2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Hijyenik Maskeler ve Cilt Kusurları

June 14, 2021

Hijyenik maske kullanımı, pandeminin getirdiği en önemli alışkanlıklar arasında yer alır. Peki markette, pazarda, yürüyüşte, kalabalık ortamlarda ve kapalı yerlerde yüzünde kalması gereken hijyenik maske cildi etkiler mi? Hijyenik maske ve cilt kusuru görünümü arasında bir ilişki var mı?

Maskeler Terledikçe Değiştirilmeli

Ağız ve burunla birlikte yüzün büyük bir bölümünü kapatan ve havada olabilecek virüslere karşı belirli bir düzeye kadar koruma sunan maskeler, cildin havasız kalmasına neden olabilir. Ayrıca sıcak günlerde nefes alıp vermeye bağlı olarak maske nemlenebilir. Bu nedenle maskenin yüzünde kalma süresine dikkat etmen gerekir. Uzmanlar hijyenik maskelerin 3 ya da 4 saatte bir değiştirilmesini önerir. Bunun yanında gün içinde terledikçe de maskeni değiştirmeye özen göstermelisin. Ayrıca maske kullandığın bu dönemde de cilt bakımını ihmal etmemelisin. Blue Herbal Spot Treatment ile cildini destekleyebilirsin. Blue Herbal Spot Treatment, bakımlı ve sağlıklı görünen aydınlık cilt için ihtiyacın olanı sağlar. Özel içeriği sayesinde cilt kusurlarının görünümünü azaltır. Blue Herbal sayesinde cildinin daha temiz ve ferah olduğunu hissedersin. Cildini temizledikten sonra ürünü cilt kusurlarının bulunduğu alana yedirerek sürebilirsin. 

Maskeyi Çıkardıktan Sonra Yüz Yıkanmalı

Uzun süre maske kullanımı cilt kusurlarına yol açabilir. Özellikle sıcak yaz günlerinde terleme ve nemlenme nedeniyle cildinde farklı problemlerle karşılaşabilirsin. Ancak maskenin altında saatlerce kapalı kalan cildini rahatlatmak için yapman gerekenler çok basit. Öncelikle maskeni çıkardıktan sonra yüzünü bol su ile yıkayabilirsin. Böylece hem terlemenin etkilerini yok edebilir hem de havasız kalan cildini ferahlatabilirsin. Yüzünü yıkadıktan sonra cildini yoğun şekilde temizlemek için Kiehl's Blue Herbal Blemish Cleanser Treatment kullanabilirsin. Kiehl's Blue Herbal günlük temizleyici, gözeneklerin temizlenmesinde en büyük destekçin olur. Ürün, özel formülü ile yağ ve kir izlerinin azalmasına olanak tanır. Yağlı cilt yapısına da uygun olan temizleyici kuruluk hissi yaratmaz. Tek yapman gereken ürünü ıslak cilde bir katman olarak uygulamak ve daha sonra bol su ile durulamak. 

Bez Maskeler Düzenli Yıkanmalı

Tek kullanımlık hijyenik maskeler dışında farklı maske türleri de bulunur. Rengarenk bez maskeler bunlardan biri. Farklı markalar tarafından üretilen ve moda ikonlarının bile yüzünde görebileceğin bez maskelerin kullanımı ise biraz daha özen ister. Çünkü bez maskeler cerrahi maskeler gibi kullan-at değildir. Dolayısıyla tekrar tekrar kullanabileceğin bez maskeleri düzenli olarak yıkaman gerekir. Her kullanımdan sonra maskeni doğru şekilde yıkayıp hijyenik hale getirmelisin. Böylece bir sonraki kullanım için de masken hazır olur. Bez masken gibi cildinin de her zaman hazır ve ışıl ışıl olmasını istiyorsan Breakout Control Blemish Treatment Facial Lotion aradığın ürün. Cilt kusurları olan yetişkinler için özel tasarlanan Breakout Control Blemish Treatment Facial Lotion, salisilik asit ve vitamin B3 içeren formülü sayesinde gözenek görünümünü azaltır. Ürün, temiz cilde ince bir tabaka halinde uygulanır. Masaj yaparak losyonun cilde emilmesini sağlamalısın.

Kiehl's ile Her Zaman Işıltılı Cilt

İster tek kullanımlık ister bez maske tercih et, belirli bir süre havasız kalan ve terleme nedeniyle cildin nemlenebilir. Cildinin bakımına her zaman dikkat etmen gerekir. Cildini rahatlatmak ve pürüzsüz cilt elde etmek istersen senin için en uygun cilt bakım ürünlerini keşfetmelisin.

*Covid süresince, güvenliğiniz için lütfen maskenizi takınız.

← Öncesi Sonrası →