2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Hızlı ve Etkili Göz Çevresi Bakımı | Kiehl's Blog

January 31, 2019

Göz çevresi bakımı için herhangi bir başlama yaşı yoktur, yaşınıza ve cildinize en uygun bakım ürünleri ile sağlıklı bir göz çevresine hemen kavuşabilirsiniz.

Yeni tanıştığımız kişilerde öncelikle dikkat ettiğimiz ve kişinin ifadesini yansıtan gözler, aynı zamanda en fazla bakıma ihtiyaç duyan organlarımız arasında yer alır. Özellikle göz çevresi ne kadar sağlıklı ve bakımlı ise siz de kendinizde o derece canlılığı ve dinamikliği hissedersiniz. Göz çevresi bakımı ise, kişinin farkındalığının oluştuğu her yaştan itibaren gerçekleşebilir.

 

Göz Çevresi Kırışıklıklarını Önlemek 

Göz çevresi bakımında en sık rastlanılan sorunlardan biri göz çevresi ve gözaltındaki kırışıklıklardır. Günümüzdeki yoğun ve hızlı yaşamanın bir sonucu olarak daha az uyku, gün içerisinde yeterince su içmemek, güneş ışınlarına fazla maruz kalmak gibi durumlar göz çevresi kırışıklıklarının artmasına ve zamanla yerleşmesine sebep olmaktadır. Bu nedenle öncelikli olarak, hem göz çevresi, hem de beraberinde tüm sağlığımıza iyi gelecek olan birtakım alışkanlıklar edinmek gerekir.

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-01/31/01.jpg

 

Göz Çevresi Kırışıklıkları Nasıl Geçer?

Öncelikli olarak göz çevresi kırışıklığı için sizin üzerinize düşenler:

  1. Sağlıklı ve kaliteli bir uyku uyumaya özen gösterin. Hemen her gün aynı saatte uyumak ve uyanmak hem vücudunuzu, hem de cildinizi düzene sokar, cildinizin kurumasını önler.
  2. Gün içerisinde ortalama 2 litre su içmeye özen gösterin. Özellikle uyandığınızda içeceğiniz bir bardak su, cildinize hayat verecektir. Sık sık su içerek cildinizin nemli kalmasını sağlayın.
  3. Güneşe çıkmadan en az yarım saat önce, yüzünüze mutlaka güneş kremi sürün. Kış mevsiminde dahi olsanız güneş gözlüğünüzü yanınızdan ayırmayın. Unutmayın, dışarıda göz çevrenizi korumanın en iyi yollarından biri güneş gözlüğü kullanmaktır.
  4. Cildinizi, özellikle göz çevrenizi uyumadan önce yumuşak dokulu bir pamukla temizleyin. Göz çevrenizdeki gözeneklerin gece boyunca açık olmasına ve hava almasına izin verin.

Göz Çevresine Gençlik Dokunuşu: Youth Dose Eye Treatment  

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-01/31/02.jpg

 

Siz gün içerisinde yukarıdaki rutinleri oluşturduktan sonra cildiniz için yapmanız gereken bir sonraki adım ise en iyi göz çevresi kırışıklık giderici kremini kullanarak, çözümün daha hızlı gerçekleşmesini sağlamak.

 

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-01/31/03.jpg

Kiehls’in yeni ürünü Youth Dose Eye Treatmentürün içeriğindeki 3 etken madde ile göz çevresinde oluşabilecek farklı sıkıntılar için tek bir çözüm sunuyor.

 

Pro-Retinol: A vitamini türevlerinden biri olan retinol, göz çevresindeki kırışıklıkları en hızlı çözen maddelerden biridir. Ürün içerisinde bulunan pro-retinol göz çevresine elastikiyet kazandırarak kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur.


Vitamin Cg : Bir glikozit olarak bilinen C vitamininin bir formu olan bu madde cilt için bir antioksidan niteliği taşır. Özellikle gözaltının aydınlık görünüm kazanmasında ve cilt dokusunun iyileşmesinde etkilidir.

Üzüm Çekirdeği Özü : Üzüm çekirdeği özü C vitamininden 50 kat daha hızlı antioksidan etkisine sahiptir. Cildin elastikiyet kazanmasında güçlü bir madde olan üzüm çekirdeği özü, özellikle koyu halka görünümünde azalma sağlar ve göz çevresinin parlak görünmesine yardımcı olur.

İnternette satın alacağınız Youth Dose Eye Treatment’ın kullanım videolarını aşağıdaki link üzerinden izleyip doğru şekilde uyguladığınız takdirde göz çevrenizdeki sıkıntılarınızın hızlı bir şekilde geçtiğini göreceksiniz. 

← Öncesi Sonrası →