2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Hindistan Cevizi Yağının Dudak Bakımına Faydalari | Kiehl's Blog

October 29, 2019

Son dönemlerin en önemli ve popüler ürünlerinden biri Hindistan cevizi yağı, trans yağlara göre daha sağlıklı bir yağ asidine sahip olduğundan kullanım alanı da oldukça geniştir.

Cilt bakımından saç bakımına, yemeklerde kullanımından yağ yakımına kadar birçok alanda kendine yer bulmuştur. Tropik bölgelerde yetişen Hindistan cevizinin beyaz bölümünün kurutulması ve soğuk sıkım yöntemiyle sıkılmasıyla elde edilen bir yağ olması sebebiyle oldukça zahmetli ve kıymetli bir yağ haline gelmiştir. Faydaları ise saymakla bitmez. Şimdi Hindistan cevizi yağının kullanımına bir göz atalım.

 

Hindistan Cevizi Yağının Kullanımı

Öncelikle Hindistan cevizi yağı her cilt tipine uygundur. İster kuru ister yağlı cilde sahip olun bu yağı cildinize sürdüğünüzde hem ferahlık verir hem de eşsiz kokusu ile etrafta hemen varlığını hissettirir. Eğer 3-4 ay düzenli kullanırsanız kahverengi cilt lekelerinizin görünümünün azaldığını fark edeceksiniz. Az bir miktar kullanarak yüzünüz dahil tüm cildinize uygulayarak nemlendirme sağlayabilirsiniz. Hatta yüzünüze sürüp 10 dakika bekletip yıkadığınızda maske etkisi yaratabilirsiniz.

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-10/29/hindistan-cevizi-yaginin-kullanimi.jpg

 

Cildimiz ve Saçlarımıza Etkisi

Göz çevresindeki kırışıklar hepimizin korkulu rüyasıdır. Yaşlılık belirtilerinin ilk olarak gözümüze göründüğü kaz ayaklarından türlü şekillerde kurtulmaya çalışırız. İşte Hindistan cevizi burada da imdadımıza yetişiyor. Yatmadan önce göz çevresine sürdüğünüzde hem mevcut kırışıkların görünümünün azalmasına etki edecektir. Hindistan cevizi yağı, saçlarınız için de oldukça faydalı bir yağdır. Kullandığınızda saçınızda yağlı bir etki ve görüntü bırakmaz. Bunun yanı sıra elinizde ısıtarak sıvı hale getirdiğinizde saç uçlarına ve diplerine uygulayıp 10 dakika bekletip ılık suyla duruladığınızda saçınızın yumuşaklığına ve kokusuna hayran kalacaksınız.

 

Dudak Bakımında Güçlü Etki

Soğuk ya da sıcak fark etmez benim dudaklarım kuruyor diyorsanız Hindistan cevizi yağı tam size göre. Sağlıklı görünen ve pürüzsüz dudaklarda yüzünüzdeki gülümsemeyi bile değiştirebilir. Bu sebeple dudaklar kadınlar için çok önemlidir. Dilinizle dudaklarını ıslatma ve ısırma gibi alışkanlıklarınız varsa bunlar dudağın nemini kaybetmesine dolayısıyla kuruyup çatlamasına ve hatta pul pul dökülmesine sebep olur. Kendinize ne kadar özen gösterseniz de dudaklarınız bu haldeyken hoş bir görüntü yakalayamazsınız.

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-10/29/buttermask-for-lips.jpg

Dahası kullandığınız rujlarda düzgün bir zemine uygulanmadığından zamanla dudak üstünde katmanlar oluşur, çatlakların arasına rujlar birikir, kısacası istemediğiniz bir görüntü oluşur. Dudaklarınızın bu kadar çatlamasının birkaç ihtimali olabilir. Ya siz ya da dudaklarınız susuz kalmıştır ya da çok sıcak ve çok soğuk bir ortamda bulunmuş olabilirsiniz. Bu tarz ortamlarda kullandığınız ürünlerle dudaklarınızın pürüzsüz ve sağlıklı görünmesini sağlayabilir, ihtiyacı olan bakımı yapabilirsiniz. Tabi bol su içmek vücudumuzun her daim ihtiyacı. Bol bol su içmeyi hiçbir dönem unutmamalıyız. Gülümserken göz alıcı dudaklara sahip olmak isterseniz sizler için güzelliğinize güzellik katacak ürünleri derledik. İşte o mucizevi Hindistan cevizi yağı ile bir araya gelmiş dudak bakım ürünleri:

 

Buttermask For Lips:

Günün yorgunluğu sadece bedenimize değil dudaklarımıza da etki eder. Renginde solmalar, kurumalar ve çatlamalar meydana gelir. İşte tüm bu kötü etkilerin önüne geçmek için mutlaka bir gece maskesi kullanmalısınız. Yabani mango yağı ve Hindistan cevizi yağının bir araya gelmesiyle oluşan bu maske ile dudaklarınıza bakım yapabilirsiniz. Yabani mango yağı ile dudaklarınızın pürüzsüzleşmesine yardımcı olarak yumuşamasını sağlayıp, Hindistan cevizi yağı ile dudaklarınızı nemlendirebilirsiniz. Yatmadan önce bolca dudaklarınıza uyguladığınızda gece boyunca dudakların nem bariyerini onararak sabah nemli ve sağlıklı görünen dudaklara kavuşmanızı sağlayacaktır.

 

Love Oil For Lips:

Tam ihtiyacınıza göre bir dudak nemlendirici. Öncelikle 5 farklı renk seçeneği olması gün boyu kullanmanız için tasarlanmış. Bulunduğunuz ortama, giydiğiniz kıyafete ya da ten renginize göre en uygun rengi seçip kullanabilirsiniz. İçeriğindeki Hindistan cevizi yağı ile tüm gün dudaklarınız pürüzsüz ve canlı gözükecek. Dudaklarınıza doğal bir ışıltı verecek bu dudak balmını gün boyunca istediğiniz zaman uygulayabilirsiniz.

 

Butterstick Lip Treatment SPF25:

Gün boyu uygulayabileceğiniz farklı renk seçeneklerine sahip bir diğer ürün Butterstick Lip Treatment. Daha kıvamlı yapısı sebebiyle ruj gibi ve mat bir görünüm yakalamak isteyenler için formüle edilmiştir. İçeriğindeki Hindistan cevizi yağı ile nemlendirmeye, limon yağı ile dudaklarınızı korumaya yardımcı olur. Sadece soğuk havalar ve rüzgar dudaklarınızın çatlamasına sebep olmaz.

 

Güneş ışınları ve sıcak havalar da dudaklarımızda bu istemediğimiz kuruma ve çatlamalara sebep olur. Bu sebeple dudak bakımınız ve dudak sağlığınız için ürün seçerken güneş koruma faktörünün olmasına da dikkat etmelisiniz. Yazın kullanacağınız lip balmlar ve rujlarda güneş koruma faktörü olup olmadığını kontrol etmeyi unutmayın. Bu sayede gün boyunca ürünü kullandığınızda güneşin zararlı ışınlarından dudaklarınızı da korumuş olursunuz.

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-10/29/aromali-lip-balm.jpg

 

Aromalı Lip Balm:

Bu ürün 40 yıldan uzun süredir dudaklarımıza bakıyor ve nemlendirerek rahatlamasını sağlıyor. İçeriğindeki vitamin ve Hindistan cevizinin bir araya gelerek oluşturduğu muhteşem formül sayesinde nemlendirir ve dudak bakımınızı yapar. Mükemmel aromaları sayesinde yanınızdan ayıramayacağınız ürünler arasında yer alacak Aromalı lip balmı sayesinde çatlamış ya da kurumuş dudaklarınız nemlenerek rahatlayacak ve korunmasına yardımcı olacak.  Nane ferahlığı, armut, mango ve yabanmersini aromalarından vazgeçemeyeceksiniz.

← Öncesi Sonrası →