüzlerin giderilmesine katkı sağlayabiliyor.

Hyalüronik Asit Neden Dışarıdan Takviye Olarak Alınır?

Hyalüronik asit, eklemlerimizin arasında, gözlerimizde, saç tellerimizde bol miktarda bulunuyor. Ancak yaşın ilerlemesi ile birlikte ne yazık ki hyalüronik asit üretimi, vücutta yeterli miktarda gerçekleşmeyebiliyor. Böylece gerekli nemi sağlayamayan cilt, elastikiyetini kaybedebiliyor ve kırışık bir cilt görünümü ortaya çıkabiliyor. Dışarıdan takviyenin önemi ise işte tam da burada devreye giriyor.

Eğer ki sen de cildini korumaya, onun canlı görünümünü yitirmesine engel olmaya ve daha genç bir görünüme kavuşturmaya yardımcı olmak istiyorsan, içerisinde hyalüronik asit barındıran ürünler kullanabilirsin. O halde Kiehl’sın en özel hyalüronik asit içeren ürünlerine gel şimdi birlikte göz atalım!

Cildini Nem Bombardımanına Hazırla!

Maskeler, cilt bakım rutinlerimizin en önemli parçalarından biri. Ve biliyoruz ki Kiehl’s maskelerine bayılıyorsun. Cilt yapına ve ihtiyacına göre seçerek kullandığın onlarca Kiehl’s maske çeşitlerine, bir yenisini eklemeye ne dersin? Cevabın evet ise, seni Kiehl’sın hyalüronik asit içeren Ultra Facial Overnight Hydrating Masque’ı ile tanıştıralım!

Cildin su rezervlerini dolduran bu nem maskesini yatmadan evvel cildine uygulamalısın. İddia ediyoruz ürünün cildindeki nem dengesini korurken, sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşturduğunu gördüğünde ondan vazgeçemeyeceksin! En iyi etki için ise maskeyi geceleri uygulayıp, ciltte 10 dakika beklettikten sonra fazla olan kısmını alıp ince bir tabaka halinde kalan kısmının gece boyunca cildinin su rezervlerini doldurmasına izin verebilirsin. Haftada 1-2 gece ve neme ihtiyaç duyduğunuz koşullarda tek başına kullanabilirsiniz.

Ve Karşında Süper Akıllı Yaşlanma Karşıtı Bakım Kremi!

Cilt kuruluğu ve yaşlanmaya bağlı olarak cildin zamanla elastikiyetini kaybetmesi gibi etkenler, kırışıklık görünümüne neden olabiliyor. İnce çizgi görünümü zamanla belirginleşip, seni aynalara bakmaktan alıkoyacak kadar rahatsız edici bir hal alabiliyor. İş bu evrelere yaklaşırken ise yaşlanma karşıtı bakım ürünlerinden destek almak gerekir. Peki ama nasıl bir ürün kullanmalısın? Bizce hyalüronik asit içeren bir Kiehl’s yaşlanma karşıtı krem, ihtiyacın olan her şeyi sana sağlayabilir. Öyleyse Super Multi-Corrective Cream ile tanışmanın tam vakti!

Jasmonik ve hyalüronik asit içeren formülü sayesinde bu süper akıllı yaşlanma karşıtı krem, ciltteki sıkılık kaybı, pürüzlü doku, ince çizgi ve kırışık görünümü gibi yaşlanma belirtilerinin görünümüne karşı savaşıyor. 

Küçük bir sır: Bu bakım kreminden daha yüksek oranda etki alabilmek için boyun bölgene de uygulamana yapmanı öneriyoruz.

← Öncesi Sonrası →